Advente Parīzē. Impresionisms un izcils balets

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 781€ – vienvietīgā numurā
 • 586€ – divvietīgā numurā

Parīze — tā vilina un apbur jebkurā gadalaikā. Parīze, kas tērpusies Ziemassvētku gaidīšanas rotā, ir īpaši burvīga. Saulainā laikā arī ziemā ir patīkami sēdēt Parīzes centra kafejnīcu terasēs un baudīt kafiju, kruasānus ar šokolādi un glāzi vīna.

Šoreiz ceļojumā uz Parīzi būs izcila baleta vakars — skatīsimies trīs baleta viencēlienu uzvedumus Nijinski. Eyal. Ashton vienā no skaistākajiem pasaules opernamiem Palais Garnier

Gida, mākslas vēsturnieka, pavadībā dosimies trīs lieliskās ekskursijās, kas ļaus iepazīt personības, vietas un laikmeta garu. Garu, kas tieši Parīzē ļāva uzplaukt mākslai, par kuru visa pasaule sajūsminās vēl šodien. Ekskursijā Vietas iepazīsim Parīzes rajonus, arī Monmartru, kuri visvairāk saistās ar impresionismu un tā radītājiem. Savukārt tematiskā pastaiga Laikmets būs ceļojums 19. gadsimta nogales Parīzes «tikumos, netikumos, modē un dzīvesstilā», kas sniegs atbildes par laikmetu, kurā dzīvoja impresionisti. Lai uzzinātu vairā par izcilo tēlnieku Ogistu Rodēnu, viņa personību un daiļradi, dosimies ekskurijā Forma, tās laikā apmeklēsim arī pasaulslavenā mākslinieka muzeju.

Ja reiz ceļojuma galvenā tēma ir impresionisms, tad noteikti ir jāredz viena no labākajām impresionisma mākslas kolekcijām pasaulē — Oranžērijas muzeja skaistās Ūdensrozes.

Ļausimies pastaigām pa svētku noskaņas apņemto pilsētu un Ziemassvētku atlaižu sezonai Parīzes modes veikalos. Ir vērts piedzīvot Ziemassvētku noskaņu Parīzē un izbaudīt mākslu tās citadelē.

Ņemot vērā ceļojumu gala mērķos noteiktās COVID 19 epidemioloģiskās prasības, dalību grupā apstiprinām tikai personām ar derīgu COVID 19 digitālo sertifikātu.

No 1. jūlija Eiropas savienībā darbojas Covid digitālais sertifikāts, kas būtiski atvieglos vakcinēto cilvēku starpvalstu pārvietošanos, neievērojot nedz karantīnu ceļojuma gala mērķī, nedz atgriežoties Latvijā. ES ieviesto zaļo sertifikātu atzinušas arī citas valstis. Līdz ar to var teikt, ka ceļošana atkal kļuvusi iespējama un ērta. Vienlaikus turpinām aktīvi sekot līdzi epidemioloģiskajai situācijai galamērķos un Latvijā. Augstas saslimstības situācijā pieļaujam, ka plānoto ceļojumu var nākties atcelt vai pārcelt uz vēlāku laiku. Tādā gadījumā iemaksātā rezervācijas maksa tiks atdota pilnībā. Toties individuālos covid-19 saslimšanas riskus iespējams segt ar ceļojumu apdrošināšanu.

Rakstā izmantotas bildes no personīgā arhīva, Pexels.comPixabay.comUnsplash.com.

17. decembris (piektdiena)
Laiks
Aktivitāte
5.50

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas “Rīga” izlidošanas zālē pie “Informācijas” stenda. Grupas vadītāja Solvita Lapiņa (tel. 29129484) sagaidīs grupas dalībniekus ar Ir Kultūras ceļojumi logotipu un būs kopā ar grupu visu ceļojuma laiku.

