Izpārdots!

Izraēlas ceļojums ar atpūtu pie jūras

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 1945€ – vienvietīgā numurā
 • 1315€ – divvietīgā numurā

Izraēla kā tūrisma galamērķis īpašus komentārus neprasa, jo tai analogu vietu pasaulē vienkārši nav. Izraēlas teritorija (22 145 km²) ir nedaudz mazāka kā Vidzeme, bet šajā teritorijā atrodas triju pasaules lielāko reliģiju – kristietības, jūdaisma un islāma svētvietas, kas fascinē, pārsteidz un iedvesmo. Izraēla – tās ir ne tikai svētvietas, bet arī ļoti interesanta kultūras dzīve (Telaviva, nenoliedzami ir viens no mūsdienu Tuvo Austrumu mākslas, dizaina un kultūras centriem), gleznainas dabas ainavas un lieliska atpūta pie jūras.

Vislabāk sajust un saprast Izraēlas vēsturi var tieši no kristiešu, jūdu un musulmaņu skatupunkta, tādēļ ceļojuma programmas ietvaros atsevišķas dienas (detalizētu ceļojuma programmas aprakstu pa dienām un stundām jūs varat skatīt zemāk) tiek veltītas nozīmīgu kultūrvēsturisku objektu iepazīšanai caur pasaules lielo reliģiju pārstāvju prizmu. Jeruzalemē mēs apmeklēsim gan svarīgākās kristiešu svētvietas (Svētā Kapa baznīca, Eļļas kalns, Ģetzemanes dārzs, Sv. Marijas Magdalēnas baznīca u.c. kristiešu svētvietas), gan jūdu svētvietas (Raudu mūris), gan musulmaņu svētvietas (Haram eš Šarifa komplekss un El Aksas mošeja).

Ceļojumam ir jāiedvesmo gan prātu, gan garu! Veidojot ceļojuma programmu, mēs daudz domājām par mūsu ceļotāju pašsajūtu un to, lai jums būtu pietiekoši daudz laika Izraēlas vēstures un un kultūras objektu iepazīšanai, gan atpūtai pie jūras vai baseina, pēc iespējas nakšņojot vienuviet. Ir Kultūras ceļojums uz Izraēlu – tā ir iespēja izbaudīt atpūtu pie Vidusjūras un peldi Nāves jūrā, iespēja paviesoties īstā klosterī, iegremdēties Jordānas upes ūdeņos, iepazīt Bauhaus arhitektūru un mūsdienu dizainu Telavivā, iepazīt mūžīgo pilsētu Jeruzalemi, apmeklēt Romas laika akveduktu pludmali un pasaulslavenus mākslas un vēstures muzejus un vēl daudz ko citu…

“Labas lietas maksā tik, cik tās maksā”. Izraēla nav lēta zeme un tas, jo sevišķi attiecas uz vietām, kas ir drošas, kvalitatīvas un “neatrodas pasaules nomalē”. Veidojot ceļojumu, domājām ne tikai par interesantu programmu, bet arī par ceļotāju komfortu un drošību. Tāpēc izvēlējāmies kvalitatīvas naktsmītnes, kas atrodas valsts un pilsētu “drošajos” rajonos, labu un komfortablu transportu, kā arī izcilu gidu. Mēs izvēlējāmies netaupīt uz transporta pakalpojumiem Jeruzalemē, kur, protams, var visur iet ar kājām, taču jāņem vērā, ka Jeruzaleme ir pauguraina, tādēļ garas pastaigas var būt visai nogurdinošas. Ir Kultūras ceļojumu viens no pamatprincipiem – sniegt mūsu ceļotājiem iespējami labāko cenas un kvalitātes attiecību, un šajā ceļojumā mēs no visas sirds to esam centušies izdarīt.

