Izpārdots!

Elīna Garanča Veronas operfestivālā

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 888€ – vienvietīgā numurā
 • 569€ – divvietīgā numurā

Ceļojums ir izpārdots, ir iespēja pieteikties gaidītājos, ja kādam no esošajiem ceļotājiem mainās plāni.

Šī ceļojuma centrālais notikums būs grandiozais Žorža Bizē operas “Karmena” iestudējums Arena di Verona romiešu laika amfiteātrī ar izcilā mecosoprāna – Elīnas Garančas un citu pasaules operas zvaigžņu piedalīšanos. Arena di Verona celtniecība tika pabeigta mūsu ēras 30. gadā, un tas ir trešais lielākais romiešu laika amfiteātris pasaulē. Šai vietai piemīt patiesi izcila akustika, tādēļ tajā jau kopš 1913. gada tiek organizēti operas uzvedumi. Veronas operfestivāls mūsdienās ir kļuvis par vienu no krāšņākajiem un nozīmīgākajiem operfestivāliem pasaulē.

Elīna Garanča ar Karmenas lomas izpildījumu ir uzstājusies vairākos pasaulē vadošajos teātros. Piemēram, Karaliskajā operā Koventgārdenā, Minhenes Nacionālajā teātrī, Karalienes Sofijas mākslas pilī Valensijā. Kā arī, guvusi vairākkārtēju atzinību no pasaules kritiķiem. Laikraksts The New York Times Elīnu Garanču nodēvējis par “vislabāko Karmenu 25 gadu laikā”.

Verona ir viena no romantiskākajām Itālijas pilsētām ar izcili skaistu vecpilsētu. Te ir kas vairāk par Šekspīra lugas «Romeo un Džuljeta» ekranizēšanas vietu. Pilsēta pie Adidžes upes ir mājvieta tādiem Senās Romas pieminekļiem, kā Veronas katedrālei, Piazaa Del Erbe — pilsētas laukumam, Šekspīra iedvesmai — Džuljetas mājai un daudziem citiem renesanses laika arhitektūras objektiem.

Šajā ceļojumā apskatīsim arī modes Meku Milānu. Dosimies kājāmgājēju ekskursijā, lai tuvāk iepazītu Milānas vecpilsētu un Milānas Domu. Gigantiskā baltā marmora katedrāle, kas izpildīta greznā liesmojošās gotikas stilā (vēlās gotikas arhitektūrā), ir kļuvusi par Milānas simbolu un vienu no slavenākajām celtnēm visā pasaulē.

Katedrāles oficiālais nosaukums ir Santa Maria Nascente, bet biežāk to sauc vienkārši par Milānas Domu. Milānas Doms ir lielākā gotiskā un 4. lielākā katoļu katedrāle pasaulē. Pēc savas ietilpības, tā ir otra lielākā katedrāle pasaulē (lielākā ir tikai Sv. Pētera bazilika Vatikānā).

Milānas Santa Maria delle Gracie klosterī apskatīsim arī vienu no Leonardo da Vinči ievērojamākajiem un, iespējams, pat noslēpumainākajiem darbiem “Svētais vakarēdiens”. Dižais mākslinieks, radot šo darbu, izmantoja gluži vai iluzionista cienīgus mākslinieciskos paņēmienus un, līdz pēdējam sīkumam pārdomātu, pat matemātiski precīzi izsvērtu kompozīciju, kuras veidojums balstījās proporciju sistēmā, kas analoga mūzikas intervāliem. 

Leonardo da Vinči patika šokēt sava laika sabiedrību un, cik vien jaudas, pārkāpt tobrīd iedomājamās cilvēka iespēju robežas. Varbūt tas arī ir iemesls, kāpēc šobrīd ir tik daudz teoriju, kuru piekritēji uzskata – viņš savās gleznās ir centies pateikt vēl kaut ko ārkārtīgi īpašu, noslēpjot to rūpīgi pārdomātās detaļās un simbolikā.

Veronas romantisms, operfestivāls un krāšņā Milāna sola spilgtiem iespaidiem un muzikāliem baudījumiem bagātas trīs dienas! Pievienojies Ir Kultūras ceļojumiem šajā vasarā!

