Izpārdots!

Senais Zīda ceļš un Navruz (Pavasara svētki) Uzbekistānā

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 1733€ – vienvietīgā numurā
 • 1503€ – divvietīgā numurā

Ceļojums ir pārdots, ir iespēja pieteikties gaidītājos, ja kādam no esošajiem ceļotājiem mainās plāni.

Agrs pavasaris ir viens no labākajiem laikiem, kad viesoties Uzbekistānā, jo karstums vēl nav kļuvis pārāk svelmīgs un daba jau ir krāšņā plaukumā. Kā arī Uzbekistānu vērts apmeklēt tieši pavasara laikā, kad tā svin Pavasara svētkus jeb Navruz. Svētki simbolizē jauna gada sākumu un šo svētku laikā ir svarīgi viens otram piedot un paveikt labus darbus, lai katra mājā ielaistu gaismu.

 

Nedēļas laikā iepazīsit un izbaudīsit vēsturiski nozīmīgākās, krāšņākās un interesantākās vietas Taškentā, Buhārā un Samarkandā. Jūs gaida tūkstošiem gadu senas vietas un ēkas. Piemēram, Taškentai, kas ir viena no senākajām Centrālāzijas pilsētām, šogad aprit 2214 gadu. Samarkanda un Buhāra ir vēl senākas. Gadsimtiem ilgi cauri Uzbekistānai vijās Zīda ceļš, sev līdzi atnesot dažādu tautu tradīcijas, zināšanas un bagātības, kas joprojām saskatāmas un sajūtamas vēsturisko medresu sienu rotājumos un interjeros. 

Veidojot ceļojuma programmu, mēs vēlējāmies, lai jūs ne tikai ieraudzītu, bet patiešām sajustu Uzbekistānas vienreizīgumu! Varēsit ieraudzīt pasaulslavenus un simtiem gadu vecus vēstures pieminekļus. Piemēram, majestātisko Registānas kompleksu Samarkandā, kas būvēts 15. – 17. gs un sastāv no trīs medreses (islāma izglītības iestāde) ēkām –  Šedora, Ulugbeka un Tilljakori. Registānas kompleksu dēvē par “Centrālāzijas pērli” un vienu no skaistākajiem vēsturiskajiem laukumiem pasaulē.

Jūs gaida arī viesmīlīgs piedzīvojums pusdienas īstā uzbeku mājā, kur maltīti gatavos nevis pavārs, bet uzbeku saimniece. Baudīsim īstus mājas manti (uzbeku pelmeņi), plovu un tradicionālās uzkodas.

Iepazīsit, kā tiek darināti dažādi uzbeku rokdarbi. Piedalīsities slaveno zīda paklāju darināšanas procesā, un varēsit aprunāties ar paklāju audējām, kas ar savām rokām no zīda diegiem uzbur brīnišķīgus rakstus, pavadot pie paklāja vairākus mēnešus. 

Varēsit vērot, kā pēc gadu tūkstošiem senām metodēm tiek darināts zīdpapīrs, nogaršosit saules pielijušus augļus un varēsit kaulēties, pērkot garšvielas eksotiskajā Siābas tirgū Samarkandā. Baudīsit bagātīgās uzbeku pusdienas dažādos Taškentas, Samarkandas un Buhāras restorānos.

Uzbekiem patīk krāsas, garšas, svētki un viesmīlība! Uzbekistānā varēsit piedzīvot to autentisko Austrumu viesmīlību, kas citur jau zudusi.

Ņemot vērā ceļojumu gala mērķos noteiktās COVID 19 epidemioloģiskās prasības, dalību grupā apstiprinām tikai personām ar derīgu COVID 19 digitālo sertifikātu.