Ir Kultūras ceļojumā uz Izraēlu ir jādodas šogad, jo tieši šogad Izraēla atkal ir pārsteigusi visu pasauli un, pateicoties savai superefektīvajai COVID vakcinācijas programmai, kļuvusi par vienu no drošākajiem un iekārojamākajiem ceļojuma galamērķiem visā pasaulē. Vēsture, dažādu tautu tradīcijas, kultūra, arhitektūra, politika – Izraēla ir ceļojuma vērta!

Ņemot vērā ceļojumu gala mērķos noteiktās COVID 19 epidemioloģiskās prasības, dalību grupā apstiprinām tikai personām ar derīgu COVID 19 digitālo sertifikātu.

No 1. jūlija Eiropas savienībā darbojas Covid digitālais sertifikāts, kas būtiski atvieglos vakcinēto cilvēku starpvalstu pārvietošanos, neievērojot nedz karantīnu ceļojuma gala mērķī, nedz atgriežoties Latvijā. ES ieviesto zaļo sertifikātu atzinušas arī citas valstis. Līdz ar to var teikt, ka ceļošana atkal kļuvusi iespējama un ērta. Vienlaikus turpinām aktīvi sekot līdzi epidemioloģiskajai situācijai galamērķos un Latvijā. Augstas saslimstības situācijā pieļaujam, ka plānoto ceļojumu var nākties atcelt vai pārcelt uz vēlāku laiku. Tādā gadījumā iemaksātā rezervācijas maksa tiks atdota pilnībā. Toties individuālos covid-19 saslimšanas riskus iespējams segt ar ceļojumu apdrošināšanu.

26. oktobris (otrdiena)
Laiks
Aktivitāte
10:30

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas Rīga izlidošanas zālē pie Informācijas stenda. Grupas vadītāja – Solvita Lapiņa (tālr.: 29129484) sagaidīs grupas dalībniekus ar IR kultūras ceļojums logotipu un būs kopā ar grupu visu ceļojuma laiku.

Nododamās bagāžas reģistrācija reisam BT771 Rīga – Telaviva. Nododamā bagāža līdz 20 kg un rokas bagāža līdz 8kg ir iekļautas aviobiļetes cenā.

Katrs grupas dalībnieks lidostā saņems aploksni, kurā būs:

 • ceļojuma apdrošināšana;
 • ceļojuma programma;
 • informācija par vietām, kuras ir vērts patstāvīgi apmeklēt un apskatīt Jeruzalemē un Telavivā.
12:50

Izlidojam uz Telavivas Ben Gurion starptautisko lidostu ar AirBaltic reisu BT771.

17:00

Ielidojam Telavivas Ben Gurion starptautiskajā lidostā, bagāžas saņemšana, ieceļošanas formalitāšu nokārtošana.

ap 18:00

Grupas satikšanās ar krievu/angļu valodā runājošu gidi.

18:00 – 19:00

Transfērs ar autobusu uz viesnīcu Hotel Metropolitan 4* Telavivā un pirmā iepazīšanās ar Izraēlu un Telavivu.

19:00

Iekārtošanās viesnīcā Hotel Metropolitan 4* standarta kategorijas numuriņos.

Viesnīcas adrese: Trumpeldor St 11, Tel Aviv-Yafo, Izraēla.
Tālruņa numurs: +972 3-519-2727.

Nakšņošanas cenā iekļauts: bufetes veida brokastis, baseina un fitnesa centra apmeklējums, bezvadu internets (WiFi).

Viesnīcai ir lieliska atrašanās vieta – pašā Telavivas centrā, apm. 300 m attālumā no pludmales.  Šajā rajonā atrodas daudz dažādu restorāniņu, krodziņu un kafejnīcu.

19:30

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām un pastaigām pa Telavivas centru.

27. oktobris (trešdiena)
Laiks
Aktivitāte
07:00 – 10:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

10:00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu, lai dotos ekskursijā pa Telavivu un seno Jaffu, kas patlaban ir Telavivas sastāvdaļa.

10:00 – 12:00

Ekskursijas 1. daļa “Telavivas vēsture un Bauhaus arhitektūras pērles”.

