Izpārdots!

Dabas veltes un laikmeta liecības Skotijā

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 919€ – divvietīgā numurā

Par spīti piederībai Apvienotās Karalistes sastāvam un robežai ar Angliju, Skotija izceļas ar savu unikālo identitāti, vēsturi, dabu, kultūru un tradīcijām. Šī zeme ir bagāta ne tikai ar satriecošo dabu — ezeriem, stāvām klintīm, kraujām —, bet arī ar iespaidīgu radošo mākslinieku kultūru un uzņēmību lauksaimniecībā. Šajā ceļojumā mēs apskatīsim Skotijas šarmanto ziemeļaustrumu krasta pilsētu Aberdīnu, degustēsim Glen Garioch viskiju, kas radīts vienā no senākajām viskija darītavām Skotijā, un uzzināsim, kādus noslēpumus glabā divas augstmaņiem piederošas celtnes — Dunnotaras viduslaiku cietoksnis un britu karaliskās ģimenes Balmoralas pils.

Pirmās dienas vakarā mums būs iespēja iepazīt Aberdīnu. Pilsēta vēsturiski saukta par granīta pilsētu, pelēko pilsētu un «sudraba pilsētu ar zelta smiltīm», taču pēc naftas atklāšanas Ziemeļjūrā 70. gados Aberdīnu sauc arī par Eiropas naftas un enerģijas galvaspilsētu. Tradicionālās nozares — zvejniecība, papīrražotne, kuģu būvniecība un tekstilnozare — ir novecojušas, tagad galvenās pilsētā ir naftas rūpniecība un Aberdīnas ostas darbība.

Otrajā ceļojuma dienā mēs gida pavadībā apskatīsim Aberdīnas slaveno Dunnotaras cietoksni, kas atrodas Skotijas ziemeļaustrumu krastā akmeņaina zemesraga virsotnē. Tālāk caur Breimaras un Baleteras ciematiem dosimies uz Balmoralu — britu karaliskās ģimenes «vasaras māju», kur karaliene Elizabete II jau kopš bērnības pavadījusi savas vasaras un ikgadējos atvaļinājumus. Tieši Balmorālas pilī karaliene pavadīja savu dzīves nogali.

Priekšpēdējā dienā ciemosimies Aberdīnas lauku fermā, kur mums būs iespēja redzēt Aberdīnas augstienes govis, uzzināt vairāk par to vēsturisko nozīmi Skotijā un baudīt liellopa gaļas degustāciju. Runājot par citiem tradicionālajiem Skotijas mājražojumiem, mēs apmeklēsim arī Glen Garioch spirta rūpnīcu, kas ir viena no vecākajām vēl šobrīd strādājošajām viskija darītavām Skotijā (darbība sākta 1797. gadā). Tur baudīsim arī ekskluzīvu šī dzēriena degustāciju. Vēsturiski viskija recepte darināta prom no pasaules ziņkārīgo acīm, dziļi «Aberdīnšīras klētī». Glen Garioh tiek ražots tikai dažās partijās un ir rets atradums. To īpaši novērtēs tie viskija cienītāji, kuriem patīk sātīgs Highland iesals ar medainu saldumu un krēmīgu tekstūru.

Apciemot Skotiju patiesi ir vērts! Pievienojies!

Ceļojuma aprakstā izmantotas bildes no Shutterstock.com un Pexels.com

Vairāk informācijas pa tālruni 2 773 4907 vai [email protected].

3.jūnijs, sestdiena
Laiks
Aktivitāte
14:55

Tikšanās Rīgas lidostā. Iepazīšanās ar grupas vadītāju, informatīvā sapulce, reģistrēšanās lidojumam. Nododamā bagāža (līdz 23 kg) un rokas bagāža (līdz 8kg) ir iekļauta aviobiļetes cenā.

16:55

Lidojums RīgaAberdīnaairBaltic reiss BT659. Lidojuma ilgums 2 st. un 35 min.

17:30

Ierašanās Aberdīnas lidostā. Laika starpība -2h.

