Izpārdots!

Gardēžu ceļojums uz Parmu aprīlī

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 1320,00€ – divvietīgā numurā

Ceļojums ir izpārdots, ir iespēja pieteikties gaidītājos, ja kādam no esošajiem ceļotājiem mainās plāni.

Aicinām kopā iepazīt Itālijas pilsētu Parmu! Ceļojums sola baudu gan acīm, gan mūsu garšas kārpiņām, jo Parma — pilsēta Itālijas ziemeļos Emīlijas-Romanjas reģionā, ir ne tikai izslavēta ar izsmalcinātu arhitektūru, bet arī slavena ar saviem ēdieniem un bagātām gastronomiskām tradīcijām.

Parmas reģions ir parmas siera (parmegiano), Parmas šķiņķa (prosciutto) un Modenas balzamiko etiķa šūpulis. Mēs dosimies uz reģiona akreditētām siera, šķiņķa, etiķa un vīna ražošanas saimniecībām, kur mūs uzņems gardo ēdienu un dzērienu eksperti. Privāti apmeklējumi, degustācijas, skaistās Parmas provinces ainavas un gardas pusdienas. Unikāla iespēja izbaudīt Itālijas ēdiena ielejas gardumus un sastapt cilvēkus, kuru rokām darināti šie pasaulē slavenie ēdieni.

Iepazīstot Parmas vecpilsētu, būs iespēja apskatīt romānikas stilā celto templi Parmas katedrālē, kas slavena mākslinieka Antonio Korredžo unikālo gleznojumu dēļ. Blakus tai atrodas arī Parmas baptistērija, kas ir viena no svarīgākajām viduslaiku celtnēm Itālijā un Eiropā. Ārējā fasāde ir izgatavota no rozā Veronas marmora, taču visspilgtākā ēkas daļa ir kupola griesti ar sešpadsmit kupola stariem, kas stiepjas no paša centra.

Starp apskates objektiem izceļams viens no vecākajiem iekštelpu teātriem pasaulē un viens no lielākajiem baroka teātriem Eiropā – Teatro Farnese. Teātris tika uzbūvēts 17. gadsimta sākumā pēc Ranučo I, ceturtā Parmas un Pjačencas hercoga vēlmes vērienīgi nosvinēt Kosimo II de’ Mediči, Toskānas lielhercoga, vizīti Parmā. Otrā pasaules kara laikā teātra ēka tika gandrīz iznīcināta, tomēr tā palika pilsētas kultūras mantojuma neatņemama sastāvdaļa, tādēļ 1962. gadā teātri atjaunoja un atklāja no jauna.

Ciemosimies arī tādu Itālijas dižgaru, kā Džuzepes Verdi dzimtajās mājās un Lučiāno Pavaroti dzīvesvietā, ko slavenais tenors sauca par mājām savas dzīves nogalē. Viņš uzcēla šo māju, lai izklaidētu draugus, mācītu jaunos dziedātājus un baudītu ģimenes dzīvi. Džuzepes Verdi vēsturiskajās dzīves takās mēs ciemosimies komponista dzimtajās mājās, San Mišela baznīcā, kur viņš kristīts, kā arī apmeklēsim viņa vēlāko rezidenci Villa Verdi. Savukārt, pie Lučiāno Pavaroti mēs iepazīsimies ar viņa privāto suvenīru, tērpu un balvu kolekciju, kas sakrāti viņa ilgās karjeras laikā.

Emīlijas-Romanjas reģions Itālijā tiek dēvēts arī par “motoru zemi” un zināms katram motosporta cienītājam. Tur dzimuši tādi atpazīstami vārdi, kā Lamborghini, Ducati, Maserati un Ferrari. Lai uzzinātu vairāk par ģeniālo Ferrari uzņēmumu un tā dibinātāju Enco Ferrari vēsturi, mēs apmeklēsim Ferrari muzeju Modēnā

Bagātīga deva itāļu kultūras, vēsturiski atklājumi un laba atpūta izcilā kompānijā – lielisks veids, kā atklāt pavasara sezonu un gūt iedvesmu jaunajai ceļojumu sezonai. Uz tikšanos!

AS Cits medijs tūrisma operatora reģistrācijas Nr.T-2018-23. Tūristu iemaksātās naudas apdrošināšanas polises Nr.63.01.500109.

Ceļojuma aprakstā izmantotas bildes no personīgā arhīva, Shutterstock.com, Pixabay.com, Unsplash.com, Pexels.com.

Vairāk informācijas pa tālruni 2 773 4907 vai [email protected].

14.aprīlis, svētdiena
Laiks
Aktivitāte
10:00

Tikšanās Rīgas lidostā. Iepazīšanās ar grupas vadītāju, informatīvā sapulce, reģistrēšanās lidojumam. Nododamā bagāža (līdz 23 kg) un rokas bagāža (līdz 8kg) ir iekļauta aviobiļetes cenā.

11:50

Lidojums RīgaMilāna, airBaltic reiss BT629. Lidojuma ilgums 2 st. un 45 min.

13:35

Ierašanās Milānā, Malpensas lidostā. Laika starpība -1h.

No Milānas lidostas brauciens uz Castell’ Arquato (bez gida), kas atzīts par vienu no skaistākajiem Itālijas ciematiem. Apskatīsim vēsturisko pils laukumu, kas atrodas pilsētas kalna virsotnē, nobaudīsim Gellato un brīnišķīgo skatu pār ieleju.