Nododamās bagāžas reģistrācija reisam BT691 Rīga – Parīze. Nododamā bagāža (līdz 20 kg) un rokas bagāža (līdz 8 kg) ir iekļauta aviobiļetes cenā.

Lidostā katrs grupas dalībnieks saņems aploksni, kurā būs:

 • iekāpšanas kartes abiem lidojumiem (pirms izlidošanas no Rīgas tiks noformētas iekāpšanas kartes gan Rīga – Parīze, gan Parīze – Rīga);
 • ceļojuma apdrošināšana;
 • brauciena programma;
 • noderīga informācija par Parīzi (sabiedriskā transporta kartes, informācija par vietām un muzejiem, kurus vērts apskatīt u.c. informācija).
7.20

Izlidošana uz Parīzi ar AirBaltic reisu BT691.

9.10

Ielidošana Parīzes Šarla de Golla starptautiskajā lidostā, bagāžas saņemšana. Laika starpība Rīgai ar Parīzi ir -1 stunda.

9.35

Transfērs no lidostas uz viesnīcu The Chess Hotel 4* Parīzes centrā.

10.30

Bagāžas novietošana viesnīcas The Chess Hotel 4* bagāžas novietnē.
6 Rue du Helder, 75009 Paris. +33 1 48 24 10 10. Viesnīca atrodas pašā Parīzes centrā. pāris minūšu gājiena attālumā no Palais Garnier jeb vecās Parīzes operas un t.s. “zelta trijstūra” (slavenā tirdzniecības centra Galeries Lafayette un tirdzniecības centra Printemps), līdz Luvrai tikai 800 metru ar kājām. Netālu no viesnīcas atrodas daudz dažādu kafejnīcu un krodziņu.

10.30 – 12.00

Brīvais laiks patstāvīgai brokastu kafijai.

12.00

Tikšanās ar gidu (licencēta franču/angļu/krievu valodā runājoša gide) viesnīcas vestibilā. Ekskursijas stāstījums tiks nodrošināts angļu vai krievu valodā.

12.00 – 15.00

Ekskursija “Vietas” ar autobusu un kājām pa Parīzes centru un Monmartru ar Sv. Sirds katedrāles apmeklējumu.

Ekskursijas laikā grupas dalībnieki tiks nodrošināti ar raidītājiem un austiņām, kurās tiks translēts gida stāstītais.

19.gs. otrās puses un 20. gs. sākuma Parīze ir brīvības un kosmopolītisma iemiesojums, mākslinieku, komponistu un rakstnieku meka un iedvesmas avots. Renuārs, Monē, Sislejs, Pisarro, Van Gogs, Tulūzs Lotreks, Pikaso, Modiljani – ģeniāli, ambiciozi, trūcīgi. Viņi tiecās uz Parīzi, satikās Monmartras krodziņos un sapņoja par to, ka iekaros pasauli. Tas viņiem arī izdevās, un par viņu mākslu visa pasaule sajūsminās vēl joprojām. Ne velti, dārgākās no pēdējos gados izsolēs pārdotajām gleznām ir tieši impresionistu mākslas darbi.

Monmartra par daļu no Parīzes kļuva 1860. gadā. Tikai 10 gadus vēlāk šis gleznainais pakalns kļuva par mākslinieku, dzejnieku, rakstnieku mītni un iedvesmas avotu. Radošās personības saistīja gleznainās ainavas, lētie dzīvoklīši un bohēmas pilnā brīvības atmosfēra, kura valdīja daudzajos krodziņos, klubos un kabarē. Kājāmgājēju ekskursijas laikā dzirdēsiet stāstus par impresionistiem un kabarē dejotājām, par Mulen Rūžu un klubu “Melnais kaķis”. Redzēsiet vietas, kur dzīvoja Degā, Tulūzs Lotreks un Žoržs Bizē.