Transfērs uz viesnīcu Aberdīnā. Brauciena ilgums ~ 20 min.

18:30

Iekārtošanās viesnīcā Residence Inn by Marriott. Viesnīca atrodas pilsētas centrā 20 minūšu pastaigas attālumā no pludmales. Numuri aprīkoti ar divguļamajām gultām, pilnībā aprīkotu virtuvi un darba vietu. Brokastis iekļautas.

Brīvais laiks patstāvīgai pilsētas iepazīšanai.

4.jūnijs, svētdiena
Laiks
Aktivitāte
07:00–08:45

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:00

Izbraukšana no viesnīcas uz Dunnottar pili (25 min brauciens). Pils apskate gida pavadībā. Viena no atpazīstamākajām un visvairāk fotogrāfētajām Skotijas pilīm kādreiz ir bijusi grāfu Marišalu mājvieta.

11:30

Izbraukšana no Dunnottar pils uz Braemar ciematiņu (1,5h brauciens), kur būs brīvais laiks pusdienām un ciematiņa apskatei.

14:00

Izbraukšana no Breamar uz Balmorālu. Ballater ciemata apskate un privāta apskates ekskursija pa Balmorālas karalisko rezidenci.

16:00

Izbraukšana no Balmorālas un atgriešanās Aberdīnā.

17:30

Atgriešanās viesnīcā. Brīvais laiks.

5.jūnijs, pirmdiena
Laiks
Aktivitāte
07:00–08:45

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:00

Izbraukšana no viesnīcas uz Aberdeen Highland Beef fermu (~40min brauciens), kur tiek audzētas Hailandes sķirnes govis. Pēc apskates ekskursijas, vietējo produktu degustācijas – 3 uzkodas ar liellopu, 3 dažādi tradicionālie Skotijas sieri un mājas čatniji.

12:00

Izbraukšana no fermas uz Glen Garioch viskija darītavu. Pēc grupas izvēles iespējama 1h pauze Inverurie ciematā pusdienām.

14:00

Glen Garioch (izrunā Glen Gierī) viskija darītavas privāta tūre. Šī ir viena no vecākajām viskija darītavām Skotijā (kopš 1797.g), kas joprojām darbojas.

Pēc darītavas apskates, 3 viskiju degustācija – parasti tiek iekļauti 10, 12 un 15 gadus izturēti viskiji.

15:30

Izbraukšana no viskija darītavas uz Aberdīnu.

16:15

Atgriešanās viesnīcā. Brīvais laiks.

6.jūnijs, otrdiena
Laiks
Aktivitāte
07:00–09:00

Brokastis viesnīcas restorānā.

09:00–12:00

Brīvais laiks Aberdīnā muzeju, izstāžu zāļu, iepirkšanās vietu apmeklējumam. Izrakstīšanās no viesnīcas līdz plkst 12:00.

15:00

Transfērs uz Aberdīnas lidostu. Brauciena ilgums ~ 25min.

18:10

Lidojums AberdīnaRīgaairBaltic reiss BT660. Lidojuma ilgums 2st. 20 min.

22:30

Plānotais ierašanās laiks Rīgas lidostā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana 4* viesnīcā, iekļautas brokastis, wi-fi un nodokļi,
 • Grupas transfērs uz un no viesnīcas un apskates vietām,
 • Angļu valodā runājoša gida ekskursija pa programmā minētajām apskates vietām ar grupas vadītāja tulkojumu latviešu valodā,
 • Ieejas biļetes apskates vietās,
 • Ekskursija un degustācija Aberdeen Highland Beef fermā,
 • Privāta tūre un viskija degustācija Glen Garioch viskija darītavā,
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā.

Papildu izmaksas

 • Pēc izvēles: Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajā numuriņā – 240,00 €,
 • Pēc izvēles: grupas aviobiļete Rīga-Aberdīna–Rīga ar iekļautu rokas bagāžu (līdz 8kg) un nododamo bagāžu (līdz 23 kg) – 248,00 € no personas,
 • Ceļojuma apdrošināšana, sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu – sākot no 10€ (atkarībā no ceļotāja vecuma).