Barselona – krāšņais Spānijas zieds

Grupas vadītājs/i

Grupas lielums

Cena vienai personai

 • 1004€ – vienvietīgā numurā
 • 754€ – divvietīgā numurā

Krāšņā, bagātā, mākslinieciskā un brīvdomīgā Barselona, Katalonijas reģiona galvaspilsēta un otrā lielākā Spānijas pilsēta. Barselona visā pasaulē ir pazīstama kā mākslas, dizaina un izcilas arhitektūras pilsēta, reizē arī viens no lielākajiem Spānijas industriālajiem centriem.

Barselona ir pilsēta, kura apzinās savu vērtību, un brīvdomības gars tajā burtiski jūtams gaisā. Ne velti šī pilsēta ir dāvājusi pasaulei tik daudzus izcilus ģēnijus: Antonio Gaudi, Huanu Miro, Pablo Pikaso un daudzus izcilus laikmetīgās mākslas māksliniekus.

Barselona ir pilsēta, kura prot pārsteigt ar savu daudzveidību un stilu. Katru, kurš nokļūst Barselonā, šī pilsēta aizrauj un iedvesmo. Aizrauj ar mazu ieliņu labirintiem Barri Gotic jeb Gotiskajā kvartālā (Barselonas vecpilsētā), pārsteidz ar izcili skaistajām Antonio Gaudi un citu slavenu Barselonas arhitektu veidotajām ēkām uz Passeig de Gracia, veldzē ar vēsu, milzīgās glāzēs ielietu sangriju un šarmantiem tapu restorāniņiem.

Ir Kultūras ceļojums uz Barselonu ļaus jums iepazīt ne tikai Barselonas un skaistās Žironas vēsturi un arhitektūru, bet arī ielūkoties trīs izcilu un arī ļoti atšķirīgu Spānijas ģēniju dzīvē, filozofijā un daiļradē. Antonio Gaudi, Salvadors Dalī un Huans Miro – cilvēki leģendas, kuriem ir liela nozīme pasaules kultūras vēsturē. Zinoša gida pavadībā, klausoties viņa stāstos, varēsiet interesanti iepazīt šo izcilo mākslinieku dzīvi un daiļradi.  Esot Spānijā, ir jāredz flamenko, kaislīgs, smeldzīgs izdejots stāsts. To piedzīvosim Spānijas krāšņākajā koncertzālē – lieliskajā Palau de la Musica Catalana.

Daudzi, kas pabijuši šajā neparastajā pilsētā, uzskata, ka tā ir viena no skaistākajām pilsētām pasaulē. Veidojot Ir Kultūras ceļojuma uz Barselonu programmu, mēs speciāli izvēlējāmies viesnīcu ar lielisku atrašanās vietu pašā pilsētas centrā, 10 minūšu gājienā no vecpilsētas, ar baseinu uz jumta. Jūs pilnīgi noteikti esat pelnījuši ne tikai daudz brīnišķīgu iespaidu un zināšanu, bet arī izcilu atpūtu.

Ir Kultūras ceļojums uz Barselonu būs kā krāšņs zieds siltā vasaras naktī.

 

12. septembris (svētdiena)
Laiks
Aktivitāte
6.00

Grupas dalībnieku tikšanās lidostas “Rīga” izlidošanas zāles labajā pusē pie Informācijas stenda un nododamās bagāžas reģistrācija reisam BT 681 Rīga – Barselona.

Grupas vadītāja – Solvita Lapiņa (tel. +371 29 129 484) ar Ir Kultūras ceļojumi zīmi, sagaidīs grupas dalībniekus pie lidostas informācijas stenda. Aviobiļetes cenā iekļauta nododamā bagāža (līdz 20 kg) un rokas bagāža (līdz 8 kg).

Katrs no grupas dalībniekiem lidostā saņems aploksni, kurā būs:

 • ceļojuma apdrošināšana;
 • brauciena programma;
 • noderīga informācija ar ieteikumiem, ko apskatīt brīvajā laikā.
7.30

Izlidošana uz Barselonu ar AirBaltic reisu BT681.

10.10

Ielidošana Barselonas (El Prat) starptautiskajā lidostā, bagāžas saņemšana.

Tikšanās ar gidu (licencēta angļu, krievu, spāņu un katalāņu valodā runājoša gide) lidostas ielidošanas zālē, iekārtošanās autobusā.

11.00 – 12.00

Ekskursijas sākums – transfērs no lidostas un pirmā iepazīšanās ar Barselonu (ekskursija ar autobusu un apstāšanās pauzēm pie interesantākajiem apskates objektiem).

12.00 – 14.00

Brīvais laiks pusdienām.

14.00 – 16.00

Barselonas iepazīšanas ekskursijas turpinājums (ar autobusu un kājām).

16.00

Iekārtošanās viesnīcā Jazz Hotel Barcelona 3* Superior klases numuriņos.

Nakšņošanas cenā iekļauts: bufetes veida brokastis (8.00 – 10.00), bezvadu internets.

