Gardēžu ceļojums uz Parmu

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 777,00€ – divvietīgā numurā

Ceļojums ir gandrīz izpārdots. Grupā ir pieejama viena brīva vieta divvietīgā numurā. 

Ir Kultūras ceļojumi 2023. gada sezonu sāksim ar Itālijas pilsētas Parmas iepazīšanu. Šis ceļojums sola baudu gan acīm, gan mūsu garšas kārpiņām, jo Parma — pilsēta Itālijas ziemeļos Emīlijas-Romanjas reģionā, ir ne tikai izslavēta ar izsmalcinātu arhitektūru, bet arī slavena ar saviem ēdieniem un bagātām gastronomiskām tradīcijām.

Staigājot pa Parmas vecpilsētas ielām, būs iespēja apskatīt romānikas stilā celto templi Parmas katedrālē, kas slavena mākslinieka Antonio Korredžo unikālo gleznojumu dēļ. Blakus arī Parmas baptistērija, kas ir viena no svarīgākajām viduslaiku celtnēm Itālijā un Eiropā. Ārējā fasāde ir izgatavota no rozā Veronas marmora, tomēr visspilgtākā ēkas daļa ir kupola griesti, kas iezīmē sešpadsmit kupola starus, kas stiepjas no paša griestu centra.

Starp apskates objektiem izceļams viens no vecākajiem iekštelpu teātriem pasaulē un viens no lielākajiem baroka teātriem Eiropā – Teatro Farnese. Teātris tika uzbūvēts 17. gadsimta sākumā pēc Ranučo I, ceturtā Parmas un Pjačencas hercoga vēlmes vērienīgi nosvinēt Kosimo II de’ Mediči, Toskānas lielhercoga, vizīti Parmā. Otrā pasaules kara laikā teātra ēka tika gandrīz iznīcināta, tomēr tā palika pilsētas kultūras mantojuma neatņemama sastāvdaļa, tādēļ 1962. gadā teātri atjaunoja un atklāja no jauna.

Parmas reģions ir parmas siera (parmegiano), Parmas šķiņķa (prosciutto) un Modenas balzamiko etiķa šūpulis. Mēs dosimies uz reģiona akreditētām siera, šķiņķa, etiķa un vīna ražošanas saimniecībām, kur mūs uzņems gardo ēdienu un dzērienu eksperti. Privāti apmeklējumi, degustācijas, skaistās Parmas provinces ainavas un gardas pusdienas. Unikāla iespēja izbaudīt Itālijas ēdiena ielejas gardumus un sastapt cilvēkus, kuru rokām darināti šie pasaulē slavenie ēdieni.

Ceļojuma trešajā dienā dosimies iepazīt Itālijas dižgara Džuzepes Verdi dzimto pusi. Ciemosimies Roncole Verdi  – mājā, kur komponists dzimis, San Mišela baznīcā, kur viņš ir kristīts, kā arī apmeklēsim viņa vēlāko rezidenci Villa Verdi. Turpinot iepazīt Emīlijas-Romanjas reģiona izcilības, dosimies uz Po upes ieleju, kur apmeklēsim Verdi iecienītā Culatello di Zibello (tikai Parmas reģionam raksturīga gaļas apstrāde) ražotni.

Bagātīga deva itāļu kultūras, vēsturiski atklājumi un laba atpūta izcilā kompānijā – nenoliedzami labs veids, kā atklāt pavasara sezonu un gūt iedvesmu jaunajai ceļojumu sezonai. Uz tikšanos!

Grupas vadītāja būs Ingūna Folberga, kas pavisam nesen pievienojusies Ir komandai, bet ne ceļojumiem, kas ir viņas aizrautība un darbs jau veselu desmitgadi. Viņas mīļākais galamērķis – vienmēr pārsteidzošā Islande. Toties no muzikāliem piedzīvojumiem Ingūna izceļ Emīla Dārziņa Melanholisko valsi Londonas simfoniskā orķestra izpildījumā un šīs vasaras Elīnas Garančas un draugu koncertu Jūrmalā, kad Rīgas festivāla orķestris Marka Šišona pavadībā bija briljants.

AS Cits medijs tūrisma operatora reģistrācijas Nr.T-2018-23. Tūristu iemaksātās naudas apdrošināšanas polises Nr.63.01.500109.

Ceļojuma aprakstā izmantotas bildes no Shutterstock.com, Pixabay.com, Unsplash.com, Pexels.com

Vairāk informācijas pa tālruni 2 773 4907 vai [email protected].