No 1. jūlija Eiropas savienībā darbojas Covid digitālais sertifikāts, kas būtiski atvieglos vakcinēto cilvēku starpvalstu pārvietošanos, neievērojot nedz karantīnu ceļojuma gala mērķī, nedz atgriežoties Latvijā. ES ieviesto zaļo sertifikātu atzinušas arī citas valstis. Līdz ar to var teikt, ka ceļošana atkal kļuvusi iespējama un ērta. Vienlaikus turpinām aktīvi sekot līdzi epidemioloģiskajai situācijai galamērķos un Latvijā. Augstas saslimstības situācijā pieļaujam, ka plānoto ceļojumu var nākties atcelt vai pārcelt uz vēlāku laiku. Tādā gadījumā iemaksātā rezervācijas maksa tiks atdota pilnībā. Toties individuālos covid-19 saslimšanas riskus iespējams segt ar ceļojumu apdrošināšanu.

Rakstā izmantotas bildes no personīgā arhīva.

18. marts (piektdiena)
Laiks
Aktivitāte
13.00

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas “Rīga” izlidošanas zālē pie Uzbekistan Airways” pasažieru reģistrācijas stendiem, lai veiktu grupas dalībnieku un bagāžas reģistrācija reisiem Rīga  – Taškenta.

Grupas vadītāja – Solvita Lapiņa (tel. 29129484) sagaidīs grupas dalībniekus ar Ir Kultūras ceļojumi zīmi un būs kopā ar grupu visu ceļojuma laiku. Aviobiļetes cenā iekļauta gan nododamā bagāža (līdz 23 kg), gan rokas bagāža (līdz 8 kg). Ja vēlaties, Jūs varat katrs ņemt līdzi abus čemodānus!

Katrs no grupas dalībniekiem lidostā saņems aploksni, kurā būs:

 • ceļojuma apdrošināšana;
 • brauciena programma;
 • noderīga informācija par Uzbekistānu.
15.00

Grupas izlidošana uz Taškentu ar Uzbekistan Airways reisu HY104.

22.00

Grupas ielidošana Taškentas starptautiskajā lidostā. Pareizs laiks Uzbekistānā ir +2 stundas attiecībā pret laiku Latvijā.

22.45

Tikšanās ar gidu pasažieru sagaidīšanas zālē.

22.45 – 23.15

Transfērs gida pavadībā uz viesnīcu Hampton by Hilton Tashkent 4* (jauna un komfortabla viesnīca pašā Taškentas centrā).  

https://www.hilton.com/en/hotels/tastuhx-hampton-tashkent/ 

Viesnīcas adrese: 17 Istiqbol, Taškenta 100047, Uzbekistāna.  Tel.: +998 71 205 22 00; 

Dzīvošanas cenā ir iekļautas brokastis un WiFi. Brokastis 7.00 – 10.00.

19. marts (sestdiena)
Laiks
Aktivitāte
līdz 09.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

09.30 – 11.30

Grupas satikšanās ar krievu un angļu valodā runājošiem gidiem viesnīcas vestibilā. 

Ekskursija pa Taškentu un naudas maiņa. 

Eksursijas laikā apmeklēsim Taškentas centrālo daļu un Taškentas vecpilsētu (to Taškentas daļu, kas saglabājusies pēc 1966. gada zemestrīces), Timurīdu muzeju, Ališera Navoi operas un baleta teātra ēku, kuru 1945. gadā uzcēluši japāņu karagūstekņi, memoriālo kompleksu 1966. gada Taškentas zemestrīces upuriem, muzikālās strūklakas un vēl daudz ko citu.

Ekskursijas laikā tās dalībnieki tiks nodrošināti ar austiņām, kurās tiks translēts gida stāstītais.

11.30 – 13:00

Ekskursija gidu pavadībā pa Taškentas lietišķās mākslas muzeju.

13.15 – 14.45

Pusdienas restorānā Sim Sim (iekļautas ceļojuma cenā). 

Pusdienu ēdienkarte – salāti un uzkodas, zupa, pamatēdiens, viegls deserts, tēja, ūdens.

14.45 – 15.15

Transfērs uz viesnīcu.

Brīvais laiks patstāvīgai Taškentas iepazīšanai vai, par papildu samaksu Ališera Navoi Taškentas valsts operas un baleta teātra izrādes apmeklējums. Repertuārs marta mēnesim būs zināms janvāra beigās. 

