Izpārdots!

Andris Nelsons un Ziemassvētku noskaņas Berlīnē

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 830€ – vienvietīgā numurā
 • 675€ – divvietīgā numurā

Ir Kultūras ceļojumu sezonu aicinām noslēgt ar mūsu dievinātā Andra Nelsona un filharmoniķu koncertu viņu mājas rezidencē Berlīnē. Mierīgs decembra sākums, kad arī metropoli pārņēmis Ziemassvētku noskaņojums un nesteidzīgie var apbrīnot dižu kultūru mantojumu un pazust kaislīgās diskusijās par to, kas īsti ir civilizācijas šūpulis.

Ceļojuma pirmajā dienā dosimies apskatīt netālu esošo Muzeju salu (Museumsinsel), kas ir viena no nozīmīgākajām muzeju apbūvēm Eiropā, UNESCO Pasaules mantojuma vieta. Apmeklējuma centrālais notikums — seno civilizāciju muzeja Pergamonmuseum apmeklējums zinoša gida pavadībā. Muzeja iespaidīgā ekspozīcija dod ieskatu trīs dažādās civilizācijās — sengrieķu un romiešu antīkajā kultūrā, Tuvo Austrumu babiloniešu un asīriešu vēsturē un islāma mākslas pirmsākumos. Izstādes eksponātu vidū arī zili glazētie Ištaras vārti no Babilonas, karaļa Nebukadnecara tronis un rekonstruēta Neo-Asīrijas pils no 12. gadsimta pirms mūsu ēras. 

Otro dienu sāksim ar nelielu Berlīnes centra apskati, ejot pa pilsētas kontroversiālās vēstures pēdām. Slavenais robežpunkts starp Austrumu un Rietumu Berlīni Checkpoint Charlie, Berlīnes bunkurs ar vienu no visaptverošākajām dokumentācijām par Hitleru un interaktīva ekspozīcija par pilsētas 800 gadu vēsturi.

Ceļojuma centrālais notikums — Andra Nelsona un Berlīnes Filharmoniķu koncerts, izpildot Bruknera Septīto simfoniju. Īpaši iespaidīgs austriešu komponista darbs, kas viņam atnesa slavu un atzinību. Pirms tam pasaules slavenās pianistes Mitsuko Učidas klavierkoncerts, izpildot Arnolda Šēnberga koncertu klavierēm un orķestrim, op. 42. Modernisma laikmeta skaņdarbs, kam Učida piešķīrusi vieglumu, dzidrumu un mazliet grūtsirdības.

Pēdējo dienu izmantosim Berlīnes Ziemassvētku tirdziņu apmeklēšanai. Tuvākais no tiem skaistajā Gendarmenmarkt laukumā, kuru ieskauj Berlīnes koncertzāle un katedrāles. Silts karstvīns, oriģinālais ziemassvētku kliņģeris un maģiska svētku atmosfēra, kas tik ļoti piestāv vācu kultūrai un tradīcijām.

Ceļojumam svinīgu punktu ar īsu atvadu pasākumu pieliksim Reihstāgā. Apmeklēsim slavenā arhitekta Normana Fostera veidoto Reihstāga stikla kupolu, no kura platformas iespējams pārskatīt visu Vācijas valdības kvartālu. 20 minūšu audiogida ekskursijā būs iespēja uzzināt interesantākos faktus par Reihstāga ēku un tās apkārtni.

Berlīnes grupas vadītāja būs Ingūna Folberga, kas pavisam nesen pievienojusies Ir komandai, bet ne ceļojumiem, kas ir viņas aizrautība un darbs jau veselu desmitgadi.

Ceļojuma aprakstā izmantotas bildes no Pixabay.com, Unsplash.com, Pexels.com

Vairāk informācijas pa tālruni 2 773 4907 vai [email protected].

9. decembris (piektdiena)
Laiks
Aktivitāte
05:30

Tikšanās Rīgas lidostā. Iepazīšanās ar grupas vadītāju, informatīvā sapulce, reģistrēšanās lidojumam. Nododamā bagāža (līdz 23 kg) un rokas bagāža (līdz 8kg) ir iekļauta aviobiļetes cenā.

7:15

Lidojums Rīga – Berlīne, airBaltic reiss BT211. Lidojuma ilgums 1 st. un 40 min.

7:55

Plānotais ierašanās Berlīnē, Brandenburgas lidostā. Laika starpība -1h.

