Suvenīri Tbilisi krāmu tirgū

Katram ir savi ieradumi, ko atvest piemiņai no ceļojuma – vai tas ir magnētiņš, vai labs vīns, vai kāda pastkarte, nosūtīta no vietējā pasta; vai kāda koka lapa, noglabāta starp ceļojumā līdzi paņemtas grāmatas lappusēm. Ja esi Tbilisi, tad vērts suvenīra meklējumos doties uz Tbilisi krāmu tirgu.

Daudzās Eiropas pilsētās “krāmu tirgi” atrodas attālāk no centra, bet ne Tbilisi. Tbilisi tas atrodas uz Sausā tilta, kas atrodas pašā pilsētas centrā vecpilsētas pusē. Sausā tilta krāmu tirgus ir viena no slavenākajām Tbilisi kultūrvietām.  Kā nosaukums vēsta – Sausais tilts nesavieno divus upes krastus, bet ir nobrauktuve no lielākas ielas.

Sausā tilta “krāmeniekā” var nopirkt vis kaut ko – īstus un Ķīnas Tautas republikā ražotus antikvārus priekšmetus un suvenīrus: traukus, dzeramos ragus, nažus (dažus no tiem tādus, kādi Eiropas Savienībā aizliegti), sudraba un “gandrīz sudraba” rotaslietas, mākslas un gandrīz mākslas darbus, dažādus aparātus, ādas izstrādājumus u.t.t.

Visu nav iespējams uzskaitīt, jo šeit ir gan pastāvīgie tirgotāji, kuri iepērk preci (agrāk bieži vien ne īpaši legālas izcelsmes) un pēc tam nāk uz Sausā tilta tirgu “kā uz darbu”, un mēģina mantu pārdot tālāk. Ir arī tādi tirgotāji (to gan ir mazākums), kas nes pārdot priekšmetus, kuri ir pašu radīti vai arī mājsaimniecībā vairs nav nepieciešami. Ir vesela tirgus daļa, kurā savus mākslas darbus pārdot dažāda ranga un prasmju otas meistari. Šī daļa ir kā mākslas galerija, kas ilustrē mūsdienu Gruziju un kur burzmā var atrast arī kādu pērli. Arī maza miniatūra var būt labs suvenīrs.

Tbilisi Sausā tilta tirgus darbojas katru dienu no pl.11 līdz pl.17, bet ņemat vērā, ka apmēram vienu stundu pirms tirgus slēgšanas pārdevēji sāk vākt un pakot preci. Tirgus darbojas arī lietainā laikā, tad pārdevēju, protams, būs daudz mazāk!

Lai atrastu Sausā tilta krāmu tirgu, vērts tā atrašanās vietu izpētīt GoogleMap. Meklētājā ievadi “Dry Bridge Market”.

Tbilisi Sausā tilta krāmu tirgus noteikti ir pastaigas vērts ikvienam: gan tiem, kas vēlas ko konkrētu nopirkt, gan tiem, kas grib vienkārši “paskatīties un gūt jaunus iespaidus”. Tirgus ir vieta, kur labi sajust vietējo kolorītu. Rekomendējam!