Ja 19. martā nenotiks neviena interesanta operas vai baleta izrāde, no 14.45 līdz 18.00 tiks turpināta ekskursija pa Taškentu.

Vakariņas patstāvīgi.

20. marts (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.00 - 06.30

Brokastis viesnīcas restorānā

06.30

Izrakstīšanās no viesnīcas, bagāžas novietošana autobusā.

06.30 – 06.45

Transfērs līdz Taškentas centrālajai dzelzceļa stacijai.

7.30 – 11.20

Pārbrauciens ar Afrosijab vilcienu (ļoti mūsdienīgs ātrgaitas vilciens, kurš brauc ar ātrumu ap 250 km stundā) no Taškentas līdz Buhārai.

11.20 – 11.50

Transfērs ar autobusu no Buhāras dzelzceļa stacijas līdz restorānam “Old Buhara”.

12.00 – 13.45

Pusdienas vienā no labākajiem Buhāras restorāniem – Old Buhara (iekļautas ceļojuma cenā). 

Pusdienu ēdienkarte – salāti un uzkodas, zupa, pamatēdiens, viegls deserts, tēja, ūdens.

14.00 – 17.00

Lielās Buhāras ekskursijas 1. daļa, kuras laikā mēs apmeklēsim: 

“Pilsētu – pilsētā” – Ark citadeli (4. gs. pirms Kristus), Bolo mošeju, Samanīdu dinastijas mauzoleju (9. – 10. gs.) un Čašima Ajub mauzoleju (4. – 19. gs.).

17.00

Iekārtošanās viesnīcā Fatima Hotel 3* (viesnīca atrodas Buhāras vecpilsētā). https://www.booking.com/hotel/uz/fatima.en-gb.html 

Viesnīcas adrese: Baydukova Street, 3, Bukhara 200118

Nakšņošanas cenā iekļautas brokastis, WiFi.

no 17.00

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām un Buhāras iepazīšanai. 

Buhārā ir patiešām izcils dažāda veida suvenīru piedāvājums un patīkami ir tas, ka šos suvenīrus patiešām arī darina paši amatnieki, kuri paši tos arī pārdod.

Vakariņas patstāvīgi.

21. marts (pirmdiena)

Navruz svētku svinēšana Buhārā

7.00 – 9.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

09.30 – 13.00

Lielās Buhāras ekskursijas turpinājums, kuras laikā mēs apskatīsim:

 • Čo Minor minaretu, UNESCO pasaules kultūras mantojumā iekļauto Čor Bakir nekropoli, jeb “Mirušo pilsētu” (tajā apglabāti Džuibāras šeihu dinastijas piederīgie) un šis komplekss tiek uzskatīts par unikālu. 
 • Sitorai Mohi Hosa pili, kas bija Buhāras emīra ārpilsētas rezidence un ir būvēta 19. gs. nogalē. Dzejnieki ir teikuši, ka Sitorai Mohi Hosa pils savā krāšņumā līdzinās “mēnesim un zvaigznēm”.
13.00 – 15.00

Pusdienas īstā uzbeku mājā, kur pusdienas gatavos nevis pavārs, bet mājas saimnieks (iekļautas ceļojuma cenā). Pusdienu ēdienkarte – salāti/uzkodas, zupa, pamatēdiens – plovs, viegls deserts, tēja, ūdens. Navruza svinēšana un īpašā ēdiena Sumaljak degustācija.

15.00 – 18.00

Navruz jeb Pavasara svētku svinēšana Buhāras vecpilsētā un svētkiem veltīto pasākumu apmeklējums.

18.00 – 19.00

Uzbeku folkloras šovs (dziesmas, dejas un tautastērpu demonstrācija) Devon Begi medrese (iekļauts ceļojuma cenā).

no 19.00

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām un Buhāras iepazīšanai.

22. marts (otrdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā. Izrakstīšanās no viesnīcas un mantu novietošana viesnīcas bagāžas glabātuvē līdz 12.00.

