Izpārdots!

Melnkalne — Adrijas jūras pērle

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 1230€ – divvietīgā numurā

Saule veikli spēlējas ar viļņiem Kotoras līča ielejā, līdzi horizontam aizplūst zilās Adrijas jūras plašumi, un tepat netālu mirdz Skadaras ezera virsma. Acis paceļas pie kalnu grēdām — Melnkalnes piekrastes vecpilsētu Baru ieskauj izslējies piekrastes kalns Rumija, kam seko šķietami bezgalīga virkne ar citām Albānijas Alpu virsotnēm. Mūsu priekšā ir Adrijas jūras pērle — Melnkalne. Šajā ceļojumā mums būs iespēja nesteidzīgi iepazīt Melnkalnes vēstures, kultūras, tradīciju un dabas stāstus.

Melnkalni kopš tās pirmsākumiem pārvaldīja kņazi-bīskapi, kuriem bija gan laicīga, gan garīga loma. No 1697. gada šis amats kļuva par Petroviču-Ņegošu dzimtas mantojamu amatu.

Mēs apmeklēsim slavenajai dzimtai piederošo pili, kas ļaus uzzināt vairāk par dzimtas vēsturi un dzīvi karaļnamā, kas ritējusi vairāk nekā 200 gadu. Viesosimies dzimtas dinastijas šūpuli – Ņeguši ciematā, kur nogaršosim vietējo tradicionālo maltīti, – Ņeguši sieru un žāvētu šķiņķi ar mājās ceptu maizi un medalu.

Dosimies ekskursijā uz Skadaras ezeru, lielāko Balkānu reģionā, kas kopš 1983. gada ir arī nacionālais parks. Tajā dzīvo vairāk nekā 52 zivju sugas (karpas, asari, zuši) un 280 putnu sugas. Tas ir lielākais mitrāju putnu rezervāts Eiropā un pēdējā pelikānu dzīvesvieta. Ezera salās atrodas seni cietokšņi un viduslaiku klosteri, bet aizsargājamos līčos paslēpušies zvejnieku un vīnkopības ciemati.

Baras vecpilsēta ir lielākā un nozīmīgākā viduslaiku arheoloģiskā vieta Balkānos, vairāk nekā 2500 gadu sena. Tā pieredzējusi vētrainu vēsturi un viduslaiku civilizācijas, kas šeit atstājušas daļu savas kultūras: venēcieši, bizantieši, romieši, slovēņi, turki. Tā atrodas uz stāvas, no trim pusēm nepieejamas klints Rumijas kalna pakājē. Stari Baras atrašanās vieta piedāvā apmeklētājiem iespēju izbaudīt zaļo lauku panorāmu, kas ieskauj Baru, jauno pilsētas daļu, ostu, atklātu jūru un Rumijas kalnu masīvu.

Viens no Melnkalnei nozīmīgiem dabas pieminekļiem ir 2242 gadus vecs olīvkoks Mirovicā, kas tiek uzskatīts par vecāko koku Eiropā. Koks ir arī iespaidīga lieluma — tā stumbrs ir 10 metrus plats. Leģenda vēsta, ka ap olīvkoku savulaik notikuši dzimtu izlīgumi, tāpēc šo vietu joprojām sauc par Mirovicu jeb ‘miera vietu’. Mums būs iespēja apskatīt olīvkoku un uzzināt vairāk par tā leģendām. Nogaršosim arī izsmalcināto olīveļļu no autohtonās olīvu šķirnes ‘Bar’ ar tradicionālo pīrāgu priganice un citām tradicionālām uzkodām.

Ceļojuma noslēgumā apmeklēsim Kotoras vecpilsētu, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. UNESCO aizsardzība ir atzinība šīs pilsētas kultūras mantojumam, ko veido pilsētas baznīcu, piļu un ēku ansamblis, kas īpašs ar savu arhitektūras stilu un unikālo harmoniju ar apkārtējo vidi. Pievienojies, atklāsim Melnkalni kopā!