Viesnīcas adrese: Carrer de Pelai, 3, 08001 Barcelona. Viesnīcas tālr.: +34 935 52 96 96.

 

no 16.30

Brīvais laiks patstāvīgām vakariņām un Barselonas iepazīšanai.

Viesnīca Jazz Hotel atrodas Barselonas centrālajā daļā. 400 m attālumā no tās atrodas LaRambla (centrālā Barselonas pastaigu promenāde, uz kuras atrodas slavenais La Boqueria pārtikas un delikatešu tirgus), un 300 m attālumā Passeig de Gracia (iespējams, skaistākā Barselonas iela, uz kuras atrodas vairāki Gaudi projektētie nami, veikali, restorāni un kafejnīcas). Blakus viesnīcai ir metro stacija.

13. septembris (pirmdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 - 9.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

9.00

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu, lai dotos ekskursijā, kas veltīta dižā Katalonijas arhitekta Antonio Gaudi dzīves un arhitektūras filozofijas iepazīšanai (ar autobusu un kājām).

9.00 – 13.30

Ekskursija, kura veltīta Antonio Gaudi arhitektūras un dzīves filozofijas iepazīšanai.

Ekskursijas laikā kopā ar gidu mēs apskatīsim interesantākās Gaudi veidotās ēkas Barselonas centrā, Guelja parku – Gaudi projektēto “pilsētu dārzu”, kuru viņa laikabiedri tā arī nesaprata, un, protams, vienu no Barselonas simboliem – Sagrada Familia jeb Svētās ģimenes katedrāli.

no 13.30

Brīvais laiks pusdienām, atpūtai pie jūras vai baseina un patstāvīgai Barselonas iepazīšanai.

14. septembris (otrdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 8.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

8.30

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā ar gidu, lai dotos ekskursijā uz Žironu un Salvadora Dalī muzeju – teātri Figeiresas pilsētā. Ekskursija notiks ar autobusu un kājām. Grupu pavadīs licencēta angļu/krievu/spāņu un katalāņu valodā runājoša gide. Ekskursijas stāstījums tiks nodrošināts angļu vai krievu valodā.

8.30 – 10.10

Ekskursijas sākums, pārbrauciens gida pavadībā no Barselonas līdz Žironas pilsētai.

10.10 – 12.00

Kājāmgājēju ekskursija pa Žironas vecpilsētu, kuras laikā mēs apmeklēsim neticami labi saglabājušos El Call jeb ebreju kvartālu.  

Parasti El Call (ebreju kvartāli), lai meklētu oficiālās varas aizsardzību, tika celti cieši pie pilīm vai baznīcām. Arī Žironā sinagoga atrodas tieši blakus katedrālei. Žironas El Call ir neticami labi saglabājies – nekas tur nav mainījies kopš XIII – XIV gadsimta, bet sinagogā, kur tagad iekārtots ebreju muzejs, dažas telpas ir pat no IX gadsimta.

12.00 – 13.30

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām Žironas vecpilsētā.

14.00 – 15.00

Transfērs no Žironas līdz Salvadora Dalī teātrim – muzejam Figeiresas pilsētā.

15.00 – 17.30

Ekskursija “Ceļojums Salvadora Dalī mākslas pasaulē”.

Jau 1961. gadā Dalī izteicās, ka vēloties savā dzimtajā pilsētā Figeiresā izveidot savu muzeju. Pilsēta šai iecerei atvēlēja 19. gadsimtā būvēto teātra ēku, kuru 1939. gadā Spānijas pilsoņu kara laikā nodedzināja Franko armijas karavīri.

Dalī ir teicis: „Tā nav vieta, kur gar sienām izkārtas gleznas kā daudzos citos muzejos. Tā ir vieta, kas pārpilna ar mīklām. Jebkuras reliģijas panākumi sakņojas noslēpumā, kas to ietver. Atliek vien ar didaktisku centību visu izskaidrot, lai noslēpums pazustu, bet līdz ar to arī vēlēšanās atgriezties pie tā. Mans muzejs ir piebāzts ar informāciju, taču tā netiek skaidrota.” Un vēl: „Ja cilvēks, kas ienāk šajā muzejā, ir bez jebkādām iztēles spējām, viņš nekā nesapratīs, jo visam, ko es šeit rādu, var būt desmitiem dažādu skaidrojumu. Katram jāierauga šajā muzejā patstāvīgs mākslas darbs.”

17.30 – 19.30

Transfērs ar autobusu no Salvadora Dalī teātra – muzeja līdz “Jazz Hotel” Barselonā.

15 oktobris (trešdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 - 9.30

Brokastis viesnīcas restorānā.

9.30 – 11.30

Kājāmgājēju ekskursija gida pavadībā pa Barselonas vecpilsētu (Gotisko kvartālu), ebreju kvartālu un Eiksample rajonu.

