Izpārdots!

Senais Zīda ceļš Uzbekistānā

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 1153€ – vienvietīgā numurā
 • 978€ – divvietīgā numurā

Septembrī Uzbekistānā vasaras svelme ir mitējusies un dārzos briest aromātiski, saules spēku sasmēlušies augļi. Šis ir īstais laiks, kad doties uz senā Zīda ceļa zemi Uzbekistānu, kas ir krāšņa kā Austrumu paklājs, garšīga kā tikko no lauka noņemta saldi sulīga melone un raiba kā uzbeku tirgus.

Nedēļas laikā iepazīsit un izbaudīsit vēsturiski nozīmīgākās, krāšņākās un interesantākās vietas Taškentā, Samarkandā, Buhārā un Gižduvanā. Jūs gaida tūkstošiem gadu senas vietas un ēkas. Piemēram, Taškentai, kas ir viena no senākajām Centrālāzijas pilsētām, šogad aprit 2214 gadu. Samarkanda un Buhāra ir vēl senākas. Gadsimtiem ilgi cauri Uzbekistānai vijās Zīda ceļš, sev līdzi atnesot dažādu tautu tradīcijas, zināšanas un bagātības, kas joprojām saskatāmas un sajūtamas vēsturisko medresu sienu rotājumos un interjeros. 

Veidojot ceļojuma programmu, mēs vēlējāmies, lai jūs ne tikai ieraudzītu, bet patiešām sajustu Uzbekistānas vienreizīgumu! Varēsit ieraudzīt pasaulslavenus un simtiem gadu vecus vēstures pieminekļus, piemēram, majestātisko Registānas kompleksu Samarkandā, Gur-Emira mauzoleju, kurā apglabāts diženais valdnieks Tamerlāns (Timurs) vai UNESCO pasaules kultūras mantojumā iekļauto Mirušo pilsētu Buhārā un vēl daudz ko citu.

Uzbeki ir ļoti viesmīlīgi un sirsnīgi. Un kur vēl labāk to sajust, kā viesojoties īstā uzbeku mājā un baudot pašas saimnieces gatavotu mielastu ar īstiem mājas manti (uzbeku pelmeņi) un plovu.

Iepazīsit, kā tiek darināti slavenie uzbeku zīda paklāji, un varēsit aprunāties ar paklāju audējām, kas ar savām rokām no zīda diegiem uzbur brīnišķīgus rakstus, pavadot pie paklāja vairākus mēnešus. 

Varēsit vērot, kā pēc gadu tūkstošiem senām metodēm tiek darināts zīdpapīrs, nogaršosit saules pielijušus augļus un varēsit kaulēties, pērkot garšvielas eksotiskajā Siābas tirgū Samarkandā. Baudīsit bagātīgās uzbeku pusdienas dažādos Taškentas, Samarkandas un Buhāras restorānos.

Uzbekiem patīk krāsas, garšas, svētki un viesmīlība! Uzbekistānā varēsit piedzīvot to autentisko Austrumu viesmīlību, kas citur jau zudusi.

Ņemot vērā ceļojumu gala mērķos noteiktās COVID 19 epidemioloģiskās prasības, dalību grupā apstiprinām tikai personām ar derīgu COVID 19 digitālo sertifikātu.

No 1. jūlija Eiropas savienībā darbojas Covid digitālais sertifikāts, kas būtiski atvieglos vakcinēto cilvēku starpvalstu pārvietošanos, neievērojot nedz karantīnu ceļojuma gala mērķī, nedz atgriežoties Latvijā. ES ieviesto zaļo sertifikātu atzinušas arī citas valstis. Līdz ar to var teikt, ka ceļošana atkal kļuvusi iespējama un ērta. Vienlaikus turpinām aktīvi sekot līdzi epidemioloģiskajai situācijai galamērķos un Latvijā. Augstas saslimstības situācijā pieļaujam, ka plānoto ceļojumu var nākties atcelt vai pārcelt uz vēlāku laiku. Tādā gadījumā iemaksātā rezervācijas maksa tiks atdota pilnībā. Toties individuālos covid-19 saslimšanas riskus iespējams segt ar ceļojumu apdrošināšanu.

