Izpārdots!

Gleznainā Armēnija – viena no senākajām civilizācijām pasaulē

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 680€ – divvietīgā numurā

Armēnija, valsts Kaukāza reģionā, piedāvā unikālu vēstures, kultūras un satriecošas dabas apvienojumu. Šajā ceļojumā mēs apskatīsim Armēnijas galvaspilsētu Erevānu, baudīsim vīna degustāciju vietējā ciematā Areni, pieredzēsim lavaša tapšanu un pusdienosim viesmīlīgas armēņu ģimenes kompānijā. Dosimies arī vairākās iespaidiem bagātās ekskursijās, iepazīsim vietējās tradīcijas un baudīsim Armēnijas nepieradināto dabu. 

Ceļojuma sākumā apskatīsim Armēnijas galvaspilsētu Erevānu, kas pazīstama ar bagātīgo kultūras mantojumu, arhitektūru un rosīgo atmosfēru. Dosimies atklāt Armēnijas vēsturi un Ečmiadzinu — senās Armēnijas galvaspilsētu. Kopš 4. gadsimta šī pilsēta ir arī Armēnijas katolicisma centrs, un tās katedrāle ir viena no senākajām kristīgās pasaules baznīcām (iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā).

Apmeklēsim Horvirapa klosteri gleznainajā Ararata ielejā, kur baudīsim armēņu nacionālā mūzikas instrumenta duduka atskaņojumu vietējo instrumentālistu pavadībā. Duduks ir armēņu dubultā niedru koka pūšaminstruments, kas izgatavots no aprikožu koka. Šeit apskatāms video ar duduka spēli.

Armēnija ir pazīstama ne tikai ar savu gleznaino skaistumu — Ararata kalnu, Sevana ezeru, Garni kanjonu —, bet arī ar viesmīlīgo virtuvi. Tā izsenis bijusi neatņemama valsts kultūras mantojuma sastāvdaļa, slavena ar dolmu rullīšiem, haša zupu, dažādu veidu grilētu gaļu un maizēm. Lai pārliecinātos par ēdienu bagātīgo daudzveidību, mēs viesosimies pie armēņu ģimenes, kura cienās ar pusdienām un demonstrēs lavaša pagatavošanas procesu.

Ar bagātu vēsturi, satriecošu dabas skaistumu un sirsnīgu viesmīlību Armēnija ir galamērķis, kas sola neaizmirstamu pieredzi. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties izpētīt vēsturiskās laikmeta liecības, baudīt armēņu virtuvi vai vienkārši iepazīt vietējo kultūru, Armēnija ir zeme, kuru ir vērts piedzīvot!

Ceļojuma aprakstā izmantotas bildes no Shutterstock.com, Pexels.com un Pixabay.com

Vairāk informācijas pa tālruni 2 773 4907 vai [email protected].

5.septembris, otrdiena
Laiks
Aktivitāte
22:30

Tikšanās Rīgas lidostā. Informatīvā sapulce, reģistrēšanās lidojumam. Nododamā bagāža (līdz 23 kg) un rokas bagāža (līdz 8kg) ir iekļauta aviobiļetes cenā.

6.septembris, trešdiena
Laiks
Aktivitāte
00:30

Lidojums Rīga–Erevāna, airBaltic reiss BT726. Lidojuma ilgums 4 st. un 15 min.

05:45

Ierašanās Erevānas lidostā. Laika starpība +2 stundas. Transfērs uz viesnīcu. Iekārtošanās numuros.

Moderna viesnīca Hotel Orbeli pilsētas centrā.

09:00

Brokastis un brīvais laiks. Kopīgas pusdienas.

14:00

Pēcpusdienā Erevānas apskates ekskursija – pilsētas centrs, Republikas laukums, Universitāte, Mātes Armēnijas piemineklis, Parlaments, Opera.

7.septembris, ceturtdiena
Laiks
Aktivitāte
08:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:00

Izbraukšana uz Ečmiadzinu – seno Armēnijas galvaspilsētu. Kopš 4.gs Ečmiadzina ir arī Armēnijas katolicisma centrs. Ečmiadzinas katedrāle ir viena no senākajām kristīgās pasaules baznīcām, iekļauta UNESCO pasaules vēstures mantojuma sarakstā.

13:00

Pusdienas vietējā restorānā.

14:00

Pēc pusdienām Zvartnots tempļa apskate. Tālāk brauciens uz Ararata ieleju. Khor Virap baznīcas apmeklējums, kur būs iespēja noklausīties Armēņu nacionālā mūzikas instrumenta Duduk koncertu.

Tālāk brauciens cauri kanjonam uz Noravank klosteri, pa ceļam apmeklējot vīna darītavu Areni ciematā. Vietējā vīna degustācija. Vakarā atgriešanās Erevānā.

8.septembris, piektdiena
Laiks
Aktivitāte
08:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:00

Brauciens uz vienīgo grieķu-romiešu templi Armēnijā, Garni. Templis veltīts saules dievam Mihram, tas būvēts mūsu ēras pirmā gadsimta sākumā. Brauciens ar džipiem pa Garni kanjonu/aizu, kur klinšu sienās var redzēt bazalta kolonas – sauktas arī par akmens simfoniju.

14:00

Pusdienas ciematā pie armēņu ģimenes, kur iepazīsiet lavaša cepšanas procesu.

15:00

Pēc pusdienām brauciens uz Sv. Gegarda klosteri. Vakarā atgriešanās Erevānā.

9.septembris, sestdiena
Laiks
Aktivitāte
08:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:00

Brauciens uz Sevan. Neliels pārgājiens uz pussalu, no kuras paveras panorāmas skats uz Sevan ezeru, Sevanak klostera apmeklējums.

13:00

Pusdienas vietējā restorānā.

14:00

Pēc pusdienām brauciens uz kalnu kūrorta ciematiņu Diližanu, ko dēvē arī par Armēnijas Šveici. Pēc Diližanas apskates, Hagarcinas klostera apmeklējums. Vakarā atgriešanās Erevānā.

10.septembris, svētdiena
Laiks
Aktivitāte
04:00

Transfērs uz Erevānas lidostu.

06:40

Lidojums Erevāna–Rīga, airBaltic reiss BT726. Lidojuma ilgums 4st. 35 min.

10:15

Plānotais ierašanās laiks Rīgas lidostā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana 3* viesnīcā divvietīgos numuros,
 • Brokastis viesnīcā,
 • Pusdienas katru dienu,
 • Grupas transfērs uz un no viesnīcas,
 • Angļu valodā runājoša gida ekskursija pa programmā minētajām apskates vietām ar grupas vadītāja tulkojumu latviešu valodā,
 • Ieejas biļetes apskates vietās,
 • Vīna degustācija Areni,
 • Duduk koncerts Khoe Virap,
 • Brauciens ar džipiem Garni,
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā.

Papildu izmaksas

 • Pēc izvēles: Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajā numuriņā – 150 €,
 • Pēc izvēles: grupas aviobiļete Rīga–Erevāna–Rīga ar iekļautu rokas bagāžu (līdz 8kg) un nododamo bagāžu (līdz 23 kg) – 470 € no personas,
 • Ceļojuma apdrošināšana, sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu – sākot no 24€ (atkarībā no ceļotāja vecuma).