Izpārdots!

Mediči leģendas Florencē

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 674€ – vienvietīgā numurā
 • 565€ – divvietīgā numurā

Ceļojums ir pārdots, ir iespēja pieteikties gaidītājos, ja kādam no esošajiem ceļotājiem mainās plāni.

Aicinām uz Florenci — pasaules mākslas un kultūras metropoli, kas renesanses laikos kalpoja par «skatuvi» kaislību un attiecību drāmām, kuru priekšā mūsdienu TV realitātes šovi vienkārši nobāl.

Leģendas par Mediči dzimtas spožumu un postu saglabājušās cauri gadsimtiem, tās iedvesmojušas radīt desmitiem grāmatu un filmu. Taču kā ir bijis patiesībā? Ir Kultūras ceļojums uz Pizu un Florenci ļaus ieraudzīt un iepazīt vietas, kurās risinājušies Mediči dzimtas «drāmas» notikumi. Jūs uzzināsit, kā radās biroja telpas, kuras vēlāk pārtapa par vienu no pasaules slavenākajām gleznu galerijām, kuras dāmas pastaigu ērtībām tika radīta vienu kilometru gara būve, kāpēc florencieši ar viltu ieguva pasaulslavenu aizgājēju ķermeņus un tos apglabāja tieši Florencē.

Apmeklēsim Florences Domu un Svētās Sirds baziliku, kurā mūža mājas raduši Mikelandželo, Galileo Galilejs un citas ievērojamas personības. Dosimies ekskursijā Lieliskā, praktiskā Florence pa vietām, ar kurām šī pilsēta kļuvusi slavena gadsimtu gaitā. Apmeklēsim Mediči dzimtas mouzoleju, Palazo Pitti un Baboli dārzus, vienu no skaistākajām Florences pilīm. Un kas gan būtu ceļojums uz Itāliju bez itāļu virtuves baudīšanas! Tāpēc dosimies uz Lorenco tirgu, kur gida vadībā atklāsim Florences virtuves noslēpumus un nogaršosim tirgus labumus.

Ceļā uz Florenci iegriezīsimies arī Pizā, lai, klausoties mākslas vēsturnieces stātos, uzzinātu par Pizas torņa kompleksa celtniecību un mākslas vērtībām, ko tas slēpj.

Jūs dzirdēsit daudz aizraujošu stāstu par Toskānas pērles Florences spožumu un postu, par unikālo P lieliska latviešu gida, mākslas vēsturnieka pavadībā. Varēsit izbaudīt komfortablu 4* viesnīcu piecu minūšu gājiena attālumā no Florences vecpilsētas. Būs iespēja apmeklēt pasaulslavenā diriģenta Zubina Metas diriģēto Džuzepes Verdi operu Rigoleto Florences operā, kā arī staigāt pa skaisto pilsētu un izjust tās šarmu, kuras neatņemama daļa ir ādas darinājumu veikali ar skaistām somiņām un somām. Un vēl daudz kā cita četrās saules pielietās dienās Florencē!

Ņemot vērā ceļojumu gala mērķos noteiktās COVID 19 epidemioloģiskās prasības, dalību grupā apstiprinām tikai personām ar derīgu COVID 19 digitālo sertifikātu.

No 1. jūlija Eiropas savienībā darbojas Covid digitālais sertifikāts, kas būtiski atvieglos vakcinēto cilvēku starpvalstu pārvietošanos, neievērojot nedz karantīnu ceļojuma gala mērķī, nedz atgriežoties Latvijā. ES ieviesto zaļo sertifikātu atzinušas arī citas valstis. Līdz ar to var teikt, ka ceļošana atkal kļuvusi iespējama un ērta. Vienlaikus turpinām aktīvi sekot līdzi epidemioloģiskajai situācijai galamērķos un Latvijā. Augstas saslimstības situācijā pieļaujam, ka plānoto ceļojumu var nākties atcelt vai pārcelt uz vēlāku laiku. Tādā gadījumā iemaksātā rezervācijas maksa tiks atdota pilnībā. Toties individuālos covid-19 saslimšanas riskus iespējams segt ar ceļojumu apdrošināšanu.

Rakstā izmantotas bildes no personīgā arhīva Pexels.comPixabay.com.

22. oktobris (piektdiena)
Laiks
Aktivitāte
5.45

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas Rīga izlidošanas zālē pie Informācijas stenda. Grupas vadītāja – Gundega Grīnberga (tālr.: 29448447) sagaidīs grupas dalībniekus ar Ir Kultūras ceļojumi zīmi un būs kopā ar grupu visu ceļojuma laiku.

Nododamās bagāžas reģistrācija reisam BT647 Rīga – Galileo Galilei Pizas lidosta. Nododamā bagāža līdz 20 kg un rokas bagāža līdz 8 kg ir iekļautas aviobiļetes cenā.

Katrs grupas dalībnieks lidostā saņems aploksni, kurā būs:

 • ceļojuma apdrošināšana;
 • iekāpšanas kartes abiem lidojumiem (pirms izlidošanas no Rīgas tiks noformētas iekāpšanas kartes gan lidojumam Rīga – Piza, gan Piza – Rīga);
 • ceļojuma programma;
 • informatīvs materiāls ar ieteikumiem, par vietām, kuras būtu interesanti apmeklēt ceļojuma brīvajā laikā.
7.30

Izlidošana uz Galileo Galilei Pizas starptautisko lidostu ar AirBaltic reisu BT647.

9.20

Ielidošana Galileo Galilei Pizas starptautiskajā lidostā, bagāžas saņemšana (laika starpība Rīgai ar Pizu: -1 stunda).

Satikšanās ar latviešu valodā runājošu, licencētu un ļoti zinošu gidi, kura vadīs ekskursijas grupai visa ceļojuma laikā.

Lai nodrošinātu maksimālu klausīšanās komfortu, visu ekskursiju laikā grupas dalībnieki tiks nodrošināti ar t.s. tour guide system, kad gids runā mikrofonā un informācija tiek translēta grupas dalībniekiem “austiņās”.

9.45 – 10.10

Ceļojuma sākums, pārbrauciens gida pavadībā no Pizas lidostas līdz Pizai.

10.10 – 12.30

Ekskursija pa Pizu ar Pizas torņa kompleksa apmeklējumu.
Viduslaikos vairākus gadsimtus Pizas spēcīgā jūras flote nodrošināja pilsētas kundzību Vidusjūras rietumu daļā. Tirdzniecības saiknes ar Spāniju un Ziemeļāfriku 12. gadsimtā atnesa lielas bagātības, par ko vēl joprojām liecina greznās celtnes – īpaši Pizas katedrāle, baptistērijs un slīpais zvanu tornis. Diemžēl jau no 13. gadsimta beigām sākās pilsētas panīkums, kuru sekmēja Pizas neveiksmīgā cīņa ar Dženovu un Florenci. Visvairāk Piza cieta 1944. gadā, kad pilsēta kļuva par bombardēšanas upuri.

12.30 – 14.00

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām kādā no kafejnīcām pie Pizas torņa kompleksa.

14.00 – 15.30

Ekskursijas turpinājums, pārbrauciens gida pavadībā uz Florenci.

Iekārtošanās viesnīcā Grand Hotel Mediterraneo Firenze 4*
Vienīcas adrese: Lungarno del Tempio 44, 50121 Florence. +39 055 660241

Brīvais laiks patstāvīgai Florences iepazīšanai.

19.00

Grupas (tiem, kas vēlēsies) satikšanās viesnīcas vestibilā, lai dotos uz Teatro del Maggio Musicale Fiorentino jeb Florences operu un baudītu izcili zvaigžņotu operas mākslinieku sastāvu pasaulslavenā diriģenta Zubina Metas vadībā Dž. Verdi operā “Rigoleto”.

20.00 – 23.00

Dž. Verdi operas “Rigoleto” apmeklējums.

23.30

Transfērs uz viesnīcu Grand Hotel Mediterraneo Firenze.

23. oktobris (sestdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.30 – 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

10.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā, lai dotos kājāmgājēju ekskursijā “Florences un Mediči – izcilas personības, vara, intrigas māksla un kaislības” latviešu valodā runājoša gida pavadībā.

10.00 – 13.00

Ekskursijas pirmā daļa, kuras laikā apskatīsim Florences vecpilsētas skaistākās un vēsturiski interesantākās vietas, kā arī: Cattedrale di Santa Maria del Fiore jeb Florences Domu, kura ir Florences slavenākais simbols. Atbilstoši renesanses laikmeta florenciešu godkārei šis dievnams ir ceturtā lielākā Eiropas baznīca un visaugstākā celtne Florencē. Katedrāle ir īsta mākslas bagātību krātuve. Īpaši izcilas ir Lorenzo Giberti veidotās Baptistērija austrumu durvis, kuras Mikelandželo nodēvēja par Paradīzes vārtiem.

Basilica di Santra Croce (Svētās sirds baziliku) jeb “Itālijas dižgaru panteonu”.

13.00 – 15.30

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām kādā no Florences vecpilsētas krodziņiem.

15.30 – 18.30

Ekskursijas turpinājums: “Lieliskā, prakstiskā Florence” – iepazīsim dažas no praktiskām lietām, ar kurām Florence ir kļuvusi slavena visā pasaulē. Šodien:
• Francijas karalienes Katrīnas de Mediči smaržas senajā domenikāņu aptiekā Santa Maria Novella;
• Florences slavenākā ādmiņu darbnīca, kurā top izcili ādas izstrādājumi;
• no dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem veidoto Florences mozaīku darbnīca.

no 18.30

Brīvais laiks atpūtai, Florences iepazīšanai un patstāvīgām vakariņām.

24. oktobris (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.30 – 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

10.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā, lai dotos ekskursijā un turpinātu iepazīt Florenci un Mediči dzimtas “spožumu un postu”.

10.00 – 12.30

Ekskursijas pirmā daļa, kuras laikā apmeklēsim:
Basilica di San Lorenzo jeb Mediči dzimtas mauzoleju un uzzināsim, kādēļ šajā mauzolejā nav atrodamas “Florences zvaigznes” jeb savā laikā ļoti slavenas Mediči dzimtas sievietes kapavieta;
Iepazīsim Toskānas un Florences virtuves noslēpumus un nogaršosim san Lorenco tirgus labumus.

12.30 – 14.00

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām.

14.00 – 17.00

Ekskursija gida pavadībā pa vienu no Florences lielākajām pērlēm: pasaulslaveno Palazzo Pitti un Boboli dārziem (Boboli dārzus katrs varēs apmeklēt individuāli). Šī nudien ir vieta, kuru ir jāredz!

no 17.30

Brīvais laiks atpūtai, Florences iepazīšanai un patstāvīgām vakariņām.

25. oktobris (pirmdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.30 – 7.00

Izrakstīšanās no viesnīcas, brokastis viesnīcas restorānā.

7.00 – 8.30

Bagāžas novietošana autobusā, transfērs no viesnīcas līdz Pizas Galileo Galilei starptautiskajai lidostai.

8.30

Reģistrēšanās lidojumam un bagāžas nodošana reisam uz Rīgu, reiss BT 648.

10.05

Izlidošana uz Rīgu ar reisu BT 648.

13.55

Plānotais ielidošanas laiks Rīgā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana viesnīcā Grand Hotel Mediterraneo Firenze 4* 3 naktis, iekļautas bufetes veida brokastis un bezvadu interneta izmantošana.
 • Transfērs ar komfortablu autobusu no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu.
 • Ieejas biļete Pizas torņa kompleksā.
 • Ekskursija pa Pizas torņa kompleksu mākslas vēsturnieces, latviešu gides vadībā.
 • Ekskursija pa Florenci mākslas vēsturnieces, latviešu gides vadībā.
 • Ieejas biļete Santa Croce baznīcā un ekskursija pa to gida vadībā.
 • Ekskursija “Praktiskā Florence” latviešu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ieejas biļete San Lorenzo kapellā.
 • Ekskursija uz Palazzo Pitti un Boboli dārziem latviešu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ekskursija uz Lorenco tirgu.
 • Grupas vadītājs no Rīgas visu ceļojuma laiku.

 

Papildu izmaksas

 • Avio biļete Rīga – Piza, Piza – Rīga 227 €.
 • Ceļojuma apdrošināšana, Sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu 10 € – 20 € (atkarībā no ceļotāja vecuma).
 • Biļete uz Dž. Verdi operas “Rigoleto” uzvedumu Florences operā, cena 65 € – 165 € (+ papildus 15 € no cilvēka par transfēru no viesnīcas uz operu un no operas uz viesnīcu).