17. septembris (piektdiena)
Laiks
Aktivitāte
13.00

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas “Rīga” izlidošanas zālē pie Uzbekistan Airways” pasažieru reģistrācijas stendiem, lai veiktu grupas dalībnieku un bagāžas reģistrācija reisiem Rīga  – Taškenta.

Grupas vadītāja – Gundega Grīnberga (tel. 29448447) sagaidīs grupas dalībniekus ar Ir Kultūras ceļojumi zīmi un būs kopā ar grupu visu ceļojuma laiku. Aviobiļetes cenā iekļauta gan nododamā bagāža (līdz 20 kg), gan rokas bagāža (līdz 8 kg). Ja vēlaties, Jūs varat katrs ņemt līdzi abus čemodānus!

Katrs no grupas dalībniekiem lidostā saņems aploksni, kurā būs:

 • ceļojuma apdrošināšana;
 • brauciena programma;
 • noderīga informācija par Uzbekistānu.
15.00

Grupas izlidošana uz Taškentu ar Uzbekistan Airways reisu HY104.

22.00

Grupas ielidošana Taškentas starptautiskajā lidostā. Pareizs laiks Uzbekistānā ir +2 stundas attiecībā pret laiku Latvijā.

22.45

Tikšanās ar gidu pasažieru sagaidīšanas zālē.

22.45 – 23.15

Transfērs gida pavadībā uz viesnīcu Praga Hotel Tashkent 4* (jauna un mūsdienīga viesnīca Taškentas centrālajā daļā).

Dzīvošanas cenā ir iekļautas brokastis un WiFi. Brokastis 7.00 – 10.00.
Viesnīcas adrese: 21 Akramkhodjaev, Taškenta 100100, Uzbekistāna. Tel.: +998 71 250 96 80

18. septembris (sestdiena)
Laiks
Aktivitāte
līdz 9.00

Brokastis viesnīcas restorānā un brīvais laiks atpūtai pēc nakts pārlidojuma.

9.00 – 9.45

Grupas satikšanās ar krievu un angļu valodā runājošiem gidiem viesnīcas vestibilā.

Ekskursija pa Taškentu. Eksursijas laikā apmeklēsim Taškentas centrālo daļu un Taškentas vecpilsētu (to Taškentas daļu, kas saglabājusies pēc 1966. gada zemestrīces), Timurīdu muzeju, Ališera Navoi operas un baleta teātra ēku, kuru 1945. gadā uzcēluši japāņu karagūstekņi, memoriālo kompleksu 1966. gada Taškentas zemestrīces upuriem, muzikālās strūklakas un vēl daudz ko citu.

Ekskursijas laikā tās dalībnieki tiks nodrošināti ar austiņām, kurās tiks translēts gida stāstītais.

9.45 – 11:15

Ekskursija gidu pavadībā pa Taškentas lietišķās mākslas muzeju.

11.15 – 13.00

Transfērs uz Čimganas kalnu rezervātu un Čarvak ūdenskrātuvi.

Brauciens ar pacēlāju līdz Beldersaj kalnu kūrortam

13.00 – 14.30

Pusdienas restorānā pie dabas Čimgana kalnos – Činaras restorānā (iekļautas ceļojuma cenā).

Pusdienu ēdienkarte – salāti/uzkodas, zupa, pamatēdiens, viegls deserts, tēja, ūdens.

14.30 – 17.00

Ekskursija (ar apstāšanās un foto pauzēm) gida pavadībā pa Čimgana kalnu rezervāta un Beldersaj kalnu kūrorta skaistākajām vietām.

17.00 – 19.00

Pārbrauciens gidu pavadībā atpakaļ uz Taškentu.

