Izpārdots!

Stambula — vārti uz Austrumu kultūru

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 820€ – divvietīgā numurā

Vietā, kur satiekas Eiropas un Āzijas reģioni, atrodas krāšņais Turcijas kultūras centrs — Stambula. Bizantijas un kādreizējās Konstantinopoles mantiniece. Senā pilsēta un tās apkārtne šodien ir viens no modernākajiem un plaukstošākajiem Tuvo Austrumu reģioniem. Atvērta pasaulei, tomēr ar savu, ļoti neatkarīgu un patstāvīgu pasaules skatījumu.

Ceļojuma laikā mēs apmeklēsim autentiskos Stambulas pieturpunktus — mošejas, pilis, senatnīgo tirgu, Zelta ragu. Tomēr galveno uzmanību veltīsim vietējās kultūras «garšai». Iepazīsim turku glezniecības, literatūras un rituālo deju tradīcijas, kā arī izgaršosim Austrumu garšas un unikālo atmosfēru.

Foto: Caner Cankisi, Şahin Sezer Dinçer Pexels.com

Pirmo ekskursijas dienu pavadīsim Stambulas vecpilsētā, lai apskatītu Sultāna Ahmeda (Sultanahmet) laukumu un mošeju, kas celta no 1609. līdz 1616. gadam, Sultāna Ahmeda Pirmā valdīšanas laikā. Mošejas apdare veidota no flīzēm ar zilu ornamentu gleznojumiem, un, līdzīgi kā vairumā lūgšanu vietu, arī šīs mošejas kompleksā ietilpst kapličas, slimnīca un medrese jeb musulmaņu garīgā skola. 

Ielūkosimies arī Svētās Sofijas mošejā, kas tiek uzskatīta par vienu no diženākajām pasaules celtnēm un ir Austrumu un Rietumu reliģiju sadursmes simbols. Vēsturiski bijusi Austrumu pareizticīgo baznīca, vēlāk pārbūvēta par mošeju un 20. gadsimtā pārveidota par muzeju. Tomēr pavisam nesen, 2020. gadā, ar kontroversālu lēmumu atkal pārdēvēta par mošeju.

Foto: Ahmet Polat, Ujjwal Kishore Pexels.com

Lai tuvāk iepazītos ar Turcijas mākslu, apmeklēsim Medresi (Osmaņu ēras mākslas skolu). Tur satiksim mākslinieku, kas pastāstīs par vienu no izplatītākajiem mākslas stiliem Turcijā — gleznošanu uz ūdens, ko sauc par ebru mākslu. Ebru mākslas vēsture sākās 13. gadsimtā Senajā Persijā un pa Lielo zīda ceļu vēlāk nokļuva Turcijā, kur turpinājās tās attīstība. Vēsturiski ebru tehniku apguva tikai no paaudzes paaudzē, bet mūsdienās mākslinieki tiek mācīti arī «no malas» gan mākslas studijās, gan meistarklasēs. Nu jau šis mākslas veids ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. 

Ne tikai iepirkšanās, bet arī apskates un dažādu vietējo ēdienu nogaršošanas vērts ir Stambulas Lielā tirgus jeb Grand Bazaar apmeklējums, kur iespējams novērot «tirgošanās meistarklasi» gan starp tūristiem un tirgotājiem, gan vietējo starpā. Grand Bazaar ir vairāk nekā 4000 veikalu, kuros iespējams iegādāties lampas, tekstilizstrādājumus, traukus, rotaslietas, garšvielas, tradicionālos turku saldumus un daudzus citus Turcijas ražojumus. Šķietami vienkārši, tomēr veikali šajā tirgū ir īpaši ar savu antīko noskaņu, tradicionālo ornamentu mākslu un turku viesmīlību. 

Foto: Meruyert Gonullu, Emir Eğricesu Pexels.com

Vecpilsētas apskati noslēgsim ar Tekke — 15. gadsimta mošejas — apmeklējumu, kur noskatīsimies Sema rituālu, ko sauc arī par Sema ceremoniju, kurā dervišu kopiena vienojas virpuļojošā dejā. Ierasti to pavada pašu radīts muzikālais pavadījums. Tradicionāli skaņdarbus atskaņoja vismaz viens dziedātājs, viens flautas spēlētājs, bundzinieks un šķīvja spēlētājs.

Viens no ceļojuma noslēdzošajiem apskates objektiem būs Turcijas Zelta rags, Bosfora šaurums, caur kuru dosimies kruīzā. Bosfora šaurums savieno Melno jūru ar Marmora jūru. Iepazīsim Bizantijas jūras spēku nocietinājumus un baudīsim piekrastes šarmu jūras velšu restorānā.