13.30

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu, bagāžas novietošana autobusā.

13.30 – 15.30

Buhāras ekskursijas turpinājums, kura laikā apmeklēsim: Poi Khalon ansambli (Buhāras sakrālās dzīves sirdi); Slavenā valdnieka un zinātnieka Ulugbeka medrese un Magogi Atori mošeju (12. – 16.gs.)

15.50 – 17.20

Pārbauciens ar Afrosijab vilcienu (ļoti mūsdienīgs ātrgaitas vilciens, kurš brauc ar ātrumu ap 200 – 250 km stundā) no Buhāras līdz Samarkandai.

17.30 – 18.00

Transfērs uz vienu no labākajām Samarkandas viesnīcām Dilimah Hotel 4*.

18.00

Iekārtošanās viesnīcā Dilimah Hotel 4* 

http://dilimahhotel.com/en/

Viesnīcas adrese: 53 Shokhrukh, Samarkanda 140100 Uzbekistāna.

Tālruņa numurs: +998 66 2332475.

Dzīvošanas cenā ir iekļautas brokastis un WiFi, SPA un baseina apmeklējums.

no 18.00

Brīvais laiks atpūtai, peldēm viesnīcas baseinā vai patstāvīgai Samarkandas iepazīšanai.

Vakariņas patstāvīgi.

23. marts (trešdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 9.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

09.30 – 12.30

Ekskursija pa Samarkandu – pilsētu, kura pazīstama pasaulei jau kopš Maķedonijas Aleksandra laikiem. 

Šajā ekskursijas daļā apmeklēsim pasaulslaveno Registānas kompleksu, kas būvēts 15.-17.gs un sastāv no trīs medreses (islāma izglītības iestāde) ēkām –  Šedora, Ulugbeka un Tilljakori. Registānas kompleksu dēvē par “Centrālāzijas pērli” un vienu no skaistākajiem vēsturiskajiem laukumiem pasaulē.

12.30 – 14.30

Jūs gaida interesants piedzīvojums – pusdienas īstā uzbeku mājā, kur pusdienas gatavos nevis pavārs, bet mājas saimniece, (iekļautas ceļojuma cenā). 

Pusdienu ēdienkarte – dažādi salāti, uzkodas, zupa, pamatēdiens – manti (uzbeku pelmeņi ar dažādu pildījumu), viegls deserts, tēja, ūdens.

15.00 – 18.00

Ekskursijas pa Samarkandu turpinājums – apmeklēsim pasaulslaveno Gur Emir mauzoleju (14.-15.gs) – vietu, kur apglabāts dižais valdnieks Timurs, kurš pazīstams arī kā Tamerlāns, viņa dēli un mazdēli. 

Pēc Gur Emir mauzoleja apskates dosimies uz:

 • UNESCO pasaules nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļauto zīdpapīra darināšanas manufaktūru, kurā varēs iepazīties ar vēsturiski precīzi rekonstruētu zīdpapīra darināšanas tehnoloģiju, kura Vidusāzijā ir zināma jau apm. 1000 gadus.
 • uzbeku paklāju darbnīcu, apskatīsim dažādus zīda un vilnas paklājus, vērosim paklāju aušanas procesu un varēsim iegādāties suvenīrus.
18.00 – 18.30

Transfērs uz viesnīcu.

18.30

Brīvais laiks patstāvīgai Samarkandas iepazīšanai. Vakariņas patstāvīgi.

24. marts (ceturtdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 09.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

09.00

PCR testa nodošana viesnīcas lobijā (ja līdz tam nebūs atceltas PCR testu prasības).

10.00

Izrakstīšanās no viesnīcas, grupas satikšanās ar gidu, bagāžas novietošana autobusā.

10.00 – 13.00

Samarkandas iepazīšanas ekskursijas turpinājums:

 • Apskatīsim grandiozo Bibihanum mošeju, kura ir viena no lielākajām Centrālāzijā;
 • Apmeklēsim Siābas tirgu, lai nogaršotu un iegādātos dažādus uzbeku gardumus.
13.00 – 14.45

Pusdienas restorānā Samarkand (iekļautas ceļojuma cenā). 