Gotiskais kvartāls jeb vieta, kurā Romas impērijas laikos aizsākās Barselona, vēl joprojām ir Barselonas “sirds”. Gotiskā kvartāla šauro ieliņu un laukumu labirints ir kā tilts, kurš savieno Barselonas pagātni un tagadni, jo tur atrodas gan Barselonas valdības ēka, kurā tiek pieņemti mūsdienu lēmumi, gan gotiskā Barselonas galvenā katedrāle ar brīnišķīgu iekšpagalmu, kurā mitinās 13 “svētās zosis”, gan ebreju kvartāls, ar kuru saistās stāsti par lielām bagātībām un dramatisma pilniem notikumiem Eiropā pirmo ebreju grautiņu laikā. Gotiskais kvartāls ir labākā vieta, kurā iepazīt Barselonas gadsimtiem ilgo vēsturi!

11.30 – 13.30

Ekskursija gida pavadībā pa Pablo Pikaso muzeju Barselonā.

Pablo Djego Hosē Fransisko de Paula Huans Nepomuseno Marija de los Remedios Kipriano de la Santisima Trinidads Martirs Patrisio Klito Ruiss i Pikaso, biežāk pazīstams kā Pablo Pikaso (spāņu: Pablo Picasso) bija spāņu gleznotājs, grafiķis, tēlnieks, keramiķis un dizaineris. Viens no kubisma pamatlicējiem, cilvēks leģenda ar milzīgu enerģiju, kas spēja gan radīt, gan postīt. Cilvēks, kura attiecības ar viņa “mūzām” bija gandrīz tikpat leģendāras kā viņa māksla. Daudzi uzskata, ka Pablo Pikaso ir viens no 20. gadsimta radošākajiem un ietekmīgākajiem gleznotājiem. Pikaso māksla var patikt un var nepatikt, bet vienaldzīgu tā neatstāj nevienu.

13.30 – 20.30

Brīvais laiks patstāvīgām pusdienām un Barselonas iepazīšanai. Iesakām apmeklēt slaveno Barselonas tirgu, kurš atrodas blakus Gotiskajam kvartālam un tikai 400 metru attālumā no viesnīcas.

Bokerijas tirgū jūs varat iegādāties un nogaršot dažādus sierus, augļus, jūras veltes un citas Katalonijas reģionam raksturīgās delikateses.

20.45

Grupas dalībnieku, kuri izvēlējušies apmeklēt flamenko izrādi, satikšanās viesnīcas vestibilā, lai kopīgi dotos uz Palau de la Musica Calatana Barselonas koncertzāli.

20.45 – 21.00

Pastaiga no viesnīcas līdz Palau de la Musica Calatana.

21.30 – 23.00

Baudām izcilu flamenko koncertu Gran Gala Flamenco Palau de la Musica Catalana koncertzālē.

23.00 – 23.15

Pastaiga no koncertzāles līdz viesnīcai.

16. septembris (ceturtdiena)
Laiks
Aktivitāte
7.00 – 10.00

Brokastis viesnīcas restorānā.

līdz 14.30

Brīvais laiks patstāvīgai Barselonas iepazīšanai. Izrakstīšanās no viesnīcas un bagāžas novietošana viesnīcas bagāža glabātuvē līdz 12.00.

14.30

Grupas satikšanās viesnīcas vestibilā, lai dotos uz lidostu.

14.30 – 15.15

Transfērs uz lidostu.

15.30

Reģistrēšanās lidojumam un bagāžas nodošana AirBaltic reisam uz Rīgu, reiss BT 684.

17.10

Izlidošana uz Rīgu ar AirBaltic reisu BT 684.

21.45

Plānotais ielidošanas laiks Rīgā.

Cenā iekļauts

 • Nakšņošana Jazz Hotel Barcelona 3* superior klases numuriņā (4 naktis). Nakšņošanas cenā iekļautas bufetes veida brokastis, piekļuve bezvadu internetam un iespēja apmeklēt peldbaseinu.
 • Transfērs ar autobusu no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu.
 • Ekskursija pa Barselonu ar autobusu un kājām sertificēta krievu un angļu valodā runājoša gida vadībā.
 • Ekskursija, kurā apskatīsim Antonio Gaudi arhitektūru un iepazīsim slavenā arhitekta dzīves filozofiju. Ekskursiju vadīs angļu un krievu valodā runājošs gids.
 • Ekskursija gida vadībā uz Žironu gida vadībā.
 • Ekskursija gida vadībā  Ceļojums Salvadora Dalī mākslas pasaulē Salvadora Dalī muzejā – teātrī Figeiresā.
 • Kājāmgājēju ekskursija pa Barselonas vecpilsētu gida vadībā.
 • Ekskursija gida vadībā pa Pablo Pikaso muzeju.

Papildu izmaksas

 • Aviobiļete Rīga – Barselona, Barselona – Rīga 253,85€.
 • Ceļojuma apdrošināšana, Sudraba polise ar iekļautu Covid-19 apdrošināšanu 10€ – 20€ (atkarībā no ceļotāja vecuma).