15.30

Iekārtošanās viesnīcā The Chess Hotel 4*. 6 Rue du Helder, 75009 Paris. +33 1 48 24 10 10.

no 15.30

Brīvais laiks patstāvīgai Parīzes iepazīšanai.
Ieteicam apmeklēt Ziemassvētku tirdziņu, kas atrodas Tilerī dārzos. Informatīvajā materiālā, kuru saņemsiet dodoties ceļojumā, jūs atradīsiet norādes par interesantākajiem Ziemassvētku tirdziņiem, kas atrodas Parīzes centrā, kā arī informāciju, kā līdz tiem visērtāk nokļūt.

18. decembris (sestdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 10.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

10.30

Grupas dalībnieku satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu, lai dotos ekskursijā “Laikmets” – ceļojums 19. gs. otrās puses Parīzes “tikumos, netikumos, modē un dzīvesstilā”.

10.30 – 13.00

Ekskursija ar kājām “Laikmets”

Līdz 1853. gadā uzsāktajai “lielajai pārbūvei” Parīze bija drūma viduslaiku pilsēta ar šaurām ieliņām, namiem bez kanalizācijas, smakām un žurku bariem namu pagalmos. Viss mainījās, kad par Parīzes prefektu kļuva barons Osmans, kurš par savas dzīves uzdevumu izvirzīja mērķi padarīt Parīzi par mūsdienīgu pilsētu un “Eiropas centru”. 1855. gadā Parīzē risinājās vispasaules izstāde, kurā Parīze tika rādīta kā progresa, modes un kultūras citadele.

Jaunajai Parīzei vajadzēja jaunu mākslu un par šo mākslu kļuva impresionisms.

Ekskursijas laikā uzzināsiet par to, kas bija modē, kas garšoja, ko uzskatīja par skaistu vai neglītu, kādi bija impresionisma laikmeta Parīzes iedzīvotāju tikumi un netikumi.

Ekskursijas noslēgums pie Tilerī dārza, kurā atrodas Oranžērijas muzejs.

Ekskursijas stāstījums tiks nodrošināts angļu vai krievu valodā.

no 13.00

Oranžērijas muzeja apmeklējums ar audiogidu.

no 13.30

Pasaulslavenā Oranžērijas muzeja apmeklējums ar auduiogidu.

Pamatus Oranžērijas muzeja kolekcijai ir licis Klods Monē, uzdāvinot Francijas tautai savu grandiozo “Ūdensrožu” kolekciju, kas sastāv no astoņiem lielformāta panorāmas darbiem. Saskaņā ar Monē vēlmēm šos darbus drīkst izstādīt tikai Parīzē un tikai visus kopā, lai tiktu saglabāta autora koncepcija par “iztēles ceļojumu pa Živernī ūdens dārziem, kuros zied ūdensrozes”.

Žana Valtera (Jean Walter) un Pola Gilaumē (Paul Guillaume) kolekcija ir viena no izcilākajām gleznu kolekcijām Eiropā. Tajā iekļauti 146 darbi, kas aptver periodu no 1860. līdz 1930. gadiem. Kolekcijas pamatu veidojis Pols Gilaumē, jauns un aizrautīgs franču mākslas tirgotājs, kurš no 1914. gada līdz savai nāvei, “slavas zenītā” 1934. gadā, izveidoja kolekciju, kurā ietilpa vairāki simti gleznu. Uz kolekcijas bāzes viņš vēlējās izveidot muzeju, bet nepaspēja. Viņa atraitne Domenika, apprecējusies ar arhitektu Žanu Valteru, kolekciju samazināja, pārveidoja un iegādājās jaunus mākslas darbus. 1950. gadu beigās izcilo kolekciju, kura ir nosaukta par godu abiem Domenikas kundzes vīriem, iegādājās Francijas valdība, un kopš tā laika kolekcija ir izstādīta Oranžerī gleznu galerijā.

