Izpārdots!

Saulainā Andalūzija dzīves baudītājiem

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 814€ – vienvietīgā numurā
 • 674€ – divvietīgā numurā

Ceļojums ir pārdots, ir iespēja pieteikties gaidītājos, ja kādam no esošajiem ceļotājiem mainās plāni.

Oktobra sākumā Latvijā jau ir rudenīgi vēss, kamēr Andalūzijā un tās Costa del Sol piekrastē vasarīgi silts. Vajag pagarināt vasaru un doties sasmelties sauli, baudīt peldes siltā jūrā, ieraudzīt un izzināt skaisto Malagu, Rondu un Granādu, apskatīt otas meistara Pablo Pikaso darbus un izgaršot slaveno Ibērijas šķiņķi pie zemnieka, kas audzē cūkas, malkot vīnu vīna darītavā ar skatu uz apburošo Rondu un piedalīties paeljas meistarklasē, ko jūsu acu priekšā pagatavos pats vīna darītavas saimnieks.

Malaga ir viena no senākajām reģiona un visas Eiropas pilsētām. To dibinājuši feniķieši jau 8. gadsimtā pirms mūsu ēras. Atrašanās vietas dēļ pilsētai bijusi svarīga loma gan feniķiešu valdīšanas laikos, gan Romas impērijā, gan laikos, kad Malagu un visu Andalūziju pārvaldīja arābi. Katrs no šiem periodiem pilsētas arhitektūrā atstājis liecības, ļaujot savām acīm ieraudzīt pilsētas vēsturi. Dodoties pastaigā pa Malagas centrālo daļu, apmeklēsim Romas impērijas laika amfiteātri, Malagas katedrāli un arābu valdīšanas laikā celto Alkazaba cietoksni. 

Malagā atrodas slavenā mākslinieka Pablo Pikaso muzejs, jo šajā pilsētā viņš ir dzimis. Lai vairāk uzzinātu par mākslinieka dzīvi un saprastu viņa daiļradi, esam aicinājuši par viņu pastāstīt Pikaso mākslas un dzīves pētnieci, kura caur meistara gleznām mums ļaus saprast mākslinieka vēstījumu un uzzināt par viņa dzīves gaitām. Šis solās būt interesants piedzīvojums ikvienam. 

Vienu dienu veltīsim Rondai — visvecākajai Andalūzijas un visas Spānijas pilsētai. Būs interesanta gan vēstures mīļotājiem, gan gleznainu dabas ainavu un romantisku, senu ieliņu labirintu cienītājiem. Ronda atrodas uz klints aptuveni 750 metru augstumā virs jūras līmeņa, to ieskauj vīnogu dārzi, abas pilsētas daļas savieno gleznains un romantiskiem nostāstiem apvīts tilts pār dziļu aizu, bet aizas pakājē plūst mutuļojoša kalnu upīte. 

Netālu no Rondas atrodas kāda vīnu darītava, kuras saimnieks ir gardas paeljas meistars. Unikāli ir tas, ka šī vīna darītava atrodas kalnā, no kura paveras skaists panorāmas skats uz Rondu. Malkojot vīnu, piedaloties paeljas gatavošanā un vēlāk to arī nobaudot, skatīsimies uz skaisto pilsētu un veldzēsimies dabas košumā.

Šis reģions slavens ar savu šķiņķi un tā augstvērtīgajām garšas kvalitātēm. Īpaši ir nosacījumi un apstākļi, kādos cūkas tiek audzētas, lai to gaļa būtu augstvērtīga. Mums būs iespēja klātienē to redzēt un baudīt dažādas delikateses, kas pagatavotas no Ibērijas cūku šķiņķa.

Esot Andalūzijā, noteikti jāredz Granāda, kas slavena ar unikālo Alhambras pili — cietoksni, kas 2007. gadā tika atzīts par vienu no 12 Spānijas dārgumiem. Vēl vēlamies jums parādīt Heneralifes dārzus, kas ir tikpat unikāli kā Alhambra un ir īpašs mauru viduslaiku karalisko rezidenču paraugs. 

Šīs būs piecas saules pielietas, garda ēdiena un vīna piepildītas, izzinošas un skaistiem skatiem pilnas dienas pie jūras — īsts vasaras turpinājums.

Ņemot vērā ceļojumu gala mērķos noteiktās COVID 19 epidemioloģiskās prasības, dalību grupā apstiprinām tikai personām ar derīgu COVID 19 digitālo sertifikātu.