19.00 – 21.00

Vakariņas restorānā Sim Sim (iekļautas ceļojuma cenā). Pusdienu ēdienkarte – salāti un uzkodas, zupa, pamatēdiens, viegls deserts, tēja, ūdens.

21.00 - 21.20

Transfērs uz viesnīcu.

19. septembris (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.00 – 7.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

7.00

Izrakstīšanās no viesnīcas, bagāžas novietošana autobusā.

7.00 –7.15

Transfērs līdz Taškentas centrālajai dzelzceļa stacijai.

8.00 – 10.10

Pārbauciens ar Afrosijab vilcienu (ļoti mūsdienīgs ātrgaitas vilciens, kurš brauc ar ātrumu ap 250 km stundā) no Taškentas līdz Samarkandai.

10.10 – 10.20

Iekārtošanās autobusā.

10.20 – 13.00

Ekskursija pa Samarkandu – pilsētu, kura pazīstama pasaulei jau kopš Maķedonijas Aleksandra laikiem.
Šajā ekskursijas daļā apmeklēsim pasaulslaveno Registānas kompleksu, kas būvēts 15.-17. gs un sastāv no trīs medreses (islāma izglītības iestāde) ēkām – Šedora, Ulugbeka un Tilljakori. Registānas kompleksu dēvē par “Centrālāzijas pērli” un vienu no skaistākajiem vēsturiskajiem laukumiem pasaulē.

12.30 – 14.00

Pusdienas vienā no labākajiem Samarkandas restorāniem – Karimbek (iekļautas ceļojuma cenā).
Pusdienu ēdienkarte – salāti un uzkodas, zupa, pamatēdiens, viegls deserts, tēja, ūdens.

14.00 – 17.00

Ekskursijas pa Samarkandu turpinājums – apmeklēsim pasaulslaveno Gur Emir mauzoleju (14.-15.gs) – vietu, kur apglabāts dižais valdnieks Timurs, kurš pazīstams arī kā Tamerlāns, viņa dēli un mazdēli. Pēc Gur Emir mauzoleja apskates dosimies uz slaveno uzbeku paklāju darbnīcu, apskatīsim dažādus zīda un vilnas paklājus, vērosim paklāju aušanas procesu un varēsim iegādāties suvenīrus.

17.00 – 17.30

Transfērs uz vienu no labākajām Samarkandas viesnīcām Dilimah Hotel 4*.

17.30

Iekārtošanās viesnīcā Dilimah Hotel 4*.
Viesnīcas adrese: 53 Shokhrukh, Samarkanda 140100 Uzbekistāna.
Tālruņa numurs: +998 66 2332475.
Dzīvošanas cenā ir iekļautas brokastis un WiFi, SPA un baseina apmeklējums.

no 18.00

Brīvais laiks atpūtai, peldēm viesnīcas baseinā vai patstāvīgai Samarkandas iepazīšanai. Vakariņas patstāvīgi.

20. septembris (pirmdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 9.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

9.30 – 13.30

Lielā Samarkandas iepazīšanas ekskursija, kuras laikā mēs apmeklēsim:
• UNESCO pasaules nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļauto zīdpapīra darināšanas manufaktūru, kurā varēs iepazīties ar vēsturiski precīzi rekonstruētu zīdpapīra darināšanas tehnoloģiju, kura Vidusāzijā ir zināma jau apm. 1000 gadus.
• Apskatīsim grandiozo Bibihanum mošeju, kura ir viena no lielākajām Centrālāzijā;
• Apmeklēsim Siābas tirgu, lai nogaršotu un iegādātos dažādus uzbeku gardumus.

13.30 – 15.00

Jūs gaida interesants piedzīvojums – pusdienas īstā uzbeku mājā, kur pusdienas gatavos nevis pavārs, bet mājas saimniece (iekļautas ceļojuma cenā).
Pusdienu ēdienkarte – dažādi salāti, uzkodas, zupa, pamatēdiens – manti (uzbeku pelmeņi ar dažādu pildījumu), viegls deserts, tēja, ūdens.