 

9.marts, ceturdiena
Laiks
Aktivitāte
10:00

Tikšanās Rīgas lidostā. Iepazīšanās ar grupas vadītāju, informatīvā sapulce, reģistrēšanās lidojumam. Nododamā bagāža (līdz 23 kg) un rokas bagāža (līdz 8kg) ir iekļauta aviobiļetes cenā.

11:40

Lidojums RīgaMilāna, airBaltic reiss BT629. Lidojuma ilgums 2 st. un 45 min.

13:25

Ierašanās Milānā, Malpensas lidostā. Laika starpība -1h.

Transfērs uz viesnīcu Parmā, Emīlijas-Romanjas reģions Itālijā. Brauciena ilgums ~ divas stundas.

16:00

Iekārtošanās elegantā jūgenstila manierē ieturētā četrzvaigžņu viesnīcā Verdi pašā pilsētas centrā.

17:00

Ekskursija pa Parmas vecpilsētu. Slavena ar saviem ēdieniem un bagātajām gastronomiskajām tradīcijām, pilsēta glabā arī nozīmīgas liecības par Ziemeļitālijas seno vēsturi un izsmalcināto arhitektūru. Starp apskates objektiem izceļams viens no vecākajiem iekštelpu teātriem pasaulē Teatro Farnese, Parmas katedrāle ar unikālajiem Antonio Korredžo gleznojumiem un rozā baptistērijs, kas celts 13. gs. sākumā no Veronas rozā marmora.

Gida ekskursija angļu valodā ar grupas vadītāja tulkojumu latviešu valodā.

20:00

Vakariņas viesnīcas restorānā.

10.marts, piektdiena
Laiks
Aktivitāte
07:00–08:15

Brokastis viesnīcas restorānā.

08:30

Parmas gardēžu ekskursija.  Parmas reģions Parmas siera (parmegiano), šķiņķa un Modenas balzamiko etiķa šūpulis.  Dosimies uz reģiona akreditētām siera, šķiņķa, etiķa un vīna ražošanas saimniecībām zinoša gida pavadībā. Privāti apmeklējumi, degustācijas, skaistas ainavas un gardas pusdienas. Unikāla iespēja izbaudīt Itālijas ēdiena ielejas gardumus un sastapt cilvēkus, kuru rokām darināti šie pasaulē slavenie ēdieni.

Gida ekskursija angļu valodā ar grupas vadītāja tulkojumu latviešu valodā.

17:00

Atgriešanās Parmā. Brīvais laiks tuvākai pilsētas apskatei.

19:00

Vakariņas vai pilsētas apskate.

Iespējams simfoniskās mūzikas koncerta apmeklējums Paganini Auditorijā.

11.marts, sestdiena
Laiks
Aktivitāte
07:00–9:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:00

Ekskursija uz Dž. Verdi dzimtajām vietām – Roncole Verdi  – māju, kur dzimis komponists, San Mišela baznīcu, kur viņš ir kristīts, Villa Verdi – māja, kur dzīvojis un strādājis. Dosimies uz Po upes ieleju, kur apmeklēsim Verdi iecienītā Culatello di Zibello (tikai Parmas reģionam raksturīga gaļas apstrāde) ražotni.

Gida ekskursija angļu valodā ar grupas vadītāja tulkojumu latviešu valodā.

17:00

Atgriešanās Parmā. Brīvais laiks vīna baudīšanai vai pilsētas apskatei.

19:00

Vakariņas vai pastaiga pa pilsētu.

12.marts, svētdiena
Laiks
Aktivitāte
07:00–10:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

10:30

Transfērs uz Malpensas lidostu.

14:05

Lidojums MilānaRīga, airBaltic reiss BT630. Lidojuma ilgums 2st. 40 min.

17:45

Plānotais ierašanās laiks Rīgas lidostā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana 4* viesnīcā ar brokastīm,
 • Grupas transfērs uz un no viesnīcas,
 • Gida vadīta ekskursija pa Parmas vecpilsētu,
 • Gida vadīta Parmas gardēžu ekskursija, saimniecību apmeklējumi,
 • Gida vadīta ekskursija uz Verdi dzimtajām vietām,
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā.

Papildu izmaksas

 • Pēc izvēles: Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajā numuriņā – 120,00 €,
 • Pēc izvēles: grupas aviobiļete Rīga-Milāna–Rīga ar iekļautu rokas bagāžu (līdz 8kg) un nododamo bagāžu (līdz 23 kg) un iekļautām pusdienām – 247,64 € no personas,
 • Biļetes uz koncertu Parmā (pēc brīvas izvēles),
 • Vakariņas un citas ēdienreizes, kas nav minētas aprakstā,
 • Ceļojuma apdrošināšana, sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu – sākot no 10€ (atkarībā no ceļotāja vecuma).