No 1. jūlija Eiropas savienībā darbojas Covid digitālais sertifikāts, kas būtiski atvieglos vakcinēto cilvēku starpvalstu pārvietošanos, neievērojot nedz karantīnu ceļojuma gala mērķī, nedz atgriežoties Latvijā. ES ieviesto zaļo sertifikātu atzinušas arī citas valstis. Līdz ar to var teikt, ka ceļošana atkal kļuvusi iespējama un ērta. Vienlaikus turpinām aktīvi sekot līdzi epidemioloģiskajai situācijai galamērķos un Latvijā. Augstas saslimstības situācijā pieļaujam, ka plānoto ceļojumu var nākties atcelt vai pārcelt uz vēlāku laiku. Tādā gadījumā iemaksātā rezervācijas maksa tiks atdota pilnībā. Toties individuālos covid-19 saslimšanas riskus iespējams segt ar ceļojumu apdrošināšanu.

Rakstā izmantotas bildes no personīgā arhīva, Pixabay.com.

9. oktobris (sestdiena)
Laiks
Aktivitāte
10.45

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas “Rīga” izlidošanas zālē pie “Informācijas” stenda. Grupas vadītāja – Solvita Lapiņa (tālr.: 29448447) sagaidīs grupas dalībniekus ar Ir Kultūras ceļojumi zīmi un būs kopā ar grupu visu ceļojuma laiku.
Nododamās bagāžas reģistrācija reisam BT677 Rīga – Malaga, nododamā bagāža (līdz 20 kg) un rokas bagāža (līdz 8 kg) ir iekļauta aviobiļetes cenā.
Lidostā katrs no grupas dalībniekiem saņems aploksni, kurā būs:
• iekāpšanas kartes abiem lidojumiem;
• ceļojuma apdrošināšana;
• brauciena programma;
• informācija par vietām, kuras vērts brīvajā laikā apskatīt Malagā un Kordovā.

12.45

Izlidošana uz Malagu ar AirBaltic reisu BT677.

16.20

Ierašanās Malagas starptautiskajā lidostā, bagāžas saņemšana. Laika starpība Rīgai ar Malagu ir -1 stunda.

17.00

Grupas satikšanās ar angļu un krievu valodā runājošu gidu. Iekārtošanās autobusā.

17.00 – 17.30

Transfērs gida pavadībā uz boutique viesnīcu ESSENCE HOTEL BOUTIQUE & SPA 4* by Don Paquito.

17.30

Iekārtošanās viesnīcā ESSENCE HOTEL BOUTIQUE & SPA 4* by Don Paquito 4*. Viesnīcas adrese: Avenida del Lido, S/N. 29620. Torremolinos (Malaga). Tālruņa numurs: +34 612 582 390.

Viesnīca atrodas Torremolinos (kūrortpilsētiņā, kura ir Malagas, kā administratīvā centra sastāvdaļa), 400 metru attālumā no pludmales.

Brīvais laiks atpūta pēc ceļa un patstāvīgām vakariņām.

10. oktobris (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
8.00 – 9.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

9.30 – 14.30

Brīvais laiks, lai izbaudītu sauli un atpūtu pie jūras vai baseina. Pusdienas patstāvīgi kādā no Torremolinos restorāniņiem.

14.30

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar angļu un krievu valodā runājošu gidu, lai dotos ekskursijā pa Malagu.

14.30 – 15.00

Ekskursijas sākums, transfērs ar autobusu no Torremolinos uz Malagas centru.

15.00 – 16.30

Kājāmgājēju ekskursija pa Malagas vecpilsētu.
Malaga, pēc iedzīvotāju skaita otra lielākā Andalūzijas pilsēta, ir viena no senākajām reģiona un visas Eiropas pilsētām. Malagu ir dibinājuši feniķieši jau 8. gs. pirms mūsu ēras. Pateicoties savam stratēģiski nozīmīgajam ģeogrāfiskajam stāvoklim Malaga vienmēr ir ieņēmusi svarīgu vietu gan feniķiešu valdīšanas laikos, gan laikos, kad Malaga bija Romas impērijas sastāvdaļa, gan laikos, kad Malagu un visu Andalūziju iekaroja arābi.

Lai iepazītu Malagas vēsturi, mēs dosimies pastaigā pa Malagas centrālo daļu (Malagas vecpilsētā var pārvietoties tikai kājām), apmeklēsim Romas impērijas laika amfiteātri, Malagas katedrāli un arābu valdīšanas laikā celto Alkazaba cietoksni. Alkazaba cietokšņa būvniecība tika uzsākta m.ē. 11. gs., un tas ir senākais līdz mūsdienām saglabājies arābu celtais cietoksnis Spānijas teritorijā.