15.30 – 17.30

Lielās Samarkandas ekskursijas turpinājums, kuras laikā mēs apmeklēsim Šahi Zinda (11. – 15. gs.) kompleksu – pārsteidzošu “Mirušo pilsētu”, Samarkandas valdnieku un dižciltīgo nekropoli.

17.30 – 18.00

Transfērs uz viesnīcu.

18.00

Brīvais laiks patstāvīgai Samarkandas iepazīšanai. Vakariņas patstāvīgi.

21. septembris (otrdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 8.50

Brokastis viesnīcas restorānā, izrakstīšanās no viesnīcas un bagāžas novietošana autobusā.

9.00 – 9.15

Transfērs no viesnīcas uz Samarkandas dzelzceļa staciju.

9.50 – 11.19

Pārbauciens ar Afrosijab vilcienu (ļoti mūsdienīgs ātrgaitas vilciens, kurš brauc ar ātrumu ap 200 – 250 km stundā) no Samarkandas līdz Buhārai.
Pārbrauciens tiks veikts ar vilcienu, nevis autobusu, jo Uzbekistānā ir salīdzinoši zemas kvalitātes ceļi un tie visi ir aprīkoti ar braukšanas ātruma kontroles radariem, kas būtiski paildzina brauciena ilgumu.

11.20 – 14.30

Lielās Buhāras ekskursijas sākums, ekskursijas laikā mēs apmeklēsim:
• Poi Khalon ansambli (Buhāras sakrālās dzīves sirdi);
• Slavenā valdnieka un zinātnieka Ulugbeka medrese;
• Magogi Atori mošeju (12. – 16.gs.), Koši medrese ansambli un vēl daudz ko citu.
• Ekskursijas noslēgums pie viesnīcas Hotel Basilic 3*

14.30

Iekārtošanās viesnīcā Hotel Basilic 3* (viesnīca atrodas Buhāras vecpilsētā).
Viesnīcas adrese: 15 Bozor Hoja Street, Bukhara 200118
Nakšņošanas cenā iekļautas brokastis, WiFi.

no 14.30

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām un Buhāras iepazīšanai.
Buhārā ir patiešām izcils dažāda veida suvenīru piedāvājums un patīkami ir tas, ka šos suvenīrus patiešām arī darina paši amatnieki, kuri paši tos arī pārdod.

22. septembris (trešdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 9.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

9.00 – 13.00

Lielā Buhāras ekskursijas turpinājums, kuras laikā mēs apmeklēsim:
“Pilsētu – pilsētā” – Ark citadeli (4. gs. pirms Kristus), Bolo mošeju, Samanīdu dinastijas mauzoleju (9. – 10. gs.) un Čašima Ajub mauzoleju (4. – 19. gs.).

13.00 – 15.00

Pusdienas īstā uzbeku mājā, kur pusdienas gatavos nevis pavārs, bet mājas saimnieks (iekļautas ceļojuma cenā). Pusdienu ēdienkarte – salāti/uzkodas, zupa, pamatēdiens – plovs, viegls deserts, tēja, ūdens.

15.00 – 18.00

Lielās Buhāras ekskursijas turpinājums, kuras laikā mēs apskatīsim:

 • Čo Minor minaretu, UNESCO pasaules kultūras mantojumā iekļauto Čor Bakir nekropoli, jeb “Mirušo pilsētu” (tajā apglabāti Džuibāras šeihu dinastijas piederīgie) un šis komplekss tiek uzskatīts par unikālu.
 • Sitorai Mohi Hosa pili, kas bija Buhāras emīra ārpilsētas rezidence un ir būvēta 19. gs. nogalē. Dzejnieki ir teikuši, ka Sitorai Mohi Hosa pils savā krāšņumā līdzinās “mēnesim un zvaigznēm”.
18.00 – 19.00

Uzbeku folkloras šovs (dziesmas, dejas un tautastērpu demonstrācija) Devon Begi medrese (iekļauts ceļojuma cenā).

no 19.00

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām un Buhāras iepazīšanai.