Toties Sabanci muzeja apmeklējums, kas iekārtots atjaunotā 20. gadsimta villā, ļaus ielūkoties islāma grāmatu un kaligrāfijas kolekcijā, kā arī apskatīt turku agrīnā modernisma glezniecībai veltītu izstādi.

Turcijas kultūrmantojums, vēstures atklāsmes un iespaidiem bagātas ekskursijas. Pievienojies, un iepazīsim Stambulu kopā!

AS Cits medijs tūrisma operatora reģistrācijas Nr.T-2018-23. Tūristu iemaksātās naudas apdrošināšanas polises Nr.63.01.500109.

Ceļojuma aprakstā izmantotas bildes no Pexels.com

Vairāk informācijas pa tālruni 2 773 4907 vai [email protected].

26.maijs, piektdiena
Laiks
Aktivitāte
09:40

Tikšanās Rīgas lidostā. Iepazīšanās ar grupas vadītāju, informatīvā sapulce, reģistrēšanās lidojumam. Nododamā bagāža (līdz 23 kg) un rokas bagāža (līdz 8kg) ir iekļauta aviobiļetes cenā.

11:40

Lidojums Rīga–Stambula, airBaltic reiss BT711. Lidojuma ilgums 3 st. un 5 min.

14:45

Ierašanās Stambulas lidostā. Laika starpība +1h.

Transfērs uz viesnīcu Elite World Comfy Istanbul Taksim 4* Stambulas centrā blakus Taksimas laukumam. Brauciena ilgums ~ 1h

16:30

Iekārtošanās viesnīcā. Brīvais laiks.

27.maijs, sestdiena
Laiks
Aktivitāte
07:00–08:45

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:00

Stambulas apskates ekskursija – Sultāna Ahmeda (Sultanahmet) laukums un Zilā mošeja, Svētās Sofijas katedrāle, Topkapi pils.

Pusdienas vietējā restorānā.

Pēcpusdienā Medreses (Osmaņu ēras skola, kurā mācīja islāma mākslas) apmeklējums, kur tiksieties ar mākslinieku, kas iepazīstinās ar Ebru – gleznošanu uz ūdens.

Pēc tam Lielā tirgus jeb Grand Bazaar apmeklējums. Vecpilsētas apskati noslēgsiet ar 15.gs Tekke kultūras centra apmeklējumu.

19:00

Sema rituāls – virpuļojošo dervišu uzstāšanās Tekkē. ~ 45 min

20:15

Atgriešanās viesnīcā.

28.maijs, svētdiena
Laiks
Aktivitāte
07:00–08:45

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:00

Rustem Pašas mošejas un garšvielu tirgus apskate. Pēc tam brauciens uz Zelta ragu, no kurienes dosieties kruīzā pa Bosforu. Pusdienas vietējā jūras velšu restorānā.

Pēc pusdienām Sabanci muzeja apmeklējums, kas iekārtots atjaunotā 20.gs sākuma villā. Muzejā ir interesanta islāma grāmatu, kaligrāfijas kolekcija, kā arī notiek dažādas izstādes (līdz 2023.g.maijam – Turku glezniecība 19./20.gs). Pēcpusdienā atgriešanās centrā un Galata torņa apskate.

17:00

Atgriešanās viesnīcā. Brīvais laiks.

29.maijs, pirmdiena
Laiks
Aktivitāte
07:00–09:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:00–12:00

Brīvais laiks. Izrakstīšanās no viesnīcas līdz plkst 12:00

12:15

Transfērs uz Stambulas lidostu. Brauciena ilgums ~ 1h

15:35

Lidojums Stambula–Rīga, airBaltic reiss BT712. Lidojuma ilgums 3st. 00 min.

18:35

Plānotais ierašanās laiks Rīgas lidostā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana 4* viesnīcā ar brokastīm
 • Grupas transfērs uz un no viesnīcas
 • Angļu valodā runājoša gida ekskursija pa programmā minētajām apskates vietām ar grupas vadītāja tulkojumu latviešu valodā
 • Ieejas biļetes apskates vietās
 • Ieejas biļete uz Sema rituālu Tekkē
 • Privāta Ebru nodarbība
 • Privāts kruīzs pa Bosforu
 • Trīs kārtu pusdienas otrajā un trešajā dienā
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā

Papildu izmaksas

 • Pēc izvēles: grupas aviobiļete Rīga-Stambula–Rīga ar iekļautu rokas bagāžu (līdz 8kg) un nododamo bagāžu (līdz 23 kg) – 310 € no personas,
 • Pēc izvēles: piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajā numuriņā – 285 €,
 • Ceļojuma apdrošināšana, sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu – sākot no 10€ (atkarībā no ceļotāja vecuma).