Oranžērijas muzeja apmeklējums notiks audiogida pavadībā, jo tas ļaus grupas dalībniekiem pašiem plānot laiku, kuru viņi vēlas pavadīt, aplūkojot mākslas darbus.

Oranžērijas muzejā ir arī kafejnīca, kurā iespējams ieturēt vieglas pusdienas.

Pēc Oranžērijas muzeja apmeklējuma. Brīvais laiks patstāvīgai Parīzes iepazīšanai.

19.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā, lai dotos uz Palais Garnier operu un baudītu izcila baleta vakaru.

19.00 – 19.10

Pastaiga no vienīcas līdz Palais Garnier operai.

20.00 – 22.15

Baudām trīs izcilu baleta viencēlienu vakaru – izrādi “Nijinski /​ Eyal /​ Ashton”.

19. decembris (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 11.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

11.00

Grupas dalībnieku satikšanās viesnīcas vestibilā, lai dotos ekskursijā “Forma” un iepazītu vietas Parīzē, kas saistītas ar izcilā franču tēlnieka Ogista Rodēna dzīvi un daiļradi.

Ekskursijas stāstījums tiks nodrošināts angļu vai krievu valodā.

Pasaulslavenais skulptors un mākslinieks Fransuā Ogists Renē Rodēns ir dzimis Parīzē 1840. gada 12. novembrī un tiek uzskatīts par pamatlicēju impresionismam skulptūrā.  Rodēns savos darbos fiksēja neierobežotu emociju gammu, radīja figūras dabiskās un brīvās pozīcijas, atspoguļojot cilvēka iekšējās dzīves bagātību. Ne tikai Rodēna māksla, bet arī viņa privātās dzīves peripetijas, kaut vai attiecības ar mākslinieci Kamillu  Klodēlu, ir bijušas stāstu un romānu vērtas.

Ekskursijas laikā iepazīsiet gan “cilvēku, kurš lika pamatus modernās skulptūras mākslai”, gan viņa mākslas darbus.

11.00 – 13.00

Ekskursijas 1. daļa (ar autobusu), kuras laikā iepazīsim vietas Parīzē, kuras saistītas ar Rodēnu.

13.00 – 14.30

Ekskursijas 2. daļa – Rodēna muzeja apmeklējums gida – mākslas vēsturnieka pavadībā.

no 14.30

Brīvais laiks patstāvīgai Parīzes iepazīšanai.

20. decembris (pirmdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

līdz 12.00

Izrakstīšanās no viesnīcas un mantu novietošana viesnīcas bagāžas glabātuvē.

15.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā.

15.15 – 16.10

Transfērs ar autobusu no viesnīcas uz lidostu.

16.20

Reģistrēšanās lidojumam un bagāžas nodošana reisam uz Rīgu, reiss BT 694.

18.40

Izlidošana uz Rīgu ar AirBaltic reisu BT692.

22.25

Plānotais ielidošanas laiks Rīgā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana The Chess Hotel 4* trīs naktis.
 • Grupas vadītājs no Rīgas.
 • Transfērs ar komfortablu autobusu no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu.
 • Ekskursija “Vietas” sertificēta angļu un krievu valodā runājoša gida vadībā. Tajā dosimies ar kājām un autobusu.
 •  Ekskursija “Laikmets” sertificēta angļu un krievu valodā runājoša gida vadībā. Ekskursijā dosimies kājām.
 • Oranžērijas muzeja apmeklējums ar audio gidu.
 • Ekskursija “Forma” sertificēta angļu un krievu valodā runājoša gida vadībā.
 • Rodēna muzeja apmeklējums gida – mākslas vēsturnieka pavadībā.

Papildu izmaksas

 • Aviobiļete Rīga – Parīze, Parīze – Rīga 276 €.
 • Ceļojuma apdrošināšana, Sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu 10 € – 30 € (atkarībā no ceļotāja vecuma).
 • Biļete uz baleta izrādi 85 € – 130 € (atkarībā no vietas kategorijas).