16.30 – 18.00

Ļoti interesanta ekskursija pa Pablo Pikaso muzeju Malagā.
Pablo Djego Hosē Fransisko de Paula Huans Nepomuseno Marija de los Remedios Kipriano de la Santisima Trinidads Martirs Patrisio Klito Ruiss i Pikaso ir dzimis Malagā, un Malaga ļoti lepojas ar savu slaveno tautieti.

Mūsu gide ir īpaši studējusi Pikaso dzīves gaitas un mākslu, tādēļ gida stāstījums ļaus labāk saprast mākslinieka vēstījumu caur viņa gleznām dažādos savas dzīves posmos. Muzeja rīcībā ir plaša Pikaso mākslas darbu kolekcija. Ir patiešām ļoti interesanti izprast Pikaso “dzīves garšu”, viņa attiecības ar sievietēm, laikmetu un sabiedrību.

18.00 – 21.00

Brīvais laiks patstāvīgai Malagas centra iepazīšanai.

21.00

Transfērs uz viesnīcu ESSENCE HOTEL BOUTIQUE & SPA 4* by Don Paquito.

11. oktobris (pirmdiena)
Laiks
Aktivitāte
8.00 – 9.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

9.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar angļu un krievu valodā runājošu gidu, lai dotos “Gardēžu ekskursijā” uz Spānijas, iespējams, romantiskāko pilsētiņu Rondu, kas slavena ne tikai pateicoties “bezdibeņa tiltam” un skaistām, romantiskām ieliņām, bet arī īpašam kulinārajam piedāvājumam.

Ronda – visvecākaā Andalūzijas un visas Spānijas pilsēta, būs interesanta gan vēstures mīļotājiem, gan gleznainu dabas ainavu un romantisku, senu ieliņu labirintu cienītājiem. Ronda atrodas uz klints aptuveni 750 metru augstumā virs jūras līmeņa, to ieskauj vīnogu dārzi, abas pilsētas daļas savieno gleznains un romantiskiem nostāstiem apvīts tilts pār dziļu aizu, bet aizas pakājē plūst mutuļojoša kalnu upīte.

Rondu ir dibinājuši ķelti, un līdz pat mūsu ēras sākumam tās nosaukums bija Arunda. Ronda līdzīgi kā citas Andalūzijas pilsētas ir piedzīvojusi gan Romas impērijas laikus, gan mauru periodu, gan tirdzniecības uzplaukumu 18. gs., kas veicināja slavenās Arena Ronda (vēršu cīņu arēnas) un Puente Nuevo (jaunā tilta) izbūvi, gan Napoleona karaspēka iebrukumu, gan romantisma laikmetu 19. gs. vidū, kad katrs “īsts Eiropas romantiķis” devās svētceļojumā uz Rondu.

9.00 – 10.15

Ekskursijas sākums, transfērs gida pavadībā līdz fermai, kurā tiek audzētas īpašās Ibērijas cūkas.

10.15 – 11.45

Ekskursija gida pavadībā pa fermu un iespēja nogaršot dažādas delikateses, kas pagatavotas no Ibērijas cūkām. Šis reģions slavens ar savu šķiņķi un tā augstvērtīgajām garšas kvalitātēm. Īpaši ir nosacījumi un apstākļi, kādos cūkas tiek audzētas, lai to gaļa būtu augstvērtīga. Mums būs iespēja klātienē to redzēt un baudīt dažādas delikateses, kas pagatavotas no Ibērijas cūku šķiņķa.

11.45 – 12.30

Transfērs līdz Rondai.

12.30 – 14.30

Kājāmgājēju ekskursija gida pavadībā pa Rondu.

14.30 – 17.00

Pusdienas – paeljas gatavošanas meistarklase nelielā ģimenes vīnda arītavā, kura specializējas biloloģiskajā lauksaimniecībā. Jūs, baudot panorāmas skatu uz Rondas terasēm, varēsiet vērot, kā vīna darītavas īpašnieks Jūsu acu priekšā milzīgā pannā pagatavos aromātisku paelju, kā arī varēsiet nogaršot dažādus augstas klases bioloģiskos vīnus.

17.00 – 18.45

Transfērs uz viesnīcu ESSENCE HOTEL BOUTIQUE & SPA 4* by Don Paquito

no 18.45

Brīvais laiks atpūtai.

12. oktobris (otrdiena)
Laiks
Aktivitāte
8.00 – 9.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

9.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā, lai dotos pilnas dienas ekskursijā uz Granādu.

9.00 – 11.00

Transfērs no viesnīcas līdz Granādai ar 20 min. apstāšanās pauzi.