Pusdienu ēdienkarte – salāti un uzkodas, zupa, pamatēdiens, viegls deserts, tēja, ūdens.

15.00 – 16.30

ielās Samarkandas ekskursijas turpinājums, kuras laikā mēs apmeklēsim Šahi Zinda (11. – 15. gs.) kompleksu – pārsteidzošu “Mirušo pilsētu”, Samarkandas valdnieku un dižciltīgo nekropoli.

17.00 – 19.10

Pārbauciens ar Afrosijab vilcienu no Samarkandas līdz Taškentai.

19.10 – 19.30

Transfērs gida pavadībā uz viesnīcu Hampton by Hilton Tashkent 4* (jauna un komfortabla viesnīcā pašā Taškentas centrā).  

https://www.hilton.com/en/hotels/tastuhx-hampton-tashkent/ 

Viesnīcas adrese: 17 Istiqbol, Taškenta 100047, Uzbekistāna.  Tel.: +998 71 205 22 00

Dzīvošanas cenā ir iekļautas brokastis un WiFi. Brokastis 7.00 – 10.00.

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām.

25. marts (piektdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.00 – 7.00

Brokastis viesnīcas restorānā, izrakstīšanās no viesnīcas un bagāžas novietošana autobusā.

7.00 – 7.30

Transfērs uz Taškentas lidostu.

07.30

Reģistrācija reisam HY 103 Taškenta – Rīga un bagāžas nodošana.

09.30

Izlidošana uz Rīgu ar Uzbekistan Airways reisu HY 103.

12.00

Plānotais ierašanās laiks Rīgas lidostā.

Cenā iekļauts

 • Aviobiļete Uzbekistan Airlines reisā Rīga – Taškenta un Taškenta – Rīga ar iekļautu nododamo bagāžu līdz 23kg, rokas bagāžu līdz 8 kg un ēdināšanu lidojuma laikā.
 • Dzelzceļa biļetes Afrosijab ātrvilciena reisos Taškenta – Buhāra, Buhāra – Samarkanda un Samarkanda – Taškenta saskaņā ar ceļojuma programmu
 • 3 naktis Hampton by Hilton Tashkent 4*, “bufetes” tipa brokastis viesnīcas restorānā, bezvada internets
 • 2 naktis Hotel Fatima Boutique 3*, “bufetes” tipa brokastis viesnīcas restorānā, bezvada internets
 • 2 naktis Hotel DiliMah Premium Luxury 4* Superior, “bufetes” tipa brokastis viesnīcas restorānā, iekštelpu un āra baseina apmeklējums, saunas apmeklējums, bezvada internets
 • Transfērs ar autobusu no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu.
 • Grupas ekskursijas saskaņā ar ceļojuma aprakstu
 • Ieejas biļetes visos ekskursiju objektos, kas minēti ceļojuma programmā
 • Grupas vadītāja pakalpojumi visā ceļojuma laikā, grupas vadītāja saziņas valoda
 • Pusdienas restorānā Taškentā
 • Grupas transfēri ar komfortablu tūristu klases autobusu, kurš aprīkots ar gaisa kondicionieri, pasažieru individuālajām drošības jostām un audiosistēmu.
 • Ekskursija pa Samarkandu profesionāla un sertificēta, krieviski un angliski runājoša gida vadībā.
 • Pusdienas vienā no labākajiem Buhāras restorāniem – Old Buhara
 • Pusdienas uzbeku mājā pie īstas uzbeku saimnieces.
 • Pusdienas restorānā Samarkand (iekļautas ceļojuma cenā)

Papildu izmaksas

 • Ceļojuma apdrošināšana, Sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu 20 € – 90 € (atkarībā no ceļotāja vecuma)
 • Izrāde A. Navoi Taškentas operas un baleta teātrī (izrāde un biļetes cena tiks izziņotas vēlāk)