19:00

Ierašanās viesnīcā Starhotel Du Parc Parmā. Eleganta jūgenstila viesnīca ar stikla fasādi, no kuras paveras skats uz Parco Ducale.

15.aprīlis, pirmdiena
Laiks
Aktivitāte
07:30

Brokastis viesnīcas restorānā.

08:30

Parmas gardēžu ekskursija. Autentiskā Parmigiano-Reggiano PDO ražotāja apmeklējums, kura laikā varēs iepazīties ar unikālo gatavošanas tehniku, kas pārmantota no benediktīniešu mūkiem, kas to izgudroja pirms 10 gadsimtiem. Nobeigumā degustācija.

Gida ekskursija angļu valodā ar grupas vadītāja tulkojumu latviešu valodā.

10:30

Apstāšanās skaistajā Torrechiara ciematā, kurā dominē iespaidīga viduslaiku pils.

11:30

Ekskursija ar degustāciju vienā no vietējām ģimenes šķiņķa ražotnēm, kas ražo Prosciutto di Parma PDO. Uzzināsiet, kāpēc vislabāko šķiņķi var pagatavot tikai Parmas kalnos.

Gida ekskursija angļu valodā ar grupas vadītāja tulkojumu latviešu valodā.

13:00

Kopīgas pusdienas, kurās tiks pasniegti apgabalam raksturīgie produkti: prošuto, kā arī citas vietējas aukstās uzkodas, tipisks makaronu ēdiens (tortelli di Parma), pašceptas kūkas. Viss kopā ar vietējiem vīniem, piemēram, Lambrusco un Malvasia.

15:00

Atgriešanās Parmā.

15:30

Parmas pilsētas apskate gida pavadībā (2-2,5 st. ar kājām). Garibaldi laukums, Duomo laukums, Santa Maria Assunta katedrāle, Palazzo della Pilotta, Teatro Regio, Parmas baptistērija.

18:00

Atgriešanās viesnīcā, brīvs vakars.

16.aprīlis, otrdiena
Laiks
Aktivitāte
07:30

Brokastis viesnīcas restorānā.

08:30

Transfers uz Enzo Ferrari muzeju, kur gida pavadībā iepazīsimies ar dižā auto izgudrotāja meistardarbiem un dzīves stāstu.

11:00

Ekskursija ar gidu pa Modenas centru.

13:00

Kopīgas pusdienas un ekskursija pie tradicionālā balzametiķa ražotāja.

15:45

Ierašanās Casa Museo Luciano Pavarotti, vietā, ko slavenais tenors sauca par savām mājām. Viņš uzcēla šo māju, lai izklaidētu draugus, mācītu jaunos dziedātājus un baudītu ģimenes dzīvi. Iepazīstieties ar viņa privāto suvenīru, tērpu un balvu kolekciju, kas savākti viņa ilgās karjeras laikā (apmeklējums bez gida).

17:00

Atgriešanās Parmā, brīvs vakars.

17.aprīlis, trešdiena
Laiks
Aktivitāte
08:30

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:30

Ekskursija uz Džuzepes Verdi dzimtajām vietām vietējā gida pavadībā. Roncole Verdi – māja, kur dzimis komponists. Casa Barezzi, kur Verdi dzīvoja profesionālās mūzikas studiju laikā. Tagad tajā atrodas muzejs, kas veltīts viņa unikālajai personībai. Burvīgais Teatro Verdi, kas veltīts slavenajam komponistam, lai arī pats Verdi uzskatīja šī teātra celtniecību par lieku izšķērdību.

Kopīgas pusdienas.

16:00

Atgriešanās Parmā, brīva pēcpusdiena.

18.aprīlis, ceturtdiena
Laiks
Aktivitāte
08:30

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks pilsētas apskatei un patstāvīgām pusdienām

13:30

Transfērs no viesnīcas uz Malpensas lidostu.

18:35

Lidojums MilānaRīga, airBaltic reiss BT630. Lidojuma ilgums 2st. 40 min.

22:15

Plānotais ierašanās laiks Rīgas lidostā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana 4* viesnīcā ar brokastīm,
 • Grupas transfērs uz un no viesnīcas,
 • Gida vadīta ekskursija pa Parmu,
 • Gida vadīts Parmigiano-Reggiano ražotnes apmeklējums un degustācija,
 • Gida vadīts Prosciutto di Parma ražotāja apmeklējums un degustācija,
 • Gida vadīta ekskursija pa Modenas pilsētu,
 • Gida vadīta ekskursija Enzo Ferrari muzejā,
 • Tradicionālā balzametiķa ražotāja apmeklējums,
 • Gida vadīta ekskursija uz Verdi dzimtajām vietām,
 • Biļetes uz Ferrari muzeju, Casa Museo Luciano Pavarotti , Giuseppe Verdi’s birthplace, Verdi’s Theatre, Casa Barezz,
 • Pusdienas (trīs dienas, saskaņā ar programmu),
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā.

Papildu izmaksas

 • Pēc izvēles: Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajā numuriņā – 140,00 €,
 • Pēc izvēles: grupas aviobiļete Rīga-Milāna–Rīga ar iekļautu rokas bagāžu (līdz 8kg) un nododamo bagāžu (līdz 23 kg) – 228,00 € no personas,
 • Ceļojuma apdrošināšana, sudraba polise – sākot no 10€ (atkarībā no ceļotāja vecuma).