Šo ceļojumu organizē tūrisma operators SIA “Business Factory”, kas ir ilgadējs Ir Kultūras ceļojumi  sadarbības partneris. SIA “Business Factory” ir pilnvarojis AS “Cits medijs” savā vārdā slēgt pakalpojuma līgumus ar ceļotājiem.

Rakstā izmantotas bildes no personīgā arhīva, pixabay.com, shutterstock.com. Elīnas Garančas bildes autore – Sarah Katharina. Fotogrāfija uzņemta klasiskās mūzikas festivālā Kicbīelē.

10. augusts (trešdiena)
Laiks
Aktivitāte
14:15

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas “Rīga” izlidošanas zālē pie “Informācijas” stenda un nododamās bagāžas reģistrācija airBaltic reisam BT629 Rīga–Milāna (Malpensa starptautiskā lidosta).

Grupas vadītāja – Solvita Lapiņa (tel. 2129484) sagaidīs grupas dalībniekus ar Ir Kultūras ceļojumi logotipu pie “Informācijas” stenda un būs kopā ar grupu visu ceļojuma laiku.

Nododamā bagāža (līdz 23 kg) un rokas bagāža (līdz 8 kg) ir iekļauta aviobiļetes cenā.

Katrs no grupas dalībniekiem lidostā saņems aploksni kurā būs: 

 • iekāpšanas kartes abiem lidojumiem (pirms izlidošanas no Rīgas tiks noformētas iekāpšanas kartes gan lidojumam Rīga–Milāna, gan Milāna–Rīga); 
 • ceļojuma apdrošināšana
 • brauciena programma;
 • noderīga informācija par Veronu sabiedriskā transporta kustības shēmas u.c. informācija.
16:05

Izlidošana uz Milānu ar airBaltic reisu BT629.

17:50

Ielidojam Milānas Malpensa starptautiskajā lidostā, bagāžas saņemšana. Tikšanās ar angļu/vācu/krievu/itāļu valodā runājošu gidu, iekārtošanās autobusā. 

Laika starpība Latvijai ar Itāliju: -1 stunda.

18:20–20:45

Ekskursijas sākums, transfērs gida pavadībā no Malpensa lidostas līdz Veronai. 

Pārbrauciena laikā, Jums būs iespēja uzzināt stāstus par Lombardijas reģiona, kura galvaspilsēta ir Milāna un Veneto un Friuli reģiona vēstures peripetijām, garšām un īpatnībām.

20:45

Bagāžas novietošana viesnīcas HOTEL GIBERTI 4* bagāžas glabātuvē.

Viesnīcas adrese: Via Gian Matteo Giberti, 7, 37122 Verona.

Tālrunis +390 458 006 900. 

Visi numuriņi ir aprīkoti ar seifu, minibāru (minibāra izmantošana nav iekļauta ceļojuma cenā) un kafijas/tējas pagatavošanas iespējām.

11. augusts (ceturtdiena)
Laiks
Aktivitāte
7:00–10:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

10:00–13:00

Kājāmgājēju ekskursija pa Veronu angļu/vācu/krievu valodā runājoša gida pavadībā. 

Verona – iespējams, viena no romantiskākajām Itālijas pilsētām ar brīnišķīgi skaistu vecpilsētu. Verona ir romantiska ne tikai pateicoties Šekspīra “Romeo un Džuljetai” (cilvēku pūlis, kas visu dienu aizpilda nelielo pagalmiņu pie Džuljetas “balkoniņa” un četru metru augstumā aprakstītās vārtu rūmes sienas, kas ved uz šo pagalmiņu, Jums noteikti neliksies romantiskas, bet, kas zina.

Verona, vismaz tās centrālā daļa un vecpilsēta, ir ļoti mājīga, to ir iespējams ērti izstaigāt kājām. Veronas vecpilsētā ir ne tikai izcili renesanses laika arhitektūras un vēstures piemenekļi, bet arī lieliski mazi un stilīgi veikaliņi, kafejnīcas, restorāni un slavenā itāļu saldējuma bodītes. Verona var lepoties ar savu Arena di Verona amfiteātri, kura ir par 50 gadiem vecāka kā Romas Kolizejs.

No 13:00

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām un Veronas iepazīšanai.

