Izpārdots!

Hamburga – Eiropas kultūras metropole

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 679€ – vienvietīgā numurā
 • 567€ – divvietīgā numurā

Ceļojums ir pārdots, ir iespēja pieteikties gaidītājos, ja kādam no esošajiem ceļotājiem mainās plāni.

Hamburga pēdējos piecos gados ir kļuvusi par Eiropas kultūras metropoli ar pasaules slavu ieguvušo Elbas Filharmoniju, kur mūsu Iveta Apkalna ir galvenā ērģelniece, ar mūžam nerimstošu mākslas un kultūras dzīvi, ar slavenās Džona Noimaijera baleta trupas mājvietas statusu, kur viena no vadošajām solistēm ir latviete Anna Laudere. Sāksim gadu kopā, trīs dienas baudot mūziku, mākslu un deju senajā Hanzas pilsētā Hamburgā.

Aprit pieci gadi, kopš Hamburga sevi pieteica ar jaunu koncertzāli — Elbas Filharmoniju, kas tika celta gandrīz 10 gadus un kuras lielo būvniecības izmaksu dēļ tā ieies vēsturē kā dārgākā kultūras celtne Eiropā. Mūzikas mīļotāji novērtē filharmonijas unikālo akustiku, ēkas arhitektoniskie risinājumi piesaista interesentus no visas pasaules. Elbas Filharmonija ne tikai ienesusi jaunus vaibstus pilsētas koptēlā, bet arī kļuvusi par magnētu tūristiem, kas grib redzēt jauno Vācijas brīnumu. 

Latvijai būtisks ir fakts, ka filharmonijas galvenā ērģelniece ir Iveta Apkalna, kas ērģeļmūziku pacēlusi jaunā gaismā. 31. janvāra vakarā aicinām baudīt Ivetas Apkalnas solokoncertu Elbas Filharmonijas lielajā zālē. Ērģelniece izvēlējusies programmu, kurā tiks atskaņoti gan Ferenca Lista, gan Johana Sebastiana Baha darbi, gan arī Pētera Vaska darbs Baltā ainava, kas stāsta par ziemu un tās nesto, uz meditāciju rosinošo mieru, kā labu sākumu kaut kam jaunam. Pēc koncerta mums būs unikāla iespēja satikt Ivetu Apkalnu un interesantās sarunas papildināt ar atspirdzinošu glāzi vīna Elbas Filharmonijas bārā ar skatu uz Hamburgas ostu naktī.

Dienā pirms koncerta kultūrvēstures doktora vadībā iepazīsim pilsētu autorekskursijā Māksla un mūzika Hamburgā cauri gadsimtiem, tās laikā apmeklēsim arī Elbas Filharmonijas skatu laukumu. 

Hamburga ir izslavēta arī kā pasaulslavenās Džona Noimaijera baleta trupas mājvieta. Tas vieglums un enerģija, ar kādu trupas dejotāji burtiski lido dejā, ir jāredz pavisam noteikti. Jums būs iespēja skatīt unikālu iestudējumu, kas tapis pēc Tomasa Manna noveles Nāve Venēcijā motīviem. Divcēlienu izrādē skanēs Johana Sebastiana Baha un Riharda Vāgnera mūzika. 

Hamburgai ir interesanta vēsture, kas saskaņā ar leģendu aizsniedzas līdz pat mūsu ēras 950. gadam. Pilsēta ir viena no nozīmīgākajām ostām Eiropā, kuru apdzīvo turīgi, iniciatīvas bagāti un pašapzinīgi pilsoņi. Pilsētas iedzīvotāju nodarbošanās, ostas noteiktais dzīves ritms un Otrā pasaules kara lielie postījumi ietekmējuši to, kādu mēs pilsētu redzam mūsdienās. Par katru namu un pilsētas rajonu ir kāds interesants stāsts, kuru atklāsim ekskursijā Hamburga — pilsēta ar 1000 gadus senu vēsturi, ko vadīs gids ar doktora grādu kultūras vēsturē. 

Esot Hamburgā, noteikti jāapmeklē Hamburgas Mākslas muzejs, kurā glabājas un tiek rādīta apmeklētājiem Vācijā lielākā mākslas kolekcija. Hamburgas Mākslas muzejs ir viens no retajiem, kura kolekcija aptver 800 gadus senu mākslas vēsturi, ļaujot apmeklētājiem ieraudzīt mākslas attīstību kopš viduslaikiem līdz mūsdienām. Muzeja piedāvātās vērtības palīdzēs aptvert angļu valodā runājošs gids, izvedot mūs ekskursijā Hamburgas Mākslas muzeja izcilākie darbi. Muzejs apmeklētājus lutina arī ar dažādām mainīgajām izstādēm. Mums būs iespēja apskatīt izstādi No Mencela līdz Monē. Hamburgas Volfsona kolekcija un Impresionisms. Franču un Vācu satikšanās

Baudīsim mākslu, mūziku un deju Eiropas metropolē Hamburgā!

