Izpārdots!

Atpūta pie Vidusjūras un bagātīga ekskursiju programma Izraēlā

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 2279€ – vienvietīgā numurā
 • 1579€ – divvietīgā numurā

Ceļojums ir pārdots, ir iespēja pieteikties gaidītājos, ja kādam no esošajiem ceļotājiem mainās plāni.

Izraēla ir tūrisma galamērķis, kas īpašus komentārus neprasa, jo tai analogu vietu pasaulē nav. Izraēlas teritorija (22 145 km²) ir nedaudz mazāka kā Vidzeme, bet šajā teritorijā atrodas triju pasaules lielāko reliģiju – kristietības, jūdaisma un islāma svētvietas, kas fascinē, pārsteidz un iedvesmo. Izraēla – tās ir ne tikai svētvietas, bet arī ļoti interesanta kultūras dzīve (Telaviva, nenoliedzami ir viens no mūsdienu Tuvo Austrumu mākslas, dizaina un kultūras centriem), gleznainas dabas ainavas un lieliska atpūta pie jūras.

Vislabāk sajust un saprast Izraēlas vēsturi var tieši no kristiešu, jūdu un musulmaņu skatpunkta, tādēļ ceļojuma programmas ietvaros atsevišķas dienas (detalizētu ceļojuma programmas aprakstu pa dienām un stundām jūs varat skatīt zemāk) tiks veltītas nozīmīgu kultūrvēsturisku objektu iepazīšanai caur pasaules lielo reliģiju pārstāvju prizmu. Jeruzalemē mēs apmeklēsim svarīgākās kristiešu svētvietas,  jūdu svētvietas un musulmaņu svētvietas.

Ceļojumam ir jāiedvesmo gan prātu, gan garu! Veidojot ceļojuma programmu, mēs daudz domājām par mūsu ceļotāju pašsajūtu un to, lai jums būtu pietiekoši daudz laika Izraēlas vēstures un kultūras objektu iepazīšanai, gan atpūtai pie jūras vai baseina, pēc iespējas nakšņojot vienuviet. Ir Kultūras ceļojums uz Izraēlu – tā ir iespēja baudīt atpūtu pie Vidusjūras un peldi Nāves jūrā, paviesoties īstā klosterī, iepazīt gan Bauhaus arhitektūru, gan mūsdienu dizainu Telavivā, iepazīt mūžīgo pilsētu Jeruzalemi un vēl daudz ko citu.

“Labas lietas maksā tik, cik tās maksā”. Izraēla nav lēta zeme. Īpaši tas attiecas uz vietām, kas ir drošas un kvalitatīvas. Veidojot ceļojumu, domājām ne tikai par interesantu programmu, bet arī par ceļotāju komfortu un drošību. Tāpēc izvēlējāmies kvalitatīvas naktsmītnes, kas atrodas pilsētu drošajos rajonos, labu un komfortablu transportu, kā arī zinošu gidu. Ir Kultūras ceļojumu viens no pamatprincipiem – sniegt mūsu ceļotājiem iespējami labāko cenas un kvalitātes attiecību, un šajā ceļojumā mēs no visas sirds to esam centušies izdarīt.

Vēsture, dažādu tautu tradīcijas, kultūra, arhitektūra, politika – Izraēla ir ceļojuma vērta!

Šo ceļojumu organizē tūrisma operators SIA “Business Factory”, kas ir ilgadējs Ir Kultūras ceļojumi  sadarbības partneris. SIA “Business Factory” ir pilnvarojis AS “Cits medijs” savā vārdā slēgt pakalpojuma līgumus ar ceļotājiem.

23.aprīlis (sestdiena)
Laiks
Aktivitāte
21:30

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas Rīga izlidošanas zālē pie Informācijas stenda. Grupas vadītāja – Solvita Lapiņa (tālr.: 29129484) sagaidīs grupas dalībniekus ar Ir kultūras ceļojums logotipu un būs kopā ar grupu visu ceļojuma laiku.

