Izpārdots!

Toskāna un Pučīnī operfestivāls

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 999€ – vienvietīgā numurā
 • 869€ – divvietīgā numurā

Visas vietas uz ceļojumu ir jau pārdotas, tāpēc aicinām pieteikties gaidītāju sarakstā.

Ak, skaistā Toskāna, viens no gleznainākajiem un spilgtākajiem Itālijas reģioniem. Toskāna ir kā unikāla dārglietu lādīte, kurā katrs dārgakmens ir īpašs un neatkārtojams. Tajā atrodami gan izcili vēstures un arhitektūras pieminekļus, gan unikālas mākslas bagātību krātuves, gan gleznainas piekrastes un brīnišķīgi skaisti dabas skati. Arī Toskānas gastronomiskais piedāvājums un slavenie Toskānas vīni ir pieminēšanas vērti. Ir tik daudz iemeslu, lai dotos iepazīt un izbaudīt Toskānu – šo skaisto Itālijas reģionu!

Ir Kultūras ceļojumi aicina visus kultūras gardēžus doties vasaras ceļojumā uz Toskānu! Ir Kultūras ceļojuma uz Toskānu laikā mēs ne tikai apmeklēsim 67. Pučīnī operfestivālu, bet arī ļoti zinošas, latviešu valodā runājošas gides pavadībā iepazīsim Boloņu, Luku, Pizu, Viaredžo un neatkārtojamo Florenci.

Ir Kultūras ceļojumu sāksim ar pilsētu, kura neatrodas Toskānā, bet noteikti ir iepazīšanas vērta – Boloņa. Universitātes, “slīpo torņu”, senu ķieģeļu ēku un nebeidzamo portiku pilsēta. Boloņai ir vairākās vis, vis.. iezīmes:  pasaulē vecākā universitāte (domājams dibināta 1088. gadā), slavenie Torri Pendenti jeb slīpie torņi (kādreiz Boloņas ainavā slējās apm. 200 šādu torņu) un nebeidzamie portiki (tikai pilsētas centrā to kopgarums sasniedz 37 km).

Pēc izbaudītas atpūtas pie Ligūrijas jūras, dosimies apskatīt Pizas toni un romantisko Luku, kurā 1858. gadā piedzimis Džakomu Pučīnī – viens no izcilākajiem Itālijas komponistiem. Domājams, ka Pizas tornim jau kopš paša sākuma bija lemts kļūt par “slīpo torni”. Kopš 3. stāva pabeigšanas 1274.gadā, tas sāka svērties uz vienu pusi. Tā vai citādi, bet tornis stāv jau vairāk kā 1000 gadu. Arī Luka  vairāk kā 1000 gadus sena, ilgu laiku tā konkurēja ar Florenci par Toskānas galvenās pilsētas titulu. Lukas pagājušo gadsimtu spozme ir vērojama dažādu gadsimtu celtnēs un vecpilsētas mazo, romantisko ieliņu tīklojumā.

Ir Kultūras ceļojuma uz Toskānu centrālais notikums būs Dž. Pučīnī Bohēmas iestudējums Torre del Lago Gran Teatro Puccini brīvdabas arēnā Massačiukolli ezera krastā 67. Pučīnī operfestivāla programmas ietvaros. Skaista mūzika, skaistā vietā – kas var būt labāks par šo!

Ar skaisto Pučīnī mūziku sajūtu ziņā konkurēt mēģinās Itālijas slavenākā renesanses pilsēta Florence. Visa Florences vecpilsēta ir iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā, tajā ir neskaitāmi unikāli vēstures, mākslas un kultūras pieminekļi! Iepazīsim Florences vecpilsētu un Itālijas dižgaru panteonu jeb Santa Croce (Svētās sirds) baznīcu – vietu, kurā apglabāti Itālijas dižgari (arī Mikelandželo). Jums noteikti būs interesanti klausīties stāstu par to, ka florencieši slepus izzaga un izveda no Romas Mikelandželo mirstīgās atliekas.    

Ir Kultūras ceļojums uz Toskānu ir tā vērts!

Šo ceļojumu organizē tūrisma operators SIA “Business Factory”, kas ir ilgadējs Ir Kultūras ceļojumi  sadarbības partneris. SIA “Business Factory” ir pilnvarojis AS “Cits medijs” savā vārdā slēgt pakalpojuma līgumus ar ceļotājiem.

Ņemot vērā ceļojumu gala mērķos noteiktās COVID 19 epidemioloģiskās prasības, dalību grupā apstiprinām tikai personām ar derīgu COVID 19 digitālo sertifikātu.