20.00–20.20

Grupas tikšanās viesnīcas vestibilā, pastaiga līdz ARENA DI VERONA Romas impērijas laika amfiteātrim, lai baudītu grandiozo Žorža Bizē operu “Karmena ar Elīnas Garančas un citu pasaules operzvaigžņu piedalīšano

20:45–23:00

Operas “Karmena uzvedums  Arena di Verona

23.00–23.20

Pastaiga no Arena di Verona uz viesnīcu.

12. augusts (piektdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00–09.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:30

Tikšanās ar angļu/ vācu/krievu/itāļu valodā runājošu gidu, iekārtošanās autobusā.

09:30–12:00

Ekskursijas sākums, pārbrauciens ar autobusu no Veronas līdz Milānai.

12.00–12.45

Leonardo da Vinči “Svētā vakarēdiena” apskate gida pavadībā. 

Viens no Leonardo da Vinči ievērojamākajiem un, iespējams, pats noslēpumainākais no darbiem apskatāms Milānas Santa Maria delle Gracie klosterī. Leonardo, radot “Svēto vakarēdienu”, izmantoja gluži vai iluzionista cienīgus mākslinieciskos paņēmienus un, līdz pēdējam sīkumam pārdomātu, pat matemātiski precīzi izsvērtu kompozīciju, kuras veidojums balstījās proporciju sistēmā, kas analoga mūzikas intervāliem. Leonardo patika šokēt sava laika sabiedrību un, cik vien jaudas, pārkāpt tobrīd iedomājamās cilvēka iespēju robežas. Varbūt tas arī ir iemesls, kāpēc šobrīd ir tik daudz teoriju, kuru piekritēji uzskata – viņš savās gleznās ir centies pateikt vēl kaut ko ārkārtīgi īpašu, noslēpjot to rūpīgi pārdomātās detaļās un simbolikā.

13:00–14:30

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām.

14:30–15:30

Kājāmgājēju ekskursija pa Milānu ar Milānas Doma apskati. 

Gigantiskā baltā marmora katedrāle, kas izpildīta greznā liesmojošās gotikas stilā (vēlās gotikas arhitektūrā), ir kļuvusi par Milānas simbolu un vienu no slavenākajām celtnēm visā pasaulē. Katedrāles oficiālais nosaukums ir Santa Maria Nascente, bet biežāk to sauc vienkārši par Milānas Domu. Milānas Doms ir lielākā gotiskā un 4. lielākā katoļu katedrāle pasaulē. Pēc savas ietilpības, tā ir otra lielākā katedrāle pasaulē (lielākā ir tikai Sv. Pētera bazilika Vatikānā).

 

15:30–16:30

Transfērs no Milānas centra uz Malpensa starptautisko lidostu.

no 16:40

Reģistrēšanās lidojumam un bagāžas nodošana reisam uz Rīgu, reiss BT 630.

18:40

Izlidošana uz Rīgu, reiss BT 630.

22:20

Plānotais reisa ielidošanas laiks Rīgā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana viesnīcā “Hotel Giberti” 4* (viesnīca atrodas Veronas vēsturiskajā centrā, 500m attālumā no Arena di Verona amfiteātra), 2 naktis deluxe kategorijas numuriņos. Nakšņošanas cenā iekļauts: bufetes veida brokastis, fitnesa centra apmeklējums, WiFi, visi nodokļi,
 • Grupas vadītāja pakalpojumi visā ceļojuma laikā,
 • Licencēta angļu/vācu/krievu/itāļu valodā runājoša gida pakalpojumi ekskursiju laikā,
 • Visi ceļojuma programmā minētie transfēri ar komfortablu, biznesa klases autobusu,
 • Ieejas biļetes Cenacolo Vinciano muzejā, lai apskatītu Leonardo Da Vinči “Svēto vakarēdienu”.

Papildu izmaksas

 • Pēc izvēles: grupas aviobiļete Rīga-Milāna-Rīga ar iekļautu rokas bagāžu (līdz 8 kg) un nododamo bagāžu (līdz 23kg) – 190 € no personas,
 • Ceļojuma apdrošināšana, Sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu 8 – 30 € (atkarībā no ceļotāja vecuma),
 • Biļete uz Arena di Verona operfestivāla 11. augustā, Žorža Bizē iestudējumu “Karmena” ar Elīnas Garančas un citu pasaules operas zvaigžņu piedalīšanos. Biļete parterā, 13/14 rinda: 165 € par biļeti, biļete amfiteātrī 7/8 rinda 137 € par biļeti.