Telavivas lepnums ir daudzās celtnes, kas būvētas Bauhaus arhitektūras stilā. Pilsētā ir apmēram 4000 šādu ēku, kas celtas, galvenokārt, 20. gs. 30. un 40. gados, kad uz vēl tikai topošo Izraēlas valsti emigrēja daudzi izcili, pasaulslaveni, ebreju izcelsmes arhitekti, kuri laika posmā no 1919. līdz 1933. gadam darbojās Vācijā, kurā radās un uzplauka Bauhaus arhitektūras stils. Šī stila vienkāršība, funkcionalitāte, mākslas un tehnoloģiju apvienojums atbilda cionisma sociālistiskajiem ideāliem un iedvesmoja jaunās pilsētas radītājus.

12:00 – 14:00

Ekskursijas 2. daļa “Pastaiga gida pavadībā pa seno Jaffu”.

Bībelē ir minēts, ka Jaffu (Jopu) pēc lielajiem grēku plūdiem nodibinājis Noasa dēls Jafets. Saskaņā ar datiem, kuri iegūti arheoloģisko izrakumu laikā, Jaffu var uzskatīt par vienu no senākajām ostas pilsētām pasaulē. Jaffas skaistā un romantiskā vecpilsēta mūsdienās ir rosīgs kultūras centrs ar daudzām mākslinieku un amatnieku darbnīcām, kafejnīcām un restorāniem.

no 14:00

Brīvais laiks patstāvīgām pastaigām pa Jaffu, Telavivas iepazīšanai, atpūtai pludmalē vai pie baseina.

28. oktobris (ceturtdiena)
Laiks
Aktivitāte
6:30 – 8:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

8:00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu, lai dotos ekskursijā uz Senās Romas laiku Rivjēru – Cēzareju un apmeklētu valdnieka Hēroda pilsētas drupas, skaisto Ralli mākslas  muzeju un akveduktu pludmali.

8:00 – 9:30

Ekskursijas sākums – transfērs no Telavivas gida pavadībā līdz Cēzarejai.

Savas valdīšanas laikā Hērods Lielais senās feniķiešu ostas vietā uzcēla greznu pilsētu, ko veltīja Romas imperatoram Augustam Cēzaram. Cēzareja līdz pat 12.gs. beigām saglabāja nozīmīgas ostas pilsēta statusu, līdz 13.gs. beigās to izpostīja mamlūki. Saglabājās tikai neliels ciemats, bet pārējās celtnes laika gaitā pārklājās ar smiltīm.

9:30 – 11:30

Ierašanās Cēzarejā. Ekskursija pa Cēzarejas arheoloģisko parku, te apmeklēsim teātri un  Hēroda Lielā pili, kurā, iespējams, dzīvojis Poncijs Pilāts, muzeju un bāku.

11:30 – 13:00

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām Сēzarejas arheoloģiskā parka teritorijā (parka teritorijā ir vairākas kafejnīcas).

13:00 – 13:15

Transfērs no Cēzarejas arheoloģiskā parka līdz Ralli mākslas muzejam.

13:15 – 14:30

Ralli mākslas muzeja apmeklējums gida pavadībā.

Ralli mākslas muzejs Cēzarejā ir viens no pieciem Harija Rekanati dibinātajiem mākslas muzejiem, kuri atrodas visā pasaulē. Galvenā Ralli muzeju misija ir Latīņamerikas laikmetīgās mākslas saglabāšana un popularizēšana. Ralli mākslas muzejs tika dibināts 1993. gadā. Daudziem šķiet neticami, ka Vidusjūras krastā, starp sniegbaltām pludmalēm var atrast mākslas muzeju ar patiešām lielisku mākslas darbu kolekciju, jo cita starpā tajā apskatāmi arī Dalī, Rodēna un Pikaso darbi. Muzeja ēka aizņem 9000 m² , un kompleksu papildina skaists 4 ha liels parks.

14:30 – 14:45

Pārbrauciens līdz Akveduktu pludmalei Cēzarejā.

14:30 – 15:30

Akveduktu pludmales apmeklējums. Tie, kas vēlēsies, varēs nopeldēties Vidusjūrā.

15:30 – 16:30

Transfērs uz Hotel Metropolitan Telavivā.

no 16:30

Brīvais laiks atpūtai pludmalē, pie baseina viesnīcā vai patstāvīgai Telavivas iepazīšanai. Vakariņas – patstāvīgi.

29. oktobris (piektdiena)
Laiks
Aktivitāte
8:00 - 9:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

9:00

Grupas satikšanās ar angļu un krievu valodā runājošu gidi, izrakstīšanās no viesnīcas, mantu novietošana autobusā.

9:00 – 10:30

Transfērs no Telavivas līdz gleznainajam Ein Karem ciematiņam Jeruzalemes priekšpilsētā.

10:00 – 11:30

Ekskursija pa Ein Karem gida pavadībā.

Kristīgā tradīcija vēsta, ka Ein Karem dzimis Jānis Kristītājs. Patlaban Ein Karem lepojas ne tikai ar svētvietām, bet arī ar to, ka tā ir mākslinieku un dizaineru apmešanās vieta, kurā daudz brīnišķīgu mākslas un dizaina priekšmetu veikaliņu un jauku kafejnīcu.

11:30 – 13:00

Pusdienas kādā no Ein Karem kafejnīcām (patstāvīgi).

13:00 – 13:30

Ekskursijas turpinājums, transfērs gida pavadībā uz Harmony Hotel Jerusalem 4* Jeruzalemē.

13:30

Iekārtošanās viesnīcā Harmony Hotel Jerusalem 4*  standarta kategorijas numuriņos.

Viesnīcas adrese: 13 Heleni Hamalka st., Jerusalem, Israel.
Tālruņa numurs: +972 50 2756166

Nakšņošanas cenā iekļauts: bufetes veida brokastis viesnīcas restorānā, WiFi.

Harmony Hotel Jerusalem ir viena no labākajām boutique viesnīcām pie Jeruzalemes vecpilsētas, tai ir lieliska atrašanās vieta – tīrākajā un drošākajā Jeruzalemes rajonā (Rietumjeruzaleme), 500 m attālumā no t.s. “Jaunajiem vārtiem” (apm. 2500 gadus veci) uz Jeruzalemes vecpilsētu. Šajā rajonā (ap Jaffa ielu) atrodas labākās Jeruzalemes viesnīcas, daudz dažādu restorāniņu, krodziņu un kafejnīcu, un ir droši doties pastaigās arī vakara stundās. Jā, viesnīcas, kas atrodas šajā rajonā, ir dārgākas nekā tās, kas atrodas Austrumjeruzalemē, bet šeit ir droši, “garšīgi” un tuvu vecpilsētai.

13:30 – 15:00

Brīvais laiks atpūtai pēc ceļa.

15:00 – 18:00

“Pirmā iepazīšanās” ar ebreju kultūru, Sabata svinēšanu (jo ir piektdiena) un Jeruzalemes vecpilsētu.

Ekskursijas laikā mēs iepazīsim Jeruzalemes ebreju kvartālu, “Mēslu vārtus”, Rietumu sienu jeb “Raudu mūri”, Cardo (Jeruzalemes galveno ielu Bizantijas periodā) un daudz ko citu. Ebreju kvartālā apmeklēsim arī sinagogu, lai iepazītos ar jūdaisma pamatprincipiem. Ebreju kultūras iepazīšanas ekskursija tiks pabeigta pie Jēzus Kristus Svētā Kapa baznīcas.

no 18:00

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām un Jeruzalemes iepazīšanai.

Pēc vakariņām

“Dāvida Torņa muzeja” gaismas šova apmeklējums (iepriekš piesakoties, par papildus samaksu).

30. oktobris (sestdiena)
Laiks
Aktivitāte
8:00 - 9:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

9:00

Grupa satikšanās viesnīcas vestibilā, lai dotos kristīgās pasaules lielāko svētvietu iepazīšanas ekskursijā.

9:00 – 9:30

Transfērs ar autobusu no viesnīcas līdz Eļļas kalnam (transfērs nepieciešams, jo Jeruzāleme ir kalnaina un, lai arī attālumi “pēc kartes” varētu šķist nelieli, garas pastaigas var būt nogurdinošas).

9:30 - 13:00

Kristīgās pasaules lielāko svētvietu iepazīšanas ekskursija, kuras laikā apmeklēsim: panorāmas skatu laukumu Eļļas kalna virsotnē; Ģetzemes dārzu, kurā Jūda nodeva Jēzu Kristu; Dominus Flevit kapellu; Kristus Debesbraukšanas baznīcu; Sv. Marijas Magdalēnas klosteri un baznīcu.

13:00 – 13:30

Transfērs līdz pasaulslavenajam Izraēlas muzejam.

13:30 - 15:00

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām kādā no Izraēlas muzeja kafejnīcām.

15:00 – 17:00

Ekskursija gida pavadībā pa Izraēlas muzeju.

Muzejs ir viens no Izraēlas lepnumiem, tas tika uzcelts 1963. gadā uz klints kraujas, no kuras paveras skats uz Rietumjeruzalemi. Izraēlas muzejam pieder vairākas patiešām izcilas vēstures relikvijas un mākslas kolekcijas. Gida pavadībā mēs dosimies iepazīt Rodēna skulptūru dārzu, mākslas kolekcijas un Izraēlas muzeja slavenāko daļu jeb Rakstu Svētnīcu, kurā glabājas Nāves jūras tīstokļi, pasaules senākā Bībele un citas unikālas vēstures liecības.

17:00 – 17:35

Transfērs uz viesnīcu.

no 17:35

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām un Jeruzalemes iepazīšanai.

31. oktobris (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
7:00 - 8:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

8:00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu, lai dotos ekskursijā uz Jūdejas tuksnesi, Nāves jūru un Jordānas upi. Līdzi ņemam peldlietas un dvieļus!

8:00 – 9:30

Ekskursijas sākums – transfērs ar autobusu gida pavadībā no Jeruzalemes līdz Jordānas upei. Dienas pirmās daļas ekskursijas tēma: “Ūdens, tuksnesis, ticība”.

9:30 – 11:00

Apmeklējam vietu, kurā saskaņā ar leģendu Jānis Kristītājs Jordānas upē kristīja Jēzu Kristu.

Tie, kas vēlēsies, varēs iegādāties speciālus kreklus un iegremdēties Jordānas upē.

11:00 – 11:30

Transfērs līdz Sv. Hieronima klosterim, kurš atrodas Jūdejas tuksnesī, nelielas oāzes vidū.

11:30 – 13:00

Sv. Hieronīma klostera apmeklējums. Klosterī jūs varēsit iepazīt mūku dzīvi, nobaudīt pusdienas un klostera teritorijā augošās dateles.

13:00 – 13:30

Transfērs ar autobusu līdz Neve Midbar pludmalei pie Nāves jūras.

13:30 – 16:30

Atpūta peldvietā pie Nāves jūras.

16:30 – 18:00

Transfērs uz viesnīcu Jeruzālemē.

no 18:00

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām un Jeruzalemes iepazīšanai.

1. novembris (pirmdiena)
Laiks
Aktivitāte
7:00 – 8:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

8:00 – 8:30

Transfērs gida pavadībā no viesnīcas līdz “Atkritumu vārtiem”.

Piezīme par apģērbu – tā kā mēs apmeklēsim ļoti nozīmīgu musulmaņu svētvietu, lūgums sievietēm vilkt apģērbu, kas apsedz plecus, un paņemt līdzi lakatu galvai un lielu lakatu, kuru var apsiet ap vidukli; vīriešiem vilkt garās bikses, kā arī sievietēm.

8:30 – 11:00

Haram esh-Sharifas (Tempļa kalns) sakrālā kompleksa apmeklējums.

Sākotnēji šajā vietā atradās ķēniņa Zālamana templis, bet vēlāk Jeruzalemes Otrais templis, kuru paplašināja Hērods Lielais un sagrāva romieši. Vairākus gadsimtus tempļa kalnu klāja drupas, līdz 691. gadā šeit tika uzbūvēta trešā nozīmīgākā islāma pasaules svētvieta – Klints kupola  mošeja. Klints kupola mošeja pārklāj klinti, no kuras saskaņā ar leģendu pravietis Muhameds pacēlās debesīs.

11:00 – 13:30

Kājāmgājēju ekskursija pa Musulmaņu kvartālu Jeruzalemes vecpilsētā. Ekskursiju pabeigsim pie Centrālā sūka jeb centrālā tirgus.

no 13:30

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām un pastaigām pa Jeruzalemes vecpilsētu.

Vakariņas – patstāvīgi.

2. novembris (otrdiena)
Laiks
Aktivitāte
6:30 – 10:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

līdz 12:00

Izrakstīšanās no viesnīcas un bagāžas novietošana viesnīcas bagāžas glabātuvē.

14:00 - 15:00

Transfērs no Harmony Hotel Jerusalem līdz Ben Guriona Telavivas starptautiskajai lidostai.

15:30

Reģistrēšanās lidojumam un bagāžas nodošana reisam uz Rīgu, reiss BT 772.

18:00

Grupas izlidošana uz Rīgu ar reisu BT 772.

22:00

Plānotais reisa ielidošanas laiks Rīgā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana Hotel Metropolitan 4* standarta kategorijas numuriņos (3 naktis). Nakšņošanas cenā iekļautas bufetes veida brokastis, baseina un fitnesa centra apmeklējums, piekļuva bezvanu internetam.
 • Nakšņošana Harmony Hotel Jerusalem 4* standarta kategorijas numuriņos (4 naktis). Nakšņošanas cenā iekļautas bufetes veida brokastis viesnīcas restorānā, piekļuve bezvadu internetam.
 • Transfērs ar autobusu no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu.
 • Ekskursija pa Telavivu zinoša un sertificēta, krievu un angļu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ekskursija pa seno Jaffu zinoša un sertificēta, krievu un angļu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ekskursija pa Cēzareju zinoša un sertificēta, krievu un angļu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ieejas biļete Cēzarejas arheoloģiskajā parkā.
 • Ralli mākslas muzeja apmeklējums gida vadībā.
 • Akveduktu pludmales apmeklējums.
 • Gleznainā ciematiņa Ein Karem apmeklējums zinoša un sertificēta, krievu un angļu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ekskursija pa Jeruzalemi zinoša un sertificēta, krievu un angļu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ekskursija uz Eļļas kalnu, Ģetzemes dārzu, Dominus Flevit kapellu, Kristus Debesbraukšanas baznīcu, Sv. Marijas Magdalēnas klosteri un baznīcu zinoša un sertificēta, krieviski un angliski runājoša gida vadībā.
 • Ekskursija gida vadībā pa Izraēlas muzeju.
 • Ieejas biļete Izraēlas muzejā.
 • Ekskursija gida vadībā no Jeruzalemes līdz Jordānas upei.
 • Sv.Hieronīma klostera apmeklējums.
 • Atpūta peldvietā pie Nāves jūras t.sk. ieejas biļete pludmalē.
 • Tempļa kalna sakrālā kompleksa apmeklējums.
 • Kājāmgājēju ekskursija gida vadībā pa musulmaņu kvartālu Jeruzalemes vecpilsētā.

Papildu izmaksas

 • Aviobiļete Rīga – Telaviva, Telaviva – Rīga 276,90€.
 • Ceļojuma apdrošināšana, Sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu 20€ – 40€ (atkarībā no ceļotāja vecuma).