Ņemot vērā ceļojumu gala mērķos noteiktās COVID 19 epidemioloģiskās prasības, dalību grupā apstiprinām tikai personām ar derīgu COVID 19 digitālo sertifikātu.

Eiropas savienībā darbojas Covid digitālais sertifikāts, kas būtiski atvieglo vakcinēto cilvēku starpvalstu pārvietošanos, neievērojot nedz karantīnu ceļojuma gala mērķī, nedz atgriežoties Latvijā. ES ieviesto zaļo sertifikātu atzinušas arī citas valstis. Līdz ar to var teikt, ka ceļošana atkal kļuvusi iespējama un ērta. Vienlaikus turpinām aktīvi sekot līdzi epidemioloģiskajai situācijai galamērķos un Latvijā. Augstas saslimstības situācijā pieļaujam, ka plānoto ceļojumu var nākties atcelt vai pārcelt uz vēlāku laiku. Tādā gadījumā iemaksātā rezervācijas maksa tiks atdota pilnībā. Toties individuālos covid-19 saslimšanas riskus iespējams segt ar ceļojumu apdrošināšanu.

Rakstā izmantotas bildes no personīgā arhīva, Pexels.comPixabay.comUnsplash.com.

30. janvāris (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
10.45

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas Rīga izlidošanas zālē pie Informācijas stenda. Grupas vadītāja – Gundega Grīnberga (tālr. 29448447) sagaidīs grupas dalībniekus ar Ir kultūras ceļojumi zīmi un būs kopā ar grupu visu ceļojuma laiku.

Nododamās bagāžas reģistrācija reisam BT251 Rīga – Hamburga (nododamā bagāža: līdz 23 kg un rokas bagāža: līdz 8 kg) ir iekļauta aviobiļetes cenā. Lidostā grupas dalībnieki lidostā saņems aploksni, kurā būs:

 • iekāpšanas kartes abiem lidojumiem (pirms izlidošanas no Rīgas tiks noformētas iekāpšanas kartes gan lidojumam Rīga – Hamburga, gan Hamburga – Rīga);
 • ceļojuma apdrošināšana;
 • ceļojuma programma;
 • noderīga informācija par Hamburgu (informācija par vietām un muzejiem, kurus vērts apskatīt brīvajā laikā).
12.35

Izlidošana uz Hamburgu ar AirBaltic reisu BT251.

13.20

Ierašanās Hamburgas starptautiskajā lidostā, bagāžas saņemšana. Laika starpība Rīgai ar Hamburgu: -1 stunda.

13.45

Grupas satikšanās ar gidu, bagāžas novietošana autobusā.
Grupu pavadīs licencēts, angļu un vācu valodā runājošs gids ar doktora grādu kultūras vēsturē. Ekskursijas notiks angļu valodā.

13.45 - 16.45

Transfērs no lidostas un ekskursija Hamburga – pilsēta ar 1000 gadus senu vēsturi (ar autobusu un kājām).

Leģenda vēsta, ka Hamburga ir pastāvējusi vēl pirms tam, kad ap m.ē. 950. gadu imperators Kārlis Lielais vietā, kur Alstera upe ietecēja Elbā, dibināja Hamaburgas cietoksni.

Jau kopš 12.gs. Hamburga ir viena no nozīmīgākajām ostām Eiropā, kuru apdzīvo turīgi, iniciatīvas bagāti un pašapzinīgi pilsoņi. Diemžēl liela daļa pilsētas tika iznīcināta Otrā Pasaules kara avio uzlidojumos, un pēc kara Hamburga tika būvēta no jauna. Ekskursijas laikā jūs caur arhitektūras prizmu varēsit iepazīt Hamburgas daudzšķautņaino vēsturi.

16.45

Iekārtošanās viesnīcas Premier Inn Hamburg City Center 4* numuriņos.
Vienīcas Premier Inn Hamburg City Center adrese: Willy-Brandt Strasse 21, 20457, Hamburga. +49 40 790251640.

Viesnīca atrodas pašā Hamburgas centrā, pāris minūšu gājiena attālumā no Hamburgas vecpilsētas un UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļautā Hamburgas spīķeru kvartāla. Viesnīcai ir ne tikai izcili laba atrašanās vieta, bet arī augsts viesu novērtējums.

no 16.45

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām un Hamburgas iepazīšanai.

31. janvāris (pirmdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.30 - 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

10.00 - 13.00

Grupas satikšanās ar gidu viesnīcas vestibilā, lai dotos ekskursijā Māksla un mūzika Hamburgā cauri gadsimtiem (ar autobusu un kājām) ar Elbas filharmonijas skatu un pastaigu laukuma Plaza apmeklējumu.

no 13.00

Brīvais laiks patstāvīgai Hamburgas iepazīšanai.

19.15

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā.

19.15 - 19.30

Transfērs ar autobusu no viesnīcas uz Elbas filharmoniju.