10:00

Iekārtošanās viesnīcā – NH Collection Berlin Mitte am Checkpoint Charlie.
4 zvaigžņu viesnīca pašā pilsētas centrā netālu no leģendārā robežpunkta starp Austrumu un Rietumu Berlīni.

Brokastis viesnīcas restorānā vai tuvējās kafejnīcās.

11:00–15:00

Brīvais laiks Berlīnes apskatei. Iespēja apmeklēt Neues Museum, BodeMuseum, James-Simon-Gallery vai Alte Nationalgalerie.

15:00–17:30

Došanās uz Muzeju salu (Museumsinsel), kas ir viena no nozīmīgākajām muzeju apbūvēm Eiropā, UNESCO Pasaules mantojuma vieta. 25 minūšu gājiena attālumā no viesnīcas.

Pergamona muzeja (Pergamonmuseum) apmeklējums gida pavadībā. Pasaules slavena arheoloģisko izrakumu ekspozīcija, kas dod ieskatu trīs dažādās civilizācijās – Antīkā kultūra, Tuvo Austrumu vēsture un islāma mākslas muzejs. Izstādes eksponātu vidū arī zili-glazētie Ištaras vārti no Babilonas, karaļa Nebukadnēcāra tronis un rekonstruēta Neo-Asīrijas pils no 12. gadsimta pirms mūsu ēras.

Gida ekskursija angļu valodā ar grupas vadītāja tulkojumu latviešu valodā.

19:30

Kopīgas vai patstāvīgas vakariņas pēc grupas izvēles.

10. decembris (sestdiena)
Laiks
Aktivitāte
07:00–10:00

Brokastis viesnīcas restorānā

10:00–13:00

Iespēja doties Berlīnes iepazīšanā ar grupas vadītāju. Checkpoint Charlie apmeklējums, Berlīnes bunkurs un pilsētas kontrastiem pilnais 800 gadu stāsts.

13:00–17:30

Pusdienas, brīvais laiks Berlīnes kultūras vietu apskatei vai Ziemassvētku tirdziņiem.

19:00

Koncerts Berlīnes filharmonijas Lielajā zālē –  Andris Nelsons, Berlīnes filharmoniķi un Mitsuko Učida.

 • Pirmajā daļā Arnolda Šonberga klavierkoncerts (op.42), ko atskaņos pasaules slavenā pianiste Mitsuko Učida.
 • Otrajā daļā Antona Bruknera Septītā simfonija.
11. decembris (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
07:00–10:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

10:00–13:00

Brīvais laiks Ziemassvētku tirdziņu apmeklējumam. Tuvākais no tiem Gendarmentmarkt 

13:00–15:45

Ekskursija uz Reihstāga stikla kupolu un svinīgas atvadas no Berlīnes.

16:15

Izbraukšana uz lidostu.

19:40

Lidojums Berlīne–Rīga, airBaltic reiss BT214. Lidojuma ilgums 1 h 35 min.

22:15

Plānotais ierašanās laiks Rīgā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana viesnīcā NH Collection Berlin Mitte am Checkpoint Charlie, 4 zvaigžņu viesnīca pašā pilsētas centrā netālu no leģendārā robežpunkta starp Austrumu un Rietumu Berlīni. Nakšņošanas cenā iekļauts: bufetes veida brokastis, WiFi, visi nodokļi,
 • Grupas transfērs uz un no viesnīcas,
 • Gida vadīta ekskursija Pergamona muzejā,
 • Muzeju salas ekspozīciju apmeklējums – 5 muzeji,
 • Ekskursija Berlīnes bunkurā, Berlin Story Museum,
 • Reihstāga apmeklējums,
 • Berlīnes filharmoniķu koncerts Andra Nelsona vadībā,
 • Tūristu karte sabiedriskajam transportam un vismaz 25% atlaidēm citos muzejos un apskates vietās,
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā.

Papildu izmaksas

 • Pēc izvēles: aviobiļete Rīga–Berlīne–Rīga ar iekļautu rokas bagāžu (līdz 8kg) un nododamo bagāžu (līdz 23 kg) – 202 € no personas,
 • Grupas vakariņas pēc pasūtījuma – atkarībā no grupas izvēles,
 • Ceļojuma apdrošināšana, sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu – 8-20 € (atkarībā no ceļotāja vecuma).