AS Cits medijs tūrisma operatora reģistrācijas Nr.T-2018-23. Tūristu iemaksātās naudas apdrošināšanas polises Nr. 63.01.500109.

Ceļojuma aprakstā izmantotas bildes no personīgā arhīva, Shutterstock.com, Pixabay.com, Unsplash.com.

Vairāk informācijas pa tālruni 2 773 4907 vai [email protected].

5.maijs, svētdiena
Laiks
Aktivitāte
05:10

Tikšanās Rīgas lidostā. Iepazīšanās ar grupas vadītāju, informatīvā sapulce, reģistrēšanās lidojumam. Nododamā bagāža (līdz 23 kg) un rokas bagāža (līdz 8kg) ir iekļauta aviobiļetes cenā.

07:10

Lidojums RīgaTivata, airBaltic reiss BT489. Lidojuma ilgums 2 st. un 40 min.

08:50

Plānotais ierašanās laiks Tivatā. Laika starpība -1h.

No Tivatas lidostas brauciens uz Budvas pilsētu, kur vietējā gida pavadībā iepazīsim vecpilsētu. (1-1,5 st).

12:00

Ierašanās viesnīcā Avala Resort & Villas. Četru zvaigžņu kūrorta viesnīca netālu no rosīgās Budvas vecpilsētas un jahtu piestātnes. Ricardova Glava pludmale atrodas 20 m attālumā no viesnīcas, Mogrenas pludmale ir 250 m attālumā. Viesnīcā ir vairāki restorāni, panorāmas bārs, krogs, pludmales bārs, picērija, 2 āra baseini, SPA centrs ar iekštelpu baseinu, turku pirts, somu sauna un džakuzi, trenažieru zāle un konferenču telpa.

6.maijs, pirmdiena
Laiks
Aktivitāte

Brokastis viesnīcā.

Pēc brokastīm dosimies uz Cetinje, Melnkalnes veco galvaspilsētu, vietu, kur vislabāk saglabājies melnkalniešu tautas gars un tradīcijas. Ekskursija pa slavenās Petroviču dinastijas mantojumu, kas valdīja vairāk nekā 200 gadus. Karaļa Nikolas pils ļaus iepazīt Petroviču karaļnama dzīvi. Cetinje klosterī tiek glabātas Svētā Pētera no Cetinje relikvijas. Tālāk pārbraucies uz Njeguši ciematu – Petroviču dinastijas šūpuli. Tipisku nacionālo ēdienu degustācija: Njeguši siers un žāvēts šķiņķis ar mājās ceptu maizi un medalu.

Atgriešanās viesnīcā.

Kopīgas vakariņas restorānā Budvā.

7.maijs, otrdiena
Laiks
Aktivitāte

Brokastis viesnīcā.

Pēc brokastīm braucam garām skaistām pludmalēm, tūrisma vietām un dodamies uz ezera krastu, uz Virpazaru – pilsētiņu uz trim tiltiem, no kurienes ar laivu dodamies neaizmirstamā izbraucienā pa ezeru.

Skadara ezers ir lielākais Balkānu ezers. Kopš 1983. gada ezers ir nacionālais parks. Tajā dzīvo vairāk nekā 52 zivju sugas (karpas, asari, zuši) un 280 putnu sugas. Tas ir lielākais mitrāju putnu rezervāts Eiropā un pēdējā pelikānu dzīvesvieta. Ezera salās atrodas seni cietokšņi un viduslaiku klosteri, bet aizsargājamos līčos paslēpušies zvejnieku ciemati. Tie ir tipiski vīnkopības ciemati, kur katrā mājsaimniecībā audzē Vranac vīnogu un ražo slaveno Crmnica vīnu. Grmožur cietoksni dēvē arī par Melnkalnes Alkatrazu. Mūsdienās tas ir mājvieta kormorāniem un pelikāniem.

Pusdienas ar vietējiem ēdieniem pie Skadara ezera.