No 1. jūlija Eiropas savienībā darbojas Covid digitālais sertifikāts, kas būtiski atvieglos vakcinēto cilvēku starpvalstu pārvietošanos, neievērojot nedz karantīnu ceļojuma gala mērķī, nedz atgriežoties Latvijā. ES ieviesto zaļo sertifikātu atzinušas arī citas valstis. Līdz ar to var teikt, ka ceļošana atkal kļuvusi iespējama un ērta. Vienlaikus turpinām aktīvi sekot līdzi epidemioloģiskajai situācijai galamērķos un Latvijā. Augstas saslimstības situācijā pieļaujam, ka plānoto ceļojumu var nākties atcelt vai pārcelt uz vēlāku laiku. Tādā gadījumā iemaksātā rezervācijas maksa tiks atdota pilnībā. Toties individuālos covid-19 saslimšanas riskus iespējams segt ar ceļojumu apdrošināšanu.

29. jūlijs (ceturtdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.00

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas Rīga izlidošanas zālē pie Informācijas stenda. Grupas vadītāja – Solvita Lapiņa (tālr.: 29129484) sagaidīs grupas dalībniekus ar “IR kultūras ceļojums” zīmi un būs kopā ar grupu visu ceļojuma laiku;

Nododamās bagāžas reģistrācija reisam BT627 Rīga – Marko Polu Venēcijas lidosta. Nododamā bagāža līdz 20kg un rokas bagāža līdz 8kg ir iekļautas aviobiļetes cenā.

Katrs grupas dalībnieks lidostā saņems aploksni, kurā būs:

 • ceļojuma apdrošināšana,
 • iekāpšanas kartes abiem lidojumiem (pirms izlidošanas no Rīgas tiks noformētas iekāpšanas kartes gan lidojumam Rīga – Venēcija, gan Roma – Rīga);
 • ceļojuma programma.
8.05

Izlidošana uz Venēcijas Marko Polo starptautisko lidostu ar AirBaltic reisu BT627.

9.45

Ierašanās Venēcijas Marko Polo starptautiskajā lidostā, bagāžas saņemšana (laika starpība Rīgai ar Venēciju: -1 stunda).

Satikšanās ar latviešu valodā runājošu, licencētu un ļoti zinošu gidi, kura vadīs ekskursijas grupai visā ceļojuma laikā.

10.15 – 12.15

Ceļojuma sākums, pārbrauciens gida pavadībā no Venēcijas lidostas līdz Boloņai.

12.15 – 14.30

Ekskursija gida pavadībā pa seno Boloņu.

14.30 – 16.00

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām Boloņā

16.00 – 18.30

Pārbrauciens gida pavadībā līdz Hotel Mercure Tirrenia Green Park4*.

18.30

Iekārtošanās viesnīcā Hotel Mercure Tirrenia Green Park 4* deluxe kategorijas numuriņos. Nakšņošanas cenā iekļauts: brokastis viesnīcas restorānā, WiFi un divu āra baseinu izmantošana.

Viesnīcas adrese: Via dei Tulipani, 1, 56128 Calambrone PI, Itālija, +39 050 313 5711.

no 18.30

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām (netālu no viesnīcas ir dažādi restorāniņi un kafejnīcas, kā arī pārtikas supermārkets). Viesnīca piedāvā vakariņu bufeti, bet restorāniņos ārpus viesnīcas var paēst garšīgāk un lētāk.

30. jūlijs (piektdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 - 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

līdz 14.00

Brīvais laiks atpūtai pie baseina (viesnīcai ir divi lieli āra baseini) vai pludmalē pie jūras. Pusdienas patstāvīgi.
Pludmale atrodas 5 min. gājiena attālumā no viesnīcas (apm. 350 metri). Pretī viesnīcai atrodas divas labiekārtotas pludmales – La Siesta un La Tintarella. Abas pludmales ir par maksu – saulessargs un divas sauļošanās gultas maksā no 15 € līdz 20 € dienā. Abas pludmales ir aprīkotas ar pārģērbšanās kabīnēm, dušu un pludmales bāru.

14.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar latviešu valodā runājošu gidu, lai dotos ekskursijā uz Pizu un Luku.

14.00 – 14.40

Transfērs ar autobusu no viesnīcas Hotel Mercure Tirrenia Green Park uz Pizu.

14.40 – 16.40

Ekskursija pa Pizu ar Pizas torņa kompleksa apmeklējumu.
Viduslaikos vairākus gadsimtus Pizas spēcīgā jūras flote nodrošināja pilsētas kundzību Vidusjūras rietumu daļā. Tirdzniecības saiknes ar Spāniju un Ziemeļāfriku 12. gadsimtā atnesa lielas bagātības, par ko vēl joprojām liecina greznās celtnes – īpaši Pizas katedrāle, baptistērijs un slīpais zvanu tornis. Diemžēl jau no 13. gadsimta beigām sākās pilsētas panīkums, kuru sekmēja Pizas neveiksmīgā cīņa ar Dženovu un Florenci. Visvairāk Piza cieta 1944. gadā, kad pilsēta kļuva par bombardēšanas upuri.

16.40 – 17.10

Ekskursijas turpinājums – pārbrauciens gida pavadībā uz Luku.

