Izpārdots!

Andris Nelsons Parīzes filharmonijā

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 929€ – vienvietīgā numurā
 • 697€ – divvietīgā numurā

Ceļojums ir izpārdots, ir iespēja pieteikties gaidītājos, ja kādam no esošajiem ceļotājiem mainās plāni.

Ir Kultūras ceļojumi jūs aicina modes un kultūras piepildītā ceļojumā uz pasaulē romantiskāko pilsētu — Parīzi. Šo pilsētu caurvij elegance, savs īpašais raksturs un stils, kāda nav nevienai citai pasaules pilsētai. Līdzīgi Francijas karalim Luijam XIV, kurš reiz teicis: «Valsts — tas esmu es,» ir izteicies arī dižais Francijas modes dizainers Īvs Senlorāns, sacīdams: «Stils esmu es.»

Šajā ceļojumā mēs izzināsim Versaļas noslēpumus un uzzināsim, kā Parīzes, Francijas un visas Eiropas stilu noteica Saules karalis. Iepazīsim tās stila un modes izmaiņas, kuras ieviesa Lielā franču revolūcija un «jaunās Parīzes dzimšana» impresionisma laikmetā. Apmeklēsim izcilu dažādu gadsimtu modes izstādi un uzzināsim, kā izteicienu «stils esmu es» interpretēja dažādu gadsimtu modes mākslinieki.

Parīze ir mājvieta vairākiem pasaulē populāriem apskates objektiem, kas regulāri tiek rādīti kinofilmās, mākslas darbos un modes žurnālos. Nav noslēpums, ka, dzirdot Parīzes vārdu, viens no pirmajiem apskates objektiem, kas nāk prātā, ir Eifeļa tornis, kas ir spilgts Parīzes simbols, tomēr svarīgi atzīmēt arī vairākus citus arhitektūras objektus, kas paspilgtina šīs pilsētas arhitektūru. Piemēram, Palais Galliera jeb Parīzes modes muzejs, Opéra Garnier, Luvras muzejs, Parīzes Dievmātes katedrāle, Versaļas pils un neskaitāmi citi apskates objekti, kas papildina plašo bulvāru un kafejnīcu skaistumu.

Ceļojuma īpašais «saldais ēdiens» būs Andra Nelsona un Leipcigas Gewandhaus orķestra koncerts brīnišķīgajā Parīzes filharmonijā, kur ir ne tikai lieliska akustika, bet arī arhitektūra, kas jāredz savām acīm! Arī izcilais latviešu diriģents Andris Nelsons izceļas ar savu mūzikas interpretācijas stilu.

Esam padomājuši arī par ērtu viesnīcas atrašanās vietu. Viesnīca The Chess Hotel atrodas pašā Parīzes centrā (tās atrašanās vieta Booking.com novērtēta ar 9,5), pāris minūšu gājiena attālumā no Palais Garnier jeb vecās Parīzes operas un t. s. zelta trijstūra — slavenā tirdzniecības centra Galeries Lafayette un tirdzniecības centra Printemps. Arī līdz Luvrai mērojami tikai 800 metru ar kājām. Netālu no viesnīcas atrodas daudz dažādu kafejnīcu un krodziņu.

Dosimies arī ekskursijā Jaunās Parīzes jeb impresionisma laikmeta stils. Līdz 1853. gadā sāktajai lielajai pārbūvei Parīze bija drūma viduslaiku pilsēta ar šaurām ieliņām, namiem bez kanalizācijas, smakām un žurku bariem namu pagalmos. Viss mainījās, kad par Parīzes prefektu kļuva barons Osmans, kurš par savas dzīves uzdevumu izvirzīja Parīzes padarīšanu par mūsdienīgu pilsētu un Eiropas centru. 1855. gadā Parīzē risinājās pasaules izstāde, kurā Parīze tika rādīta kā progresa, modes un kultūras citadele. Ekskursijas laikā uzzināsiet, kas bija modē, kas garšoja, ko uzskatīja par skaistu vai neglītu, kādi bija impresionisma laikmeta Parīzes iedzīvotāju tikumi un netikumi.

Romantisms, arhitektūra, stils un mode, kas redzama katrā pilsētas detaļā, ir to vērta! Pievienojies un atklāj Parīzi kopā ar Ir Kultūras ceļojumiem!

Šo ceļojumu organizē tūrisma operators SIA “Business Factory”, kas ir ilgadējs Ir Kultūras ceļojumi  sadarbības partneris. SIA “Business Factory” ir pilnvarojis AS “Cits medijs” savā vārdā slēgt pakalpojuma līgumus ar ceļotājiem.

Rakstā izmantotas bildes no personīgā arhīva, pixabay.com, pexel.com.

Andra Nelsona fotogrāfiju autors — Gert Mothes.

28. maijs (sestdiena)
Laiks
Aktivitāte
05.45

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas “Rīga” izlidošanas zālē pie “Informācijas” stenda. Grupas vadītāja Solvita Lapiņa (tel. 29129484) sagaidīs grupas dalībniekus ar Ir kultūras ceļojumi zīmi un būs kopā ar grupu visu ceļojuma laiku.

Nododamās bagāžas reģistrācija reisam BT691 Rīga–Parīze. Nododamā bagāža (līdz 23 kg) un rokas bagāža (līdz 8 kg) ir iekļautas aviobiļetes cenā.

Lidostā katrs grupas dalībnieks saņems aploksni, kurā būs:

 • iekāpšanas kartes abiem lidojumiem (pirms izlidošanas no Rīgas tiks noformētas iekāpšanas kartes gan reisam Rīga–Parīze, gan Parīze–Rīga);
 • ceļojuma apdrošināšana;
 • brauciena programma;
 • noderīga informācija par Parīzi;
07.25

Izlidošana uz Parīzi ar airBaltic reisu BT691.