Pēc pusdienām ekskursija uz vīna darītavu Winery Cermeniza.

Atgriešanās viesnīcā.

8.maijs, trešdiena
Laiks
Aktivitāte

Brokastis viesnīcā.

Tā ir unikāla iespēja redzēt Melnkalnes kontrastus vienas dienas laikā. Moračas klosteris (1252.g.) ir viens no slavenākajiem Melnkalnes vēstures un kultūras pieminekļiem. Gadsimtiem ilgi tas bija garīgās, kultūras un atbrīvošanas centrs. Klosteris atrodas pie Moračas upes šauras ielejas. Reliģiskā kompleksā ietilpst divas pilnībā apgleznotas baznīcas.

Tālāk dosimies uz Biogradska Goru, kas 1952. gadā tika pasludināta par nacionālo parku, vienu no pieciem nacionālajiem parkiem Melnkalnē. Īss Biogradas ezera apmeklējums, kas atrodas Bjelasica kalnā, 1094 m augstumā, 16 km uz ziemeļaustrumiem no Kolašina, ko ieskauj viens no trim slavenākajiem lietus mežiem Eiropā. Ezers ir 1100 m garš un 410 m plats, ar vidējo dziļumu 4,5 m, kas to padara piemērotu laivošanai un tīra kalnu gaisa baudīšanai, kā arī apkārtējo kalnu un ezera ainavu baudīšanai.

Pēc tam īss Kolašinas apmeklējums ar pusdienām vietēja restorāna.

9.maijs, ceturtdiena
Laiks
Aktivitāte

Brokastis viesnīcā.

Pēc brokastīm jums būs iespēja iepazīt Bāra vecpilsētu, kas ir Vidusjūras un Austrumu sintēze.

Pie pašas ieejas jaunajā pilsētas daļā var apskatīt 21. gadsimtā celto Svētā Jāņa Vladimira pareizticīgo katedrāli. Dievnamā dominē 7 lieli krusti. Centrālais apzeltītais 4,60 m augstais krusts, kas sver 800 kg un sniedzas 40 m augstumā, ir unikāls Eiropā un pasaulē. Krusts ir veidots pēc slavenā Vladimira krusta parauga, kas ir senatnes lielākā Bāra relikvija, ticības, mīlestības un cerības simbols.

Bāra – moderna pilsēta ar daudziem kultūras un vēstures pieminekļiem, no kuriem nozīmīgākais ir Bāra vecpilsēta (Stari Bar), kas atrodas 4 km attālumā no jūras krasta. Bāras vecpilsēta ir lielākā un nozīmīgākā viduslaiku arheoloģiskā vieta Balkānos, vairāk nekā 2500 gadus sena. Tā ir vētrainas vēstures un viduslaiku civilizāciju lieciniece, kas šeit atstājušas daļu savas kultūras: venēcieši, bizantieši, romieši, slovēņi, turki. Tā atrodas uz stāvas, no trim pusēm nepieejamas klintis Rumijas kalna pakājē. Stari Bar atrašanās vieta piedāvā apmeklētājiem iespēju izbaudīt zaļo lauku panorāmu, kas ieskauj Baru, jauno pilsētas daļu, ostu, atklātu jūru un Rumijas kalnu masīvu.

Ekskursija uz Veco olīvkoku Mirovicā, kas ir dabas piemineklis, kas kopš 1963. gada ir aizsargāts ar likumu. Tas ir 2242 gadus vecs un tiek uzskatīts par vecāko koku Eiropā. Tā stumbrs ir 10 metrus plats. Leģenda vēsta, ka ap olīvkoku savulaik notikuši dzimtu strīdu izlīgumi, tāpēc šo vietu joprojām sauc par Mirovicu (miera vietu).

Turpinājumā olīveļļas degustācija no autohtonās olīvu šķirnes (Bar), ar pīrāgu (“priganice” – tradicionāls ēdiens), sieru, medu. Vietējā folkloras ansambļa priekšnesums.