23. septembris (ceturtdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

Brīvais laiks patstāvīgai Buhāras iepazīšanai, pastaigām pa lieliskajiem mazajiem suvenīru veikaliņiem. Numuriņi jāatbrīvo un bagāža jānovieto viesnīcas bagāžas glabātuvē līdz 12.00.

15.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā, transfērs uz Buhāras dzelzceļa staciju.

16.00 – 20.10

Pārbauciens ar Afrosijab vilcienu (ļoti mūsdienīgs ātrgaitas vilciens, kurš brauc ar ātrumu ap 200 – 250 km stundā) no Buhāras līdz Taškentai.

20.10 – 20.45

Transfērs gida pavadībā uz viesnīcu Praga Hotel Tashkent 4*
Dzīvošanas cenā ir iekļautas brokastis un WiFi. Brokastis 7.00 – 10.00.
Viesnīcas adrese: 21 Akramkhodjaev, Taškenta 100100, Uzbekistāna. Tel.: +998 71 253 00 27.

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām.

24. septembris (piektdiena)
Laiks
Aktivitāte
5.30 – 6.00

Brokastis viesnīcas restorānā, izrakstīšanās no viesnīcas un bagāžas novietošana autobusā.

6.00 – 6.30

Transfērs uz Taškentas lidostu.

6.30

Reģistrācija reisam HY 103 Taškenta – Rīga un bagāžas nodošana.

8.30

Izlidošana uz Rīgu ar Uzbekistan Airways reisu HY 103.

12.00

Plānotais ierašanās laiks Rīgas lidostā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana Taškentā Praga Hotel Tashkent 4* divas naktis. Nakšņošanas cenā iekļautas bufetes veida brokastis un piekļuves bezvadu internetam.
 • Nakšņošana Samarkandā Dilimah Hotel 4* divas naktis. Nakšņošanas cenā iekļautas bufetes veida brokastis un piekļuves bezvadu internetam.
 • Nakšņošana Buhārā Hotel Basilic 3* divas naktis. Nakšņošanas cenā iekļautas bufetes veida brokastis un piekļuves bezvadu internetam.
 • Transfērs ar autobusu no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu.
 • Ieejas biļetes visos ekskursiju objektos, kas minēti ceļojuma programmā.
 • Pusdienas restorānā Taškentā.
 • Ekskursija pa Taškentu serificēta un profesionāla, krieviski un angliski runājoša gida vadībā.
 • Vilciena biļetes uz ātrvilcienu braucieniem Taškena – Samarkanda, Samarkanda – Buhāra, Buhāra – Taškenta.
 • Ekskursija pa Samarkandu profesionāla un sertificēta, krieviski un angliski runājoša gida vadībā.
 • Pusdienas vienā no labākajiem Samarkandas restorāniem.
 • Ekskursija pa Buhāru sertificēta un profesionāla, krieviski un angliski runājoša gida vadībā.
 • Pusdienas uzbeku mājā pie īstas uzbeku saimnieces.
 • Pusdienas uzbeku mājās, lai mielotos ar īstu uzbeku plovu.
 • Uzbeku folkloras šova apmeklējums.
 • Ekskursija gida vadībā pa Čimgana kalnu rezervātu un Beldersaj kalnu kūrortu.
 • Komfortabls autobuss visa ceļojuma laikā, dodoties ekskursijās.
 • Grupas vadītājs no Rīgas.
 • Dzeramais ūdens autobusā.

Papildu izmaksas

 • Aviobiļete Rīga – Taškenta, Taškenta – Rīga 405 €.
 • Ceļojuma apdrošināšana, Sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu 20 € – 40 € (atkarībā no ceļotāja vecuma).