09.15

Ielidošana Parīzes Šarla de Golla starptautiskajā lidostā, bagāžas saņemšana.

Laika starpība Rīgai ar Parīzi ir -1 stunda.

09.45

Grupas satikšanās ar gidiem (angļu un krievu valodā runājoši gidi ar doktora grādu mākslas vēsturē), bagāžas novietošana autobusā.

09.45–11.00

Ekskursijas “Parīzes stils cauri gadsimtiem” sākums, transfērs no lidostas uz Versaļas pili.

11.30–13.00

Brīvais laiks patstāvīgām brokastīm vai pusdienām kādā no kafejnīcām pie Versaļas pils.

13.00–17.00

Ekskursija gida pavadībā pa Versaļas pili, dārziem un citām Versaļas pils kompleksa ēkām.

17.00–18.00

Transfērs no lidostas uz viesnīcu The Chess Hotel 4* Parīzes centrā.

18.15

Iekārtošanās viesnīcā The Chess Hotel 4*

6 Rue du Helder, 75009 Paris. +33 1 48241010.

Viesnīca atrodas pašā Parīzes centrā (tās atrašanās vieta booking.com novērtēta ar 9,5) pāris minūšu gājiena attālumā no Palais Garnier jeb vecās Parīzes operas un t.s. “zelta trijstūra” (slavenā tirdzniecības centra Galeries Lafayette un tirdzniecības centra Printemps), līdz Luvrai tikai 800 metru ar kājām. Netālu no viesnīcas atrodas daudz dažādu kafejnīcu un krodziņu.

18.30

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām un Parīzes iepazīšanai.

29. maijs (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00–10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

10.00

Grupas dalībnieku satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu, lai dotos ekskursijā “Jaunās Parīzes jeb Impresionisma laikmeta stils” – ceļojums 19. gs. otrās puses Parīzes “tikumos, netikumos, modē un dzīvesstilā”.

10.00–12.30

Kājāmgājēju ekskursija “Jaunās Parīzes jeb Impresionisma laikmeta stils”.

12.30–14.30

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām.

14.30–17:00

Ekskursija gida pavadībā pa Palais Galliera jeb Parīzes modes muzeju.

Gidu pavadībā pavisam praktiski iepazīsim “Parīzes stilu cauri gadsimtiem”. Kā ģērbās dažādu kārtu Parīzes iedzīvotāji? Ko viņi uzskatīja par skaistu? Kā politika noteica dažādu gadsimtu stilu un modi, vai otrādi?

Brīvais laiks patstāvīgai Parīzes iepazīšanai.

30. maijs (pirmdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00–10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

Līdz 19.00

Brīvais laiks patstāvīgai Parīzes iepazīšanai.  

19.15

Grupas satikšanās (tiem, kas izvēlējušies doties uz koncertu) viesnīcas vestibilā, lai dotos uz Andra Nelsona un Leipcigas Gewandhaus orķestra koncertu Parīzes filharmonijā.

19.15–19.50

Transfērs ar autobusu no viesnīcas līdz Parīzes filharmonijai.

20.30–22.00

Baudīsim patiešām izcilu koncertu ar Andra Nelsona, Leipcigas Gewandhaus orķestra un izcilās pianistes Yuja Wang piedalīšanos.

Koncerta programmā:

 • Rihards Štrauss, simfoniskā poēma “Dons Žuans”, burleska klavierēm un orķestrim;
 • Starpbrīdis
 • “Tā runāja Zaratustra”
22.00–22.40

Transfērs ar autobusu uz viesnīcu.

31. maijs (otrdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00–10.00

Brokastis viesnīcas restorānā. Izrakstīšanās no viesnīcas, bagāžas novietošana viesnīcas bagāžas glabātuvē līdz plkst. 12.00.

Līdz 15.00

Brīvais laiks patstāvīgai Parīzes iepazīšanai vai, par papildu samaksu, Luvras muzeja apmeklējums no 10:30–12:30.

15.00–16.20

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā, bagāžas novietošana autobusā, transfērs uz lidostu.

16.20

Reģistrēšanās lidojumam un bagāžas nodošana reisam uz Rīgu, reiss BT694.

18.40

Izlidošana uz Rīgu ar airBaltic reisu BT694.

22.25

Plānotais ielidošanas laiks Rīgā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana viesnīcā The Chess Hotel 4* (viesnīca atrodas pašā Parīzes centrā, blakus Garnier operai, pastaigas attālumā no Luvras un t.s. “zelta trijstūra”), 3 naktis superior kategorijas numuriņos. Nakšņošanas cenā iekļauts: bufetes veida brokastis, WiFi, visi nodokļi,
 • Grupas vadītāja pakalpojumi visā ceļojuma laikā,
 • Licencēta angļu/krievu valodā runājoša gida pakalpojumi ekskursiju laikā,
 • Visi ceļojumā programmā minētie transfēri ar komfortablu, biznesa klases autobusu,
 • Ieejas biļetes Versaļas pils kompleksa objektos, Palais Galliera muzejā.

Papildu izmaksas

 • Pēc izvēles: Grupas aviobiļete Rīga-Parīze-Rīga ar iekļautu rokas bagāžu (līdz 8 kg) un nododamo bagāžu (līdz 23kg) – 301 € no personas,
 • Ceļojuma apdrošināšana, Sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu 10 – 40 € (atkarībā no ceļotāja vecuma)
 • Biļete uz Andra Nelsona, Leipcigas Gewandhaus orķestra un Yuja Wang  koncertu Parīzes Filharmonijā: 1. kategorijas biļete – 115 €, 2. kategorijas biļete – 95 €,
 • Biļete uz Luvras muzeju: 25 €