11.00 – 13.30

Ekskursija gida pavadībā pa UNESCO kultūras mantojuma sarakstā esošo, unikālo Alhambras pils – cietokšņa kompleksu Granādā.
Alhambras pils – cietokšņa komplekss ir viena no Spānijas un Andalūzijas reģiona lielākajām pērlēm. Alhambru gadā apmeklē miljoniem tūristu un iekļūšana šajā unikālajā UNESCO kompleksā tiek stingri limitēta. Alhambra tika iekļauta UNESCO sarakstā 1984. gadā un 2007. gada atzīta par vienu no “12 Spānijas dārgumiem”. Ahlambra lielākoties tika celta laika posmā no 1238. līdz 1358. gadam, lai gan jau no 889. gada tur atradās neliels cietoksnis. Vislielāko savu uzplaukumu Alhambra ieguva nasrīdu dinastijas valdnieku laikā (1230. – 1492.), jo tieši šajā laikā Granāda kļuva par galvaspilsētu un Alhambra par valdnieku rezidenci.

13.30 – 14.30

Kopīgas pusdienas (ar vīnu) nelielā ģimenes restorāniņā pie Alhambras pils kompleksa. (Pusdienas iekļautas ceļojuma cenā).

14.30 – 16.30

Ekskursijas turpinājums – Generalifes dārzu apmeklējums.
Generalifes dārzi ir tikpat unikāli kā Alhambra, un tie jau 1984. gadā iekļauti UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā kā unikāls mauru viduslaiku karalisko rezidenču paraugs. Generalifes dārzi ir visvecākie no līdz mūsdienām saglabājušies arābu laika dārziem. Generalifes pils un dārzu kompleksa celtniecība tika uzsākta sultāna Muhameda III valdīšanas laikā no 1302. līdz 1309. gadam. Dārzi pēc tam tikuši vairākkārt pārbūvēti un paplašināti. Dārza visjaunāko daļu izveidoja 1931. gadā Fransisko Moreno.

16.30– 18.00

Brīvais laiks Granādas vecpilsētā.

18.00 – 19.50

Transfērs uz viesnīcu ESSENCE HOTEL BOUTIQUE & SPA 4* by Don Paquito.

13. oktobris (trešdiena)
Laiks
Aktivitāte
8.30 – 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

līdz 14.45

Brīvais laiks atpūtai. Numuriņi jāatbrīvo un bagāža jānovieto viesnīcas bagāžas glabātuvē līdz 12.00.

10.00 – 14.45

Par papildus samaksu iespējas apmeklēt Designer Outlet Malaga outletu centru Malagas pievārtē.

14.45 – 15.00

Grupas tikšanās viesnīcas vestibilā, bagāžas novietošana autobusā. Transfērs uz Malagas lidostu.

15.00

Reģistrēšanās lidojumam un bagāžas nodošana reisam uz Rīgu, reiss BT 678.

17.00

Izlidošana uz Rīgu ar AirBaltic reisu BT 678.

22.20

Plānotais ielidošanas laiks Rīgā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana viesnīcā Essence Hotel Boutique&SPA by Don Paquito 4*, četras naktis ar bufetes veida brokastīm un iespēju izmantot bezvadu internetu.
 • Transfērs ar komfortablu autobusu no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu.
 • Ekskursija kājām pa Malagu angļu un krievu valodā runājoša gida vaībā.
 • Ieejas biļete Alkazaba cietoksnī.
 • Ieejas biļete Pablo Pikaso muzejā un ekskursija mākslinieka daiļrades un dzīves pētnieces vadībā.
 • Ekskursija uz Rondu angliski un krieviski runājoša gida vadībā.
 • Ibērijas cūku fermas apmeklējums un produktu degustācija.
 • Paeljas gatavošanas meistarklase ar eko vīnu degustāciju nelielā vīna darītavā ar skatu uz Rondu.
 • Ekskursija uz Granādu angliski un krieviski runājoša gida vadībā.
 • Ieejas biļete Alhambras pilī un ekskursija pa to gida vadībā.
 • Ieejas biļete Granādas domā un karaliskajā kapellā.
 • trīs kārtu pusdienas Alhambras pilī.
 • Grupas vadītāja pakalpojumi no Rīgas visu ceļojuma laiku.

Papildu izmaksas

 • Avio biļete Rīga – Malaga, Malaga – Rīga 297 €.
 • Ceļojuma apdrošināšana, Sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu 10 € – 25 € (atkarībā no ceļotāja vecuma).
 • Designer Outlet Malaga centra apmeklējums, transfērs ar autobusu 40 €.