20.00

Ivetas Apkalnas ērģeļmūzikas solokoncerts Elbas filharmonijas lielajā zālē.
Koncerta programmā:

 • Johans Sebastians Bahs, Tokāta, Adagio un fūga Do mažorā BWV 564 un Seši dažāda veida korāļi BWV 645-650
 • Francs Lists, Visi pateiksimies Dievam S 674c

– starpbrīdis –

 • Pēteris Vasks, Baltā ainava / Tālivalža Deksņa aranžējums ērģelēm
 • Francs Lists, Fantāzija un fūga par korāli “Ad nos, ad salutarem undam” S 259
ap 21.45

Baudīsim vīnu un interesantas sarunas ar Ivetu Apkalnu viesnīcas The Westin Hamburg bārā The BridgeBar (8. stāvā) ar panorāmas skatu uz Hamburgas ostu. Būs iespējams saņemt Ivetas Apkalnas autogrāfu.

23.45

Transfērs ar autobusu no Elbas filhamonijas uz viesnīcu.

1. februāris (otrdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.30 - 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

10.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā, lai kopīgi dotos apskatīt Hamburgas mākslas muzeja (Kunsthalle Hamburg) un laikmetīgās mākslas muzeja (Galerie der Gegenwart) kolekcijas.

10.00 - 10.20

Pastaiga līdz Hamburgas mākslas muzejam (Kunsthalle Hamburg) un laikmetīgās mākslas muzejam (Galerie der Gegenwart).

no 10.30

Ekskursija angļu valodā runājoša gida pavadībā Hamburgas mākslas muzeja izcilākie darbi (apm. 1,5 stunda).
Pēc ekskursijas grupas dalībniekiem tiks dota iespēja turpināt muzeju apskati individuāli. Iesakām apmeklēt arī divas mainīgās izstādes: No Menzela līdz Monē. Hamburgas Volfsona kolekcija un Impresionisms. Franču un Vācu satikšanās.
Hamburgas mākslas muzejs un laikmetīgās mākslas muzejs atrodas vienā muzeju kompleksā un ir savienoti ar pazemes galeriju. Muzeju kompleksā ir arī ļoti jauks restorāns.

Pēc muzeja apmeklējuma

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām un Hamburgas iepazīšanai.

18.30

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā (tiem, kas vēlas un par papildu samaksu), lai dotos baudīt pasaulslavenā – Džona Noimaijera (John Neumeier) baleta trupas izrādi “Nāve Venēcijā”.

19.30 - 22.00

Izcils Džona Noimaijera (John Neumeier) baleta iestudējums pēc Tomasa Manna noveles Nāve Venēcijā. Izrādē izmantota Johana Sebastjana Baha un Riharda Vāgnera mūzika. Izrāde 2 cēlienos ar 1 stapbrīdi (kopgarums 2 stundas, 20 minūtes).

Pēc izrādes beigām

Brauciens ar metro (četras pieturas) vai ar taksometru uz viesnīcu.

2. februāris (trešdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.30 - 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

11.20

Izrakstīšanās no viesnīcas, bagāžas novietošana autobusā.

11.20 - 12.00

Transfērs no viesnīcas uz lidostu.

12.00

Reģistrēšanās lidojumam un bagāžas nodošana airBaltic reisam BT252 uz Rīgu.

14.00

Izlidošana uz Rīgu ar AirBaltic reisu BT252.

17.00

Plānotais ielidošanas laiks Rīgā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana Hamburgas centrā esošā viesnīcā Premier Inn Hamburg City Center 4*, trīs naktis. Cenā iekļautas bufetes veida brokastis un bezvadu internets.
 • Transfērs ar autobusu no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu.
 • Trīs stundu ekskursija angļu valodā Hamburga – pilsēta ar 1000 gadu senu vēsturi. Ekskrusija notiks ar autobusu un kājām.
 • Ieejas biļetes Elbas Filharmonijas skatu laukumā.
 • Trīs stundu gara ekskursija angļu valodā Māksla un mūzika Hamburgā cauri gadsimtiem. Ekskursija notiks ar autobusu un kājām.
 • Biļete uz Ivetas Apkalnas koncertu Elbas Filharmonijas lielajā zālē.
 • Glāze vīna un saruna ar Ivetu Apkalnu Elbas Filmarmonijā esošajā panorāmas bārā ar skatu uz Hamburgu.
 • Transfērs no viesnīcas uz Elbas Filharmoniju un no filharmonijas uz viesnīcu.
 • Ekrkusija pa Hamburhas mākslas muzeju angļu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ieejas biļete Hamburgas mākslas muzejā.

Papildu izmaksas

 • Avio biļete lidojumam ar AirBaltic Rīga – Hamburga, Hamburga – Rīga, 230 €.
 • Biļete uz slavenās Džona Noimaijera baleta trupas izrādi Nāve Venēcijā, izrādē izmantota Johana Sebastjana Baha un Riharda Vāgnera mūzika. Izrāde divos cēlienos. Biļetes cena 87 € (2. kategorijas biļete, 6 .- 7. rinda).
 • Ceļojuma apdrošināšana ar iekļautu Covid19 riska apdrošināšanu , 10 € – 25 € (atkarībā no ceļotāja vecuma).