Atgriešanās viesnīcā.

10.maijs, piektdiena
Laiks
Aktivitāte

Brokastis viesnīcā.

Brauciens pa slavenajiem serpentīniem, no kurienes paveras iespaidīgs skats uz Kotoras līci – vienīgo fjordu reģionā. Ceļojums turpināsies Perastā, pilsētā ar unikālu baroka stila paraugu Adrijas jūras piekrastē. Pilsētas muzejs atrodas vienā no pilīm, ko sauc par Bujević pili. Savulaik Perasta bija jūras kara flotes mācību centrs. Pirms ierašanās Perastā ir divas saliņas, viena dabiska, otra mākslīga: Gospa od Škrpjela and St. George (Sveti Djordje).

Pārbrauciens ar laivu uz Dievmātes Our lady of the Rocks salu (Gospa od Škrpjela). Leģenda stāstā, ka saliņu gadsimtu gaitā izveidojuši vietējie jūrnieki, kas turējuši senu zvērestu pēc tam, kad 1452. gada 22. jūlijā jūrā uz klints atrada Madonnas ikonu. Atgriežoties no katra veiksmīga reisa, viņi līcī nolika akmeni. Laika gaitā saliņa pamazām izcēlās no jūras.

Ekskursijas noslēgumā apmeklēsit Kotoras vecpilsētu, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. UNESCO aizsardzība ir atzinība šīs pilsētas kultūras mantojumam, ko veido pilsētas baznīcu, piļu un ēku ansamblis, kas īpašs ar savu arhitektūras stilu un unikālo harmoniju ar apkārtējo vidi.

Atgriešanās viesnīcā.

11.maijs, sestdiena
Laiks
Aktivitāte

Brokastis viesnīcā.

Brīva diena kārtīgai atpūtai.

12.maijs, svētdiena
Laiks
Aktivitāte

Transfērs no viesnīcas uz lidostu, brokastis pa ceļam.

09:40

Lidojums TivataRīga, airBaltic reiss BT490. Lidojuma ilgums 2st. 40 min.

13:20

Plānotais ierašanās laiks Rīgas lidostā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana 4* viesnīcā Budvā divvietīgos numuros ar brokastīm,
 • Grupas transfērs no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu,
 • Privāts autobuss un gida pakalpojumi pēc programmas (7 ekskursijas),
 • Pilsētas nodokļi Kotor, Cetinje, Budva,
 • Brauciens ar kuģīti uz Dievmātes salu,
 • Brauciens ar kuģīti pa Skadara ezeru,
 • Tipisku nacionālo ēdienu degustācija: Njeguši siers un žāvēts šķiņķis ar mājās ceptu maizi un medalu,
 • 2 pusdienas: Skadara ezerā un Kolašinā,
 • 1 vakariņas Budvā,
 • Olīveļļas degustācija (Bar), ar pīrāgu (“priganice” – tradicionāls ēdiens), sieru, medu,
 • Folkloras grupas priekšnesums,
 • Vīna degustācija vīna darītavā,
 • Ieejas biļetes: Karaļa Nikolaja pils, Cetiņas klosteris, Skadaras ezera nacionālais parks, Moračas klosteris, Biogradska Gora nacionālais parks, Bāras vecpilsēta, Senais olīvju koks, Sv. Džona katedrāle, Dievmātes sala, Sv. Tripuna katedrāle,
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā.

Papildu izmaksas

 • Pēc izvēles: Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajā numuriņā – 240,00 €,
 • Pēc izvēles: Piemaksa par numuru ar skatu uz jūru – 188,00 €,
 • Pēc izvēles: grupas aviobiļete Rīga-Tivata–Rīga ar iekļautu rokas bagāžu (līdz 8kg) un nododamo bagāžu (līdz 23 kg) – 318,00 € no personas,
 • Ceļojuma apdrošināšana, sudraba polise – sākot no 20€ (atkarībā no ceļotāja vecuma).