17.10 – 19.00

Ekskursija gida pavadībā pa Luku.
Luka līdzīgi kā daudzas Itālijas pilsētas ir ļoti sena – tās ielu tīklojums saglabājies no 180. gada p.m.ē., kad šeit dibināta romiešu kolonija. Ekskursijas laikā izstaigāsim romantisko Lukas vecpilsētu un apskatīsim San Martino – 11. gs. celto Lukas katedrāli, vienu no skaistākajiem romānikas stila arhitektūras paraugiem visā Itālijā.

19.00 - 20.30

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām Lukā.

20.30 – 21.00

Transfērs uz viesnīcu Hotel Mercure Tirrenia Green Park.

31. jūlijs (sestdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 - 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

līdz 16.00

Brīvais laiks atpūtai pie baseina (viesnīcai ir divi lieli āra baseini) vai pludmalē pie jūras. Pusdienas patstāvīgi.

16.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā, lai dotos uz Viaredžio un apmeklētu 67. Pučīnī operfestivāla izrādi Bohēma.

16.30 – 17.15

Transfērs ar autobusu līdz Viaredžio centram.

17.15 – 20.15

Brīvais laiks pastaigai pa Viaredžio vēsturisko centru un patstāvīgām vakariņām.
Viaredžio ir Itālijas vispopulārākā atpūtas vieta pie Ligūrijas jūras. Viaredžio ir slavena ar savu jūgendstila arhitektūru, kas redzama greznajās viesnīcās, savrupnamos un kafejnīcās, kuras celtas 20.gs. divdesmitajos gados.

20.00 – 20.20

Transfērs no Viaredžio centra līdz Torre del Lago Gran Teatro Puccini amfiteātrim.
Krāšņa liepu aleja Via del Tigili savieno Viaredžio Torre del Lago Puccini, kādreizējo komponista Džakomo Pučīnī māju. Džakomo Pučīnī un viņa sieva ir apbedīti šajā vietā, kas tagad ir Museo Villa Puccini.

20.20 – 20.45

Pastaiga cauri “Mūzikas parkam” (Parco della Musica) līdz brīvdabas amfiteātrim.

21.15 – 24.00

Baudām Dž. Pučīnī operas Bohēma iestudējumu Torre del Lago Gran Teatro Puccini amfiteātrī. Grupai ir iegādātas ļoti labas biļetes – 2.sektors, 8.-9.-10. un 11. rinda.

00.00 – 00.40

Transfērs ar autobusu uz viesnīcu.

1. augusts (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 9.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

9.30

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā, lai dotos pilnas dienas ekskursijā uz Florenci.

9.30 – 11.30

Transfērs ar autobusu no Hotel Mercure Tirrenia Green Park līdz Florencei.

11.30 – 13.30

Ekskursija “Florences Renesanses laika spožums” latviešu valodā runājoša gida pavadībā, kuras laikā mēs apmeklēsim Florences vecpilsētas skaistākās un vēsturiski interesantākās vietas, kā arī Basilica di Santra Croce jeb Svētās sirds baziliku.

13.30 – 15.30

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām Florencē.

no 15.30

Pasaulslavenās Ufici gleznu galerijas apmeklējums gida pavadībā.

19.00 – 21.00

Transfērs no Florences uz viesnīcu.

2. augusts (pirmdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 7.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

7.30

Izrakstīšanās no viesnīcas, bagāžas novietošana autobusā.

7.30 – 8.00

Transfērs no viesnīcas līdz Pizas Galileo Galilei starptautiskajai lidostai.

8.15

Reģistrēšanās lidojumam un bagāžas nodošana reisam uz Rīgu, reiss BT 648.

10.05

Grupas izlidošana uz Rīgu ar reisu BT 648.

13.55

Ielidošana Rīgā.

Cenā iekļauts

 • Dzīvošana viesnīcā Mercure Tirrenia Green Park 4* (4 naktis) vienvietīgā vai divvietīgā deluxe kategorijas numuriņā.
 • Grupas transfērs ar autobusu no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu.
 • Eksursija pa Boloņu latviešu valodā runājoša gida pavadībā.
 • Ekskursija pa Pizu un Luku latviešu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ieejas biļete Pizas torņa kompleksā.
 • Transfērs no viesnīcas uz Pučīnī festivāla norises vietu un atpakaļ.
 • Pilnas dienas ekskursija pa Florenci latviešu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ufici galerijas apmeklējums latviešu valodā runājoša gida vadībā.

Papildu izmaksas

 • Aviobiļete Rīga – Venēcija, Piza – Rīga 221 €.
 • Biļete Dž. Pučīnī operas Bohēma uzvedumu Torre del Lago Gran Teatro Puccini arēnā, 2. sektors 8.-11. rinda 95 €.
 • Ceļojuma apdrošināšana, Sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu 10 € – 20 € (atkarībā no ceļotāja vecuma).