Nododamās bagāžas reģistrācija reisam BT771 Rīga–Telaviva. Nododamā bagāža līdz 23 kg un rokas bagāža (līdz 8 kg) ir iekļautas aviobiļetes cenā.
Katrs grupas dalībnieks lidostā saņems aploksni, kurā būs:

 • ceļojuma apdrošināšana;
 • ceļojuma programma;
 • informācija par vietām, kuras ir vērts patstāvīgi apmeklēt un apskatīt Jeruzalemē un Telavivā.
23:40

Izlidojam uz Telavivas Ben Gurion starptautisko lidostu ar airBaltic reisu BT771.

24. aprīlis (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
03:50

Ielidojam Telavivas Ben Gurion starptautiskajā lidostā, bagāžas saņemšana, ieceļošanas formalitāšu nokārtošana.

04:30

Transfērs ar autobusu uz viesnīcu “Lighthouse Telaviv”4*+ Telavivā.

05:00

Iekārtošanās viesnīcā Lighthouse Telaviv4* classic kategorijas numuriņos.

Viesnīcas adrese: Ben Yehuda St 1, Tel Aviv-Yafo, Izraēla.

Tālruņa numurs: +972 3-766-0500.

Nakšņošanas cenā iekļauts: bufetes veida brokastis, fitnesa centra apmeklējums, bezvadu internets (WiFi).

Viesnīcai ir lieliska atrašanās vieta – pašā Telavivas centrā, apm. 350 m attālumā no pludmales.  Šajā rajonā atrodas daudz dažādu restorāniņu, krodziņu un kafejnīcu.

7:00–10:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

Brīvais laiks atpūtai un patstāvīgām pusdienām.

15:00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu, lai dotos ekskursijā pa Telavivu un seno Jaffas pilsētu, kas patlaban ir Telavivas sastāvdaļa.

15.00–19.00

Ekskursija “Telavivas vēsture un Bauhaus arhitektūras pērles”.

Telavivas lepnums ir celtnes, kas būvētas Bauhaus arhitektūras stilā. Pilsētā ir apmēram 4000 šādu ēku, kas celtas, galvenokārt, 20. gs. 30. un 40. gados, kad uz topošo Izraēlas valsti emigrēja daudzi izcili, pasaulslaveni, ebreju izcelsmes arhitekti, kuri laika posmā no 1919. līdz 1933. gadam darbojās Vācijā, kur radās un uzplauka Bauhaus arhitektūras stils. Šī stila vienkāršība, funkcionalitāte, mākslas un tehnoloģiju apvienojums atbilda cionisma sociālistiskajiem ideāliem un iedvesmoja jaunās pilsētas radītājus.

Ekskursija gida pavadībā pa seno Jaffu.

Bībelē ir minēts, ka Jaffu (Jopu) pēc lielajiem grēku plūdiem nodibinājis Noasa dēls Jafets. Saskaņā ar datiem, kuri iegūti arheoloģisko izrakumu laikā, Jaffu var uzskatīt par vienu no senākajām ostas pilsētām pasaulē. Jaffas skaistā un romantiskā vecpilsēta mūsdienās ir rosīgs kultūras centrs ar vairākām mākslinieku un amatnieku darbnīcām, kafejnīcām un restorāniem.

19.00–20.30

Unikālā Ilanas Gūras (Ilana Gur) mākslas muzeja (fantastisku skatu uz Jaffas vecpilsētu un Vidusjūtu) apmeklējums.

Ilanas Gūras muzejs ir unikāls, jo vienlaikus ir gan muzejs, gan mākslinieces privātmāja un tas ļauj apbrīnot mākslas darbus no mākslinieka/kolekcionāra skatupunkta, nevis kā eksponātus sterili akadēmiskā vidē. Muzejs atrodas ļoti interesantā astoņpadsmitā gadsimta ēkā ar skatu uz Jaffas vecpilsētu, tajā apskatāmi vairāk kā 500 mākslas darbu – katrs ar savu stāstu.

no 20.30

Transfērs uz viesnīcu vai laiks patstāvīgām vakariņām Jaffā.

25. aprīlis (pirmdiena)
Laiks
Aktivitāte
07.00-10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

10.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu, lai dotos ekskursijā uz Senās Romas laiku Rivjēru – Cēzareju un apmeklētu valdnieka Hēroda pilsētas drupas, skaisto Ralli mākslas muzeju un akveduktu pludmali.

10.00-11.30

Ekskursijas sākums – transfērs no Telavivas gida pavadībā līdz Cēzarejai.

Savas valdīšanas laikā Hērods Lielais senās feniķiešu ostas vietā uzcēla greznu pilsētu, ko veltīja Romas imperatoram Augustam Cēzaram. Cēzareja līdz pat 12.gs. beigām saglabāja nozīmīgas ostas pilsēta statusu, līdz 13.gs. beigās to izpostīja mamlūki. Saglabājies tikai neliels ciemats, bet pārējās celtnes laika gaitā pārklājušās ar smiltīm.

11.30-13.30

Ekskursija pa Cēzarejas arheoloģisko parku, kurā apmeklēsim teātri, muzeju, bāku un Hēroda Lielā pili, kurā, iespējams, dzīvojis Poncijs Pilāts.

13.30–15.00

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām Сēzarejas arheoloģiskā parka teritorijā (parka teritorijā ir vairākas kafejnīcas).

15.00–15.15

Transfērs no Cēzarejas arheoloģiskā parka līdz Ralli mākslas muzejam.

15.15–16.45

Ralli mākslas muzeja apmeklējums gida pavadībā.

Ralli mākslas muzejs Cēzarejā ir viens no pieciem Harija Rekanati dibinātajiem mākslas muzejiem, kuri atrodas visā pasaulē. Galvenā Ralli muzeju misija ir Latīņamerikas laikmetīgās mākslas saglabāšana un popularizēšana. Ralli mākslas muzejs tika dibināts 1993. gadā. Daudziem šķiet neticami, ka Vidusjūras krastā, starp sniegbaltām pludmalēm var atrast mākslas muzeju ar patiešām lielisku mākslas darbu kolekciju, jo cita starpā tajā apskatāmi arī Dalī, Rodēna un Pikaso darbi. Muzeja ēka aizņem 9000 kvadrātmetru, un kompleksu papildina skaists 4 ha liels parks.

16.45–17.00

Pārbrauciens līdz Akveduktu pludmalei Cēzarejā.

17.00-18.00

Akveduktu pludmales apmeklējums.

18.00-19.00

Transfērs uz viesnīcu.

no 19.00

Brīvais laiks patstāvīgai Telavivas iepazīšanai. Vakariņas – patstāvīgi.

26. aprīlis (otrdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00-10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

12.00

Grupas satikšanās ar angļu/krievu valodā runājošu gidu, izrakstīšanās no viesnīcas, mantu novietošana autobusā.

12.00-13.00

Transfērs no Telavivas līdz gleznainajam Ein Karem ciematiņam Jeruzalemes priekšpilsētā.

13.00-14.30

Ekskursija pa Ein Karem gida pavadībā.

Kristīgā tradīcija vēsta, ka Ein Karem dzimis Jānis Kristītājs. Patlaban Ein Karem lepojas ne tikai ar svētvietām, bet arī ar to, ka tā ir mākslinieku un dizaineru apmešanās vieta, kurā atradīsit arī daudz brīnišķīgu mākslas un dizaina priekšmetu veikaliņu un jauku kafejnīcu.

14.30–16.00

Patstāvīgas pusdienas kādā no Ein Karem kafejnīcām.

16.00-17.00

Ein Karem ekskursijas turpinājums gida pavadībā.

17.00-19.30

Ekskursija ar autobusu pa Jeruzālemi un transfērs uz viesnīcu “Herbert Samuel Jerusalem” 5*.

19.30

Iekārtošanās viesnīcā Herbert Samuel” 5* standarta kategorijas numuriņos.

Viesnīcas adrese: Shamai St 25, Jeruzāleme, Izraēla.

Tālruņa numurs: +972 2-560-0600

Nakšņošanas cenā iekļauts: bufetes veida brokastis, WiFi, SPA un baseina apmeklējums.

Viesnīcai ir lieliska atrašanās vieta – tīrākajā un drošākajā Jeruzalemes rajonā (Rietumjeruzāleme), 500 m attālumā no t.s. “Jaunajiem vārtiem” (apm. 2500 gadus veci) uz Jeruzalemes vecpilsētu. Šajā rajonā (ap Jaffa ielu) atrodas labākās Jeruzalemes viesnīcas, daudz dažādu restorāniņu, krodziņu un kafejnīcu, un ir droši doties pastaigās arī vakara stundās. Jā, viesnīcas, kas atrodas šajā rajonā, ir dārgākas nekā tās, kas atrodas Austrumu Jeruzālemē, bet šeit ir droši, “garšīgi” un tuvu vecpilsētai.

no 19.30

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām.

27. aprīlis (trešdiena)
Laiks
Aktivitāte
07.00-10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

11.00

Grupa satikšanās viesnīcas vestibilā, lai dotos iepazīt “Jeruzalemes vēstures noslēpumus”.

11.00-11.30

Transfērs ar autousu no viesnīcas līdz Eļļas kalnam (transfērs nepieciešams, jo Jeruzaleme ir kalnaina un, lai arī attālumi “pēc kartes” varētu šķist nelieli, garas pastaigas var būt nogurdinošas).

11.30-13.00

Kristīgās pasaules lielāko svētvietu iepazīšanas ekskursija, kuras laikā apmeklēsim:

 • panorāmas skatu laukumu Eļļas kalna virsotnē;
 • Ģetzemes dārzu, kurā Jūda nodeva Jēzu Kristu;
 • Dominus Flevit kapellu;
 • Kristus Debesbraukšanas baznīcu;
 • Sv. Marijas Magdalēnas klosteri un baznīcu.
13.00-15.00

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām kādā no Jeruzalemes vecpilsētas kafejnīcām.

15.00-18.00

“Jeruzalemes vēstures noslēpumu” ekskursijas turpinājums:

Iepazīsim Jeruzalemes ebreju kvartālu, “Mēslu vārtus”, Rietumu sienu jeb “Raudu mūri”, Cardo (Jeruzalemes galveno ielu Bizantijas periodā) un daudz ko citu. Ebreju kvartālā apmeklēsim arī sinagogu, lai iepazītos ar jūdaisma pamatprincipiem.

Brīvais laiks atpūtai vai patstāvīgai Jeruzalemes iepazīšanai.

28. aprīlis (ceturtdiena)
Laiks
Aktivitāte
07.00-10.00

Brokastis viesnīcas restorānā

10.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu, lai dotos ekskursijā uz Jūdejas tuksnesi, Nāves jūru un Jordānas upi. Līdzi ņemam peldlietas un dvieļus!

10.00-11:30

Ekskursijas sākums – transfērs ar autobusu gida pavadībā no Jeruzalemes līdz Jordānas upei.

11.30-12.15

Apmeklējam vietu, kurā saskaņā ar leģendu Jānis Kristītājs Jordānas upē kristīja Jēzu Kristu. Tie, kas vēlēsies, varēs iegādāties speciālus kreklus un iegremdēties Jordānas upē.

12.15-12.45

Transfērs līdz Sv. Hieronīma klosterim, kurš atrodas Jūdejas tuksnesī, nelielas oāzes vidū.

12.45-14.00

Sv. Hieronīma klostera apmeklējums. Klosterī jūs varēsit iepazīt mūku dzīvi, nobaudīt klostera teritorijā augošās dateles.

14.00-14.30

Transfērs ar autobusu līdz privātajai pludmalei pie Nāves jūras.

14.30-18.00

Atpūta un patstāvīgas pusdienas peldvietā pie Nāves jūras.

18.00-19.00

Transfērs uz viesnīcu Jeruzalemē.

Brīvais laiks atpūtai vai patstāvīgai Jeruzalemes iepazīšanai.

29. aprīlis (piektdiena)
Laiks
Aktivitāte
07.00-09.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

09.30

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu.

09.30-10.00

Transfērs līdz Izraēlas muzejam.

10.00-12.45

Ekskursija gida pavadībā pa Izraēlas muzeju.

Muzejs ir viens no Izraēlas lepnumiem, tas tika uzcelts 1963. gadā uz klints kraujas, kas paver skatu uz Rietumjeruzalemi. Izraēlas muzejam pieder vairākas patiešām izcilas vēstures relikvijas un mākslas kolekcijas. Gida pavadībā mēs dosimies iepazīt Rodēna skulptūru dārzu, mākslas kolekcijas un Izraēlas muzeja slavenāko daļu jeb Rakstu Svētnīcu, kurā glabājas Nāves jūras tīstokļi, pasaules senākā Bībele un citas unikālas vēstures liecības.

12.45-14.00

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām muzeja restorānā.

14.00-14.30

Transfērs gida pavadībā no viesnīcas līdz “Atkritumu vārtiem”.

14.30-17.00

Kājāmgājēju ekskursija pa musulmaņu kvartālu Jeruzalemes vecpilsētā.

no 17.00

Brīvais laiks patstāvīgai Jeruzalemes vecpilsētas iepazīšanai. 

30. aprīlis (sestdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.30-10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

Brīvais laiks patstāvīgai Jeruzalemes vecpilsētas iepazīšanai.

21:00–22:00

Pastaiga gida pavadībā līdz Jeruzalemes vecpilsētai. “Dāvida Torņa muzeja” gaismas šova apmeklējums.

Gaismas šova video pieejams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=yAdxEmdtKf0

1. maijs (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
03:15

Izrakstīšanās no viesnīcas un bagāžas novietošana autobusā.

03:15 - 04:20

Transfērs no viesnīcas līdz Ben Guriona Telavivas starptautiskajai lidostai.

04:30

Reģistrēšanās lidojumam un bagāžas nodošana reisam uz Rīgu, reiss BT 772.

06:40

Grupas izlidošana uz Rīgu ar reisu BT 772.

11:05

Plānotais reisa ielidošanas laiks Rīgā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana viesnīcā Lighthouse By Brown Hotels Tel Aviv 4* (viesnīca atrodas Telavivas centrālajā daļā, 350m attālumā no Vidusjūras), 3 naktis. Nakšņošanas cenā iekļauts: bufetes veida brokastis, WiFi, visi nodokļi.
 • Nakšņošana viesnīcā Herbert Samuel Jerusalem Hotel 5* (viesnīca atrodas Jeruzalemes centrālajā daļā, 500m attālumā no Jeruzalemes vecpilsētas), 4 naktis. Nakšņošanas cenā iekļauts: bufetes veida brokastis, WiFi, visi nodokļi, SPA kompleksa un baseina apmeklējums.
 • Grupas vadītāja pakalpojumi visā ceļojuma laikā.
 • Licencēta angļu/krievu valodā runājoša gida pakalpojumi visā ceļojuma laikā.
 • Transfēri ar komfortablu biznesa klases autobusu saskaņā ar ceļojuma programmu.
 • Visas ceļojuma programmā minētās ekskursijas angļu/krievu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ieejas biļetes visos ceļojuma programmā minētajos apskates objektos un muzejos.

Papildu izmaksas

 • Grupas aviobiļete Rīga – Telaviva – Rīga ar iekļautu rokas bagāžu (līdz 8 kg) un nododamo bagāžu (līdz 23kg) – 330 eur no personas.
 • Ceļojuma apdrošināšana, polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu 20€ – 60€ (